Volit ano, vsadit ne – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: AsiJura
Čas: 2023-02-07 00:00:02

Volit ano, vsadit ne

Vsaďte si na prezidenta! První sázka, kterou můžete sami manipulovat ve svůj prospěch – no paráda! Bohužel, jak to asi v životě téhle skupiny lidí bývá, zase to nevyšlo, a oni o své peníze přišli. Hned poté se strhla diskuse o tom, že navádět tyto lidi k sázce bylo nevhodné, až snad nezákonné, a že má Babiš zodpovědnost za jejich finanční újmu, protože tito lidé nedokáží posoudit následky svých finančních rozhodnutí.

A já si říkám: „Aha?! Takže někdo, komu dá stát právo ve volbách rozhodovat o penězích jiných lidí, zároveň potřebuje ochranu od státu proti tomu, aby sám nerozhýřil svoje prostředky. Protože nedokáže zvážit následky svých finančních rozhodnutí? Dává to smysl?“ Na tomhle principu máme založeno množství zákonů o ochraně spotřebitele, přece chudákům neprodáme předražené hrnce, vysavač, investice a jiné. Tihle všichni pak jdou hlasovat, že vaše peníze patří jim, protože svoje rozházeli. Díky.
Přečtení: 2053

Autor: Baph0met Čas: 2023-02-08 19:22:18
Web: neuveden Mail: schován
Pěkně řečeno. Pak bych také dodal otázku: Kolik lidí by si na sázku stěžovalo kdyby Babiš vyhrál? Stejný počet? Větší počet? Menší počet? Je to skutečně o sázce samotné či o tom, že sázkař nevyhrál...
logo Urza.cz
kapky