Zdarma pro všechny – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Roman
Čas: 2023-03-07 00:00:02

Zdarma pro všechny

„Statek XY by měl být pro všechny zdarma!“ Pokud to opravdu myslíš vážně, nečekej do voleb. Najdi si nějakého člověka a XY mu kup. Založ kampaň na kickstarteru. Oslov sponzory. Udělej svět lepším místem (alespoň pro pár lidí) hned teď, žij svůj sen! Do voleb si nech tlak na politiky, aby ti příště brali míň peněz, abys pak mohl lidem rozdávat „XY zdarma“ snáze.
Přečtení: 1841

Autor: Rakusak Čas: 2023-03-10 11:08:40
Web: neuveden Mail: schován
Ano, presne tak. Chces svet bez aut a fosilnich paliv? Zacni u sebe! Nemej auto, nemej elektrinu, nemej byt a rozhodne jej nevytapej, nemej obleceni a veci z fosilnich zdroju.

Chces veci zadarmo pro vsechny tak, ze si vynutis prerozdeleni od schopnejsich prostrednictvim statu??? Kupuj veci a rozdavej je zadarmo.
Autor: Tron Čas: 2023-03-11 01:08:50 [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Když chce někdo věci zadarmo pro všechny tak, že si vynutí přerozdělení od schopnějších prostřednictvím státu, tak proč by měl proboha kupovat věci a rozdávat je zadarmo sám??? Vždyť to by přece docílil něčeho úplně jiného, než toho co doopravdy chce.
Web: neuveden Mail: roman.hocke v doméně gmail.com
Nikde jsem nepsal, že "tak, že si vynutí přerozdělení od schopnějších prostřednictvím státu". V tom případě by samozřejmě koupit to sám nebylo řešení.

Když chci, aby někdo měl něco zdarma, tak můžu buďto léta přesvědčovat politiky, volit, lobovat, tlačit a doufat, že to jednou přijde a že to za rok zas někdo nezruší. Nebo se můžu na takovou loterii vykašlat a dopřát to tomu člověku hned, teď, ještě dnes.

Pokud mi jde opravdu o to, ať to má někdo zdarma, je tohle účinné řešení, které se navíc nesnaží předstírat, že je to "zdarma" (což byla ode mě nadsázka, uznávám). Nesnaží se skrýt náklady tím, že je rozpustí ve výdajové stránce státního rozpočtu.
Web: neuveden Mail: schován
Tohle by bohužel nefungovalo, na kickstarteru by si totiž lidi na rozdíl od státu uvědomili, že to fakt není zdarma a nejprve si na to musí příspěvkem zaplatit :D
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky