Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Šlomo (strana 3)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Autor: Šlomo Čas: 2023-04-10 21:00:20 Titulek: Mírný nesouhlas
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Sexualizace dětí je kulturní záležitost. Nijak tím nezlehčuji ani nerelativizuji případnou trestnost. Společnost i děti v tom potřebují mít jasno. Máme doloženy kultury, kde děti žily sexuálním životem v mezích jejich fyzického růstu, byť dnes to většina kultur nedělá.
Prostě záleží víc na dané kultuře než na ankapu.
A pokud mohu radit, sexualizovat děti dobré není.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Určitě mnohem méně.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Za ten milion měsíčně byste musel být hodně dobrý. Znamenalo by to denně třeba deset holek, zatknout, prohleda byt, děti do děcáku, připravit monstrák, čas a soukromí pochopitelně žádné, u policie jste pod drobnohledem. Jak byste s takovou chtěl dělat nějaký aktivismus? Jak byste chtěl prosazovat legalizaci toho, co sám potíráte, vždyť by vám to ani lidé nevěřili.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Myslíte nebo víte? Znám člověka s vysokou šarží, který právě kvůli tomu od policie odešel.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Smysl má jen ten příklad, který mluví o vás: Co když po vás budou chtít zavírat kurvy do vězení?
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Pak ale bude zřejmě spasen a spaen, jak říká profesor Komárek.
Autor: Šlomo Čas: 2023-03-09 22:06:13
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Kdyby byly drogy legální, prodávali by uživatelé methu uživatelům methu, jako dnes prodávají uživatelé nikotinu uživatelům nikotinu
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Prázdná evidentně nebyla. Nevím o jakém utopickém světě mluvíte. Ve škole se přirozeně učit nešlo.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Sebou ano, protože to je moje bezprostřední zkušenost, nejdůležitější část poznání. Ale abych se přiznal, nikdy jsem neslyšel o základní škole, kde by se učilo pracovat se stresem. Vy nějakou znáte? Přijde mi spíš, že děti jsou prostě hozeny dovody, některé se naučí plavat čubičku, jiné se utopí (tj. spáchají sebevraždu nebo skončí v "péči" psychiatrů) a proponenti takového vzdělávání se plácají po ramenou a říkají: Ta čubička, vidíte, jak se naučily plavat.
A přito by bylo bývalo mnohem lepší se naučit třeba plavat prsa, znak nebo kraul, možná i motýlka, a ne jen čubičku.
Školy skutečně stres zvládat neučí. Neumí to.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Jenže jsou školy přímo uzpůsobené pro despotické učitele.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Vždyť já taky neargumentoval svými dětmi. Nejsem Železný. Napadal jsem tvrzení, že to škola dělá nezáměrně.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Hehe, moje děti chodí, kam chtějí. O tom jse al nepsal.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Jste si jistý, že stres není cílem? Mně to tedy, když jsem chodil na ZŠ často jako cíl připadalo. A pokud stres děti zažívají v životě, můžeme je nechat normálně žít, nemusíme jim působit stres školou uměle.
Autor: Šlomo Čas: 2022-12-23 13:11:33
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Jo. Třeba nabídne asistovanou sebevraždu...
Autor: Šlomo Čas: 2022-12-23 13:07:37
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Ve skutečnosti se stát (co jiného to je než status, čili stav) formuluje a validizuje a normalizuje pořád znovu a znovu. A je neustále společensky nomalizován. Tak jako už C. elegans má vajíkčka a mají je i lidé a jsou si i něčem podobná, podobá se starověký Egypt dnešnímu státu.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Někdo tu automaticky hejtí komentáře.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Kdo ví, čeho je to projevem? Sobectví je jen jedna z možností.
Autor: Šlomo Čas: 2022-12-12 10:09:57
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Jak můžu vědět, že chci žít?
Pokud vím, co chci dělat, vím i bez ohledu na stát nebo nějakou třeba i anarchistickou regulaci, jak chci žít, a tím pádem i jestli chci žít. Z tohoto hlediska se článek jeví jako výmluva.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Ále... Dejme tomu existují bojové operace, kde je šance na přežití prakticky nulová. Člověk, který se obtěžkán výbušninami vydá do tábora nepřátel, aby ochránil tábor svůj vlastní například. A našly by se i další případy.
Autor: Šlomo Čas: 2022-12-12 10:03:31
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Nějaké možnosti většinou máme. Jak článek správně naznačuje (A i kdyby...), jestli jsme si život zvolili, na racionální (řecké) úrovni nevíme. Mišna třeba říká, že jo.
S asistovanou sebevraždou je inherentní problém, že za ni jde schovat reálnou vraždu, což není přímo důvod k zákazu, ale k regulaci ano.
Většina lidí to ale může zvládnout sama. Pokud se jim to nepovedlo, vyvstává legitimní otázka, jestli to chtějí.
Autor: Šlomo Čas: 2022-11-28 15:26:21
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Tenhle host, kdyby byl ve studiu dřív, nebyl by uvařen ani usmažen, ale přímo uškvařen, takhle odchází ze studia pořád poněkud syrový...
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
O tom přemýšlím už delší dobu. Myslím, že hranice může být hodně nejasná. Pro pořádek a nenásilí jsou ale lepší hranice jasné a předvídatelné právo. Obecně tedy může být hranice nejasná, ale mělo by být trochu jasné, co se stane v očekávatelných situacích.
Lze si představit, že nějaké území by vystupovalo navenek jako stát, uvnitř by to ale byl de facto ankap. Narozdíl od Urzy si ale myslím, že to vyžaduje poměrně velkou disciplýnu lidí vlastnících zbraně.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
O tom by rozhodl soud. Klidně si jde představit společnost, kde by týrání psa nebyl důvod vniknout na pozemek, pak se bezpráví jasně dopustil ten, kdo na cizí pozemek vešel. A bylo by to jasné předem. Nicméně když jde někdo osvobodit psa, většinou si předem dostatečnou sílu zajistí.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Bezprávní čin neobhájíte, kdyby se dostal k soudu. Není to přesná definice, nicméně tak nějak cítíme, že jsou zločiny, které by měly zločiny zůstat (vraždy, znásilnění, krádeže apod.)
Ankap, jak ho představuje Urza, není bezpráví.
Většinou se proti státu i proti ankapu argumentuje právě bezprávím.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Spát tajně se svou sestrou může i bez ankapu.
Tajně postavit barák je těžší. Ale i to by šlo.
Podle téhle logiky si tu Babiš dělá takovej tajnej ankap pro sebe.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Jestli to je nebo není zákaz, je věc definice. Co reálně takový člověk toužící po incestu udělá? Obrátí se na svou ageturu: Já chci spát se sestrou, zajistěte mi ochranu?
Mám nějaké zkušenosti s kompeticí právních systémů, proto mi Vaše představa přijde hodně mimo.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Normálně. Prostě by dal na srozuměnou, že kdo bude provádět incest, nepřežije.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Ta otázka je inherentní.
Je jasné, že každý bezprávní čin je mimo ankap, stejně tak budou etatizující firmy. A pak se lze ptát, je-li to ještě ankap.
Pokud to ovšem někoho vůbec bude zajímat.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Jo, a když někdo v ankapu někomu něco zakazovat bude, řekne mu ten zakazovanej: "Ty etatátisto!" A pak si to ten zakazující rozmyslí. :-)
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Měl jsem to podezření... Tak jsem rád, že se potvrdilo... Žádný princip nejde použít všude.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Jo, zatímco jinde by to vyřídili ručně stručně?
Je velmi mnoho lidí, kteří se nesrovnají s incestem ve své rodině.
Povolit to by bylo (optikou decentralizovaného soudnictví) hodně nepraktické.
Lidé, když jsou tlačeni do kouta, dovedou být hodně vynalézaví.
Autor: Šlomo Čas: 2022-11-16 11:59:01 Titulek: Cože? [↑]
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
V Saúdské Arábii je za incest trest smrti.
logo Urza.cz
kapky