Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele norbertsnv (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Web: neuveden Mail: schován
Naopak, netreba sa hnevať ani na Ukrajincov, veď sú obeťami agresívnej vojny Ruska.

A s tým delením štátnych zamestnancov mi pripomínate komunistov, tí tiež uznávali iba manuálnu prácu.
Web: neuveden Mail: schován
A nezabudni mi ho zase slobodomilovne scenzurovať.
Web: neuveden Mail: schován
A? Veď od začiatku tvrdím názor a klamstvo nie sú synonymá. Takže nemám žiaden problém s tým ak sa niekto prizná že fandí Putinovi.
Web: neuveden Mail: schován
Informovanému rozhodnutiu voliča neprospieva šírenie dezinformácií.
Web: neuveden Mail: schován
Veď áno, presne toto je hlúpe na ankapistickej logike.
Web: neuveden Mail: schován
No veď ale o tom práve to clo je, akonáhle dovozová produkcia vďaka clu zdraží tak sa domáci producent stane užitočným, lebo si zákazníci budú jeho produkciu dobrovoľne kupovať. To je práve nevýhoda ankapistického stotožňovania si predaja s užitočnosťou, bez daní by po krachu domáceho producenta mohol dovozca zvýšiť ceny aj nad niekdajšiu cenu domáceho producenta a údajne by bol užitočný, lebo veď čo už majú zákazníci robiť ak má zrazu monopol, resp. ani nemusí mať monopol ale bankrotom klesne ponuka čo by pri nezmenenom dopyte malo podľa trhových princípov zvýšiť cenu.
Web: neuveden Mail: schován
No spomínam to preto že raz tvrdíš že podnikateľ je užitočný tým že podniká a teraz zase že užitočnejší bude ak NEbude podnikať. To mi nejako nejde dohromady.

No práve, užitočný budeš keď budeš robiť niečo užitočné. Čiže podnikateľ ktorý NEpodniká nie je užitočnejší než keď podniká a rovnako nezamestnaný nie je užitočnejší než keď predtým pracoval.
Web: neuveden Mail: schován
A neblúznil si práve ty že majitelia firiem sú takí užitoční že si zaslúžia svoje astronomické zisky? Tak ako môže byť bez firmy užitočnejší? A jeho bývalí zamestnanci budú ako klienti charity užitočnejší než v práci?
Web: neuveden Mail: schován
Až na to že skrachovaným domácim producentom veľmi nepomôže že dovozový tovar je o trochu lacnejší a ich prepusteným zamestnancom tiež nie. Plus po zániku domácej konkurencie môže dovozca ceny zvýšiť, lebo vymeniť cenovku je omnoho jednoduchšie než obnoviť produkciu.
Web: neuveden Mail: schován
Zabúdate na druhú stránku veci, že dane sú poplatky za služby a tie si budete musieť platiť aj v ankape. A v tom má práve ten druhý podnikateľ v štáte výhodu, lebo služby mu štát poskytne aj kým bude v mínuse.
Web: neuveden Mail: schován
Akú má pre Vás zdravie subjektívnu hodnotu je Vaša vec, veď subjektívna hodnota sa z pohľadu druhej osoby ani nedá merať, ale Vaše konanie už tak celkom nie je iba Vaša vec, keďže ovplyvňuje aj ľudí naokolo.
Web: neuveden Mail: schován
To že znečistený vzduch či voda škodí ľudskému zdraviu je objektívne.
Web: neuveden Mail: schován
S ohľadom na to že Urza dnes zverejnil ďalšie video s Harabínovou učnicou Krajníkovou tak si myslím že sa spolieha na to že v Česku nevedia čo je to zač.
Web: neuveden Mail: schován
Že to v Poľsku dohnali až do extrému ale nie je dôvod ísť do opačného extrému a legalizovať vraždy ľudských plodov.
Web: neuveden Mail: schován
Energetika a ekológia nejdú proti sebe? To akože elektrárne na fosilné palivá neprodukujú skleníkové plyny? A že či ľudia chcú bezdôvodne znečisťovať prírodu kvôli energii? Tu je ten problém ako s varením žaby. Životné prostredie sa zhoršuje pomaly, kým účty za energie chodia každý mesiac. Navyše človek ktorý by sa sám dobrovoľne rozhodol správať ekologicky si v podstate škodí. Lebo náklady nesie iba sám, kým jeho vplyv na životné prostredie sa rozriedi medzi celú planétu. Preto to treba riešiť centrálne, medzinárodnými dohodami.
A tie údajne špatné peniaze s tým nemajú nič spoločné, životné prostredie sa devastovalo aj za dôb zlatého štandardu, akurát životná úroveň bola vtedy omnoho nižšia.
Web: neuveden Mail: schován
Ekológia a voľný trh idú proti sebe ak najväčší znečisťovatelia nechcú ekológiu. A to je v podstate vždy.
Web: neuveden Mail: schován
Takže pýtal si sa.
Web: neuveden Mail: schován
A ten otáznik na konci vety je potom čo?
Web: neuveden Mail: schován
Lenže nemáme tu ankap aby si mi mohol rozkazovať, takže ja si budem odpovedať na čo ja chcem a ako ja chcem, aj keby si sa na hlavu staval.

A je mi jedno ako ti odpovie človek ktorého si sa pýtal, ja som odpovedal takto.
Web: neuveden Mail: schován
OK, keď sa pýtaš takto tak vadí mi to u tých "sociek" čo sa schválne vyhýbajú práci. Nevadí mi to u detí, dôchodcov či invalidov.
Web: neuveden Mail: schován
Z toho čo písal Richard nevyplýva že si ten parazit platí dane a odvody tak ako má. A ani si nie som istý či sa Richard v tomto nemýli, pokiaľ ja viem tak odvody na zdravotné poistenie si platí človek naraz vždy iba v jednom štáte.
Web: neuveden Mail: schován
V oblasti hasenia požiarov v SR ani ČR trh nemáme, takže ho štátne dotácie ani nemôžu kriviť. A ak by sme to napriek tomu nazvali trhom, tak ho nekriví štát ale schopnosti veliteľov zohnať peniaze na prevádzku, keďže od obetí požiaru peniaze žiadať nemôžu.

A ku konkrétnym ( ale utajeným ) príkladom sa logicky vyjadriť nemôžem, snáď len toľko že pri množstve dobrovoľných či štátnych hasičských zborov je štatisticky ľahké nájsť ku hociakej ideológii takú dvojicu ktorá ju bude potvrdzovať.
Web: neuveden Mail: schován
Veď o tých čo platia dane či odvody podľa pravidiel nediskutujeme, diskutujeme o tých čo dane a odvody podľa pravidiel neplatia tak ako by mali.
Web: neuveden Mail: schován
Vychcanosť je zákony obchádzať. Alebo rovno porušovať a spoliehať sa že ťa nechytia. Napríklad zákon nedovoľuje vymýšľať si náklady, ale daňovákov nie je toľko aby stíhali podrobne kontrolovať účtovníctvo každému podnikateľovi.
Web: neuveden Mail: schován
Keby niečo fungovalo na 99% aj bez regulácií tak by to vláda kvôli zvyšnému 1% ani neregulovala.
Web: neuveden Mail: schován
Na toho bohatého dediča budú zase "letieť" zlatokopky.
Web: neuveden Mail: schován
Každý kto kráti daň či odvody tak parazituje. Veď presne takto funguje trh, že za službu platíš viac než je jej hodnota, inak by bol poskytovateľ služby v strate a zbankrotoval. Čiže samotný princíp trhu spôsobuje že sa trh čistí od ľudomilov a ostávajú iba chamtivci.
Web: neuveden Mail: schován
Dohoda je možná vždy, len musia obe strany chcieť sa dohodnúť. A áno, pokiaľ sa obe strany navzájom potrebujú vtedy majú snahu sa dohodnúť. Lenže nie vždy to platí že dohodu nutne potrebujú obe strany.
Web: neuveden Mail: schován
Účtovať si za nevyžiadané služby vôbec nie je také nezvyčajné než si myslíte. Mnohokrát sa služby ponúkajú v balíku ktorý platíte celý bez ohľadu na to či všetky služby využijete.
Web: neuveden Mail: schován
A keď už ste spomenul nepoužívanie chodníkov, zaujímalo by ma že ako by sa v ankape riešila situácia aká býva na dedinách či v štvrtiach s rodinnými domami, že z cesty do vlastného dvora križujete autom chodník. Asi najlepšie by bolo keby chodník vlastnil majiteľ vedľajšej cesty, ten by vodičom nemal dôvod brániť v prejazde chodníka, keďže tým by sa oberal o mýto za používanie cesty. Na druhej strane takto by ste sa dosť dobre nemohol vyhnúť jeho službe, čo by mohol majiteľ cesty a chodníka zneužívať vo svoj prospech. Zase keby chodníky patrili majiteľom domov tak by mohol byť problém s tým že na dlhšiu prechádzku by ste potreboval súhlas desiatok či stoviek vlastníkov, čo je komplikované.
Web: neuveden Mail: schován
Pochybujem že Vás v ankape pustia chodiť pešo po ceste alebo naopak povedľa chodníka po tráve.
Web: neuveden Mail: schován
U vás v ČR nemáte diskonty kde si môžu podnikatelia nakúpiť bez DPH? Napríklad sieť Metro?
logo Urza.cz
kapky