Vložky zadarmo? – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: morbid
Čas: 2022-09-20 00:00:02

Vložky zadarmo?

Pokud si někdo kupuje něco, co potřebuje, za své peníze, vybírá nejlepší možnost poměru cena/kvalita. Pokud někdo kupuje něco, co potřebuje, za cizí peníze, ignoruje cenu a vezme nejvyšší kvalitu. Ale tady bude nakupovat úředník něco, co nepotřebuje, za cizí peníze. Jak to asi může dopadnout? Naprosto jednoduše lze odvodit (a není potřeba žádná ekonomická škola), že se nakoupí předražené nekvalitní zboží, které se bude dle nějakého uměle vykonstruovaného klíče rozdávat nějakým jakože potřebným. Takže nakonec to bude předražené, zaplatí se tisíce hodin „práce“ úředníků a nakonec i policistů a soudců, protože v tom bude korupce. Dalším efektem je, že se firmám nevyplatí investovat do uspokojení tužeb svých zákazníku, ale spíše do uspokojení tužeb úředníka, který o tom bude rozhodovat. Což povede i k horší nabídce na zbytku trhu pro zbytek zákazníků. A také ke zvýšení ceny. A je jedno, jestli jsou to vložky nebo cokoli jiného.
Přečtení: 990

Autor: Vojta123 (neregistrovaný) Čas: 2022-09-20 08:18:56 Titulek: Ale noták...
Dojmologie bez dat a faktů.
A) jak můžeme hodnotit kvalitu?
B) nelze určit jeden druh, i chlap ví, že je rozdíl ve tvaru, síle a nasákavosti
C) pokud udělá "stát" velkou objednávku od výrobce, dostane se na lepší cenu, než jakou nalezneme v maloobchodech - minimálně dojde k vypadnutí "maloobchodní" marže z řetězce ceny
D) úředník by měl dostat jasně specifikované zadání např. od zdravotnického aparátu...

P.S. Jak se nakupuje hygienický materiál pro nemocnice?

E) osobně bych volil low budget verzi pro lidi, kteří na to nedosáhnou ze svých zdrojů, kdo bude chtít cokoli jiného, nechť si koupí

P.S.S. tohle píšu jako tok myšlenek, během ranního sedánku v oné místnosti... ale subjektivně bych řekl, že to má větší hodnotu, než samotný článek.
Web: neuveden Mail: neuveden
A) přímo ne, ale může se vybrat nejprodávanější zboží na trhu. K tomu je ale potřeba ten trh.
B) nelze vyhovět všem, stačí většině viz výše
C) objednávku nedělá stát, ale vždy konkrétní úředník. Cíle uředníka jsou: 1) vyhovět zákonu a/nebo vedoucímu 2) přijít si na své. Jediným hodnotitelným parametrem veřejné zakázky je cena. Kvalita má být jasně stanovena v zadávací dokumentaci, kterou vypracovává příslušný úředník. Pokud se počet uchazečů o zakázku vyhovujících zadání limitně blíží jedné, mise je splněna, cena jako parametr vyšachována ze hry a úředník si zaslouží svůj motivsční příplatek (dříve maloobchodní marže).
D) takový aparát máme, jmenuje se Státní ústav pro kontrolu léčiv mimo jiné. Poslední dva roky lze sledovat, jak jim to báječně šlape.
Ad ps: viz bod C, vedoucí nemocniční lékárny bývá velmi zámožný člověk
E) viz bod B, ale neprojde to přes C a D.

Celé to záleží na tom, kolik na to bude peněz. Musí to být dost na to, aby se dalo nakrást a ještě zbylo na realizaci, jinak vznikne jen blamáž, o kterou teď zrovna nikdo moc nestojí.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky