Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele norbertsnv (strana 2)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Web: neuveden Mail: schován
Ja ti nič nepodsúvam, ty sa strápňuješ sám aj bez mojej pomoci.
Web: neuveden Mail: schován
Nutnou podmienku krádeže je zlodej. Nemáš zlodeja tak na žiadnych iných podmienkach nezáleží. O morálke sme tentokrát ani nediskutovali, tak to zbytočne nekomplikuj keď nechápeš ani tak jednoduchú vec že bez splnenia nutnej podmienky krádež nebude.
Web: neuveden Mail: schován
A o čom chceš diskutovať? Veď sa od rána točíš dookola popierajúc vlastné tvrdenia.
A nie, neprekvapuje ma že vy ankapisti zneužívate svoju početnú prevahu na tomto fóre na ukrývanie nepohodlných komentárov ne-ankapistov.
Web: neuveden Mail: schován
Veď ja ani netvrdím že karuselový podvod a optimalizácia dane je to to isté, preto aj tie rôzne spôsoby parazitizmu vymenovávam.
Web: neuveden Mail: schován
Nie, ja som to nedomotal. Ty si stále spochybňoval moje tvrdenie že vinníkom krádeže je zlodej a nakoniec si sám priznal že existencia zlodeja je nutnou podmienku krádeže, čiže dal si mi za pravdu.
Web: neuveden Mail: schován
Ja viem že ty nemyslíš...
Web: neuveden Mail: schován
Explicitne si vyvrátil akurát veľké kulové.
Web: neuveden Mail: schován
No predsa že vinníkom krádeže je zlodej.
Web: neuveden Mail: schován
Neplač.
Web: neuveden Mail: schován
Explicitne robíš zo seba debila hádzaním viny na obeť a ani sa za to nehanbíš.
Web: neuveden Mail: schován
Svoje tvrdenie si vyvrátil sám tým že si priznal že existencia zlodeja je NUTNOU podmienkou krádeže, čím si mi dal za pravdu.
Web: neuveden Mail: schován
Explicitne ti seriem na tvoje trápne výhovorky.
Web: neuveden Mail: schován
Realita je že za krádež je zodpovedný zlodej a nie jeho obeť. Nechutné je to popierať, čo robíš ty.
Web: neuveden Mail: schován
No práve, existencia niekoho kto chce krádež spáchať je nutná podmienka krádeže. Bodka.

A nie, nechcem popierať že menej zabezpečený objekt je menej obtiažne vykradnúť, ale najprv musí byť splnená tá nutná podmienka. Bez nej to nejde, preto sa nazýva nutná podmienka.
Web: neuveden Mail: schován
OK, obhajuješ možno nie je úplne presné, presnejšie je asi povedať že relativizuješ vinu zločinca (zlodeja, násilníka) váľaním spoluviny na obeť. Čo je nanajvýš nechutné.
Web: neuveden Mail: schován
Každý ak sa venuje niečomu tak sa zároveň nevenuje inému, bez ohľadu na to či ho zamestnáva súkromný zamestnávateľ alebo štát. A? Písaním triviálností diskusiu nikam neposúvaš.

Áno, je jedno že či sa niečo prisní jednotlivcovi, členom sekty alebo demokratickej väčšine, tak či tak sen nie je realita. Lenže policajt na rozdiel od teleportu je reálny. Teda nie že by sa ti nemohlo snívať aj o policajtovi, ten by samozrejme nebol reálny rovnako ako vysnený teleport, ale policajti existujú aj v skutočnosti a nie výhradne vo sne.

Nie, popisujem objektívnu realitu že ľudí ktorí nechcú byť okradnutí je násobne viac než zlodejov. Z čoho objektívne vyplýva že práca policajtov je užitočná, aj keď si niektorí zločinci či hlupáci myslia opak.
Web: neuveden Mail: schován
Zamykám si ich lebo existujú zlodeji. Ale už sa mi za tie roky môjho života stalo aj to že som našiel svoje auto odomknuté a nezmizlo ani auto ani nič z auta. A dodnes neviem že či som ho zabudol zamknúť, alebo sa omylom odomklo pri náhodnom stlačení diaľkového ovládania, alebo ho otvoril zlodej ale vyrušili ho náhodní okoloidúci. Čiže medzi odomknutým autom a krádežou nie je príčinná súvislosť. Zato medzi zlodejom a krádežou vždy súvislosť je.

Retard si ty keď stále obhajuješ zlodejov aj keď ankap je postavený na vlastníckom práve.

Keby neboli zlodeji tak si dvere nezamykám. Z čoho vyplýva že príčinou krádeží sú zlodeji. Neviem prečo zo seba robíš hlupáka alebo aký to má zmysel :-D
Web: neuveden Mail: schován
No práve, nežijeme vo svete neobmedzených zdrojov, z čoho logicky vyplýva že čím viac zdrojov si niekto nechá pre seba tým menej ich zostane pre ostatných obyvateľov Zeme. A ja nikam subjektívne dojmy neťahám, to len ty si mýliš dojmy s pojmami.
Web: neuveden Mail: schován
Lenže od štátu dostáva služby každý. Napríklad aj to že môže chodiť po Vami spomínaných štátnych chodníkoch.
Web: neuveden Mail: schován
Do toho či si zamykám zámky a či mám deti a kedy a kam a ako oblečené chodia ťa nič nie je.

Aj keby som na to auto hrubou fixkou napísal že je odomknuté tak to nikomu nedáva právo mi ho kradnúť. Ako je možné že ty fanúšik ankapu postaveného na vlastníckom práve toto nechápeš?

Ignorujem tvoje bláboly. Napríklad vymýšľanie si údajných príčin tam kde nie sú.
Web: neuveden Mail: schován
Bavíme sa o teleportoch, lebo si mýliš subjektívne dojmy s objektívnou realitou. Subjektívne z pohľadu zlodeja mu práca policajtov škodí, keďže mu kazia biznis. Ale objektívne je omnoho viac ľudí ktorí nechcú byť okradnutí než zlodejov, takže práca policajtov je objektívne užitočná.

Objektívne kritérium je že kto koľko a čoho robí, subjektívne zamestnávateľ využije svoju moc na to aby sebe pridal a zamestnancom ubral. A z toho rozdielu potom objektívne bohatne.
Web: neuveden Mail: schován
A na tom sa nezhodneme. Lebo existujú oblasti kde si napríklad ľudia nezamykajú vchodové dvere do domu. Z nášho pohľadu to môže vyzerať ako neopatrnosť, ale oni to tak robia lebo nemajú zlodejov. Čo dokazuje že príčinou krádeže nie je slabý zámok ale len a len zlodej.
Web: neuveden Mail: schován
Lenže ono to platí aj naopak, to že stúpa celková úroveň bohatstva neznamená že nemôže bohatnúť jeden na úkor druhého.
Ak napríklad pôjdu dvaja ľudia spolu na ryby, každý z nich uloví 5 rýb, ale na konci rybačky si jeden z nich zoberie 9 rýb a druhému ostane 1 ryba tak spoločné bohatstvo stúplo o 10 rýb, aj bohatstvo toho s 1 rybou stúplo o tú 1 rybu a napriek tomu ten s 9 rybami zbohatol na úkor toho s 1 rybou.
Web: neuveden Mail: schován
A keby si chcel argumentovať že príčinou podvodov s vratkami DPH je existencia DPH potom by analogicky platilo že príčinou krádeží je súkromné vlastníctvo.
Web: neuveden Mail: schován
Naopak, chápem že tvrdíš kraviny. Objektívna realita je všade naokolo nás. Na rozdiel od subjektívnych dojmov, ktoré sú iba v ľudskej fantázii. Ako ten teleport.

To že sa nejaká dievčina prechádza v noci po parku sporo oblečená nie je dôvod na to ju znásilniť.
Web: neuveden Mail: schován
To akože keď ty si reálny a v noci sa ti prisní funkčný teleport tak teleport je reálny? A inak si zdravý?

K tomu že obeť sa stala obeťou viedlo konanie páchateľa. Pokiaľ teda nehovoríme o obeti samovraždy.
Web: neuveden Mail: schován
Presne tak, ja rozhodujem podľa objektívnych kritérií, kým ty svoje subjektívne dojmy vydávaš za realitu.

A čo sa týka tých karuselových podvodov, prenášať vinu na obeť je trápne.
Web: neuveden Mail: schován
A to že ty o niečej práci tvrdíš že nie je užitočná alebo dokonca že škodí neznamená že je to skutočne pravda.

A karuselové podvody sa práveže robia s veľkými sumami, riskovať roky basy kvôli pár drobným je neekonomické.
Web: neuveden Mail: schován
Veď štátni zamestnanci do systému prispievajú svojou prácou. A poberači dotácií daňami a odvodmi. Akurát čiastočne súhlasím s tým že medzi poberateľmi dávok sa nájdu aj ľudia ktorí pracovať nechcú.
Web: neuveden Mail: schován
Nenapísal si že niektorí, z čoho vyplýva že všetci.
Web: neuveden Mail: schován
Ale konkrétne štátnych zamestnancov si výslovne menoval.
Web: neuveden Mail: schován
No predsa tí kapitalisti ktorí optimalizujú daňová základ. Či už cez karuselové podvody ( čo by mal byť podvod aj podľa ankapu ), pokračujúc zamestnávaním načierno či doplácaním výplaty na ruku a končiac vymýšľaním si náklôadov či fiktívnym danením v daňovom raji. Ale netvrdím že môj výpočet je úplný, ak som na niekoho zabudol tak ma kľudne doplňte :-).
logo Urza.cz
kapky