Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Thevar (strana 2)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Web: neuveden Mail: theva v doméně seznam.cz
Ano, jedná se skutečně o jakousi analogii ke C. Mengerovi. :-) Text není v podstatě o malíři ani o umění, ale o volném trhu. Vznikl tak, že jsem dostal dotaz, proč volná ruka trhu nevyřešila bytovou krizi, kterou tu máme a mě v ten moment napadl tento příměr s důrazem na to, že volný trh zde opravdu není, jelikož má svázanou ruku s více jak dvěma miliony právních norem. Bohužel se často setkávám s názorem, že volný trh zde je a pak se na to velmi snadno pohlíží úkosem se slovy, že volný trh selhává.

PS: Ano, plnovous mám :-D a dokonce i miluji 19. století, byť mi není ještě ani 40 :D
Web: neuveden Mail: theva v doméně seznam.cz
Děkuji za reakci. Toto nás samozřejmě také napadlo, avšak oněch 20 let praxe jste musel mít splněno k 1. 1. 2015, pak už se to, bohužel, nepočítalo. Nicméně i kdyby to takto šlo, řekl bych, že to neospravedlňuje tento „opruz“, i v případě, že by trval „jen“ rok. Přeci jen bych byl rád, kdyby se učitel mohl věnovat dětem, než aby musel studovat VŠ, která mu nic nedá a jen ubírá čas, který může věnovat něčemu užitečnému. Navíc všichni s tímto učitelem byli spokojeni, což by mělo být rozhodující.
Web: neuveden Mail: theva v doméně seznam.cz
Děkuji za reakci. Pochopitelně v extrémech existují i hloupí lidé (i když bych možná polemizoval, že je to vždy stejně relativní – záleží totiž na tom, s kým srovnáváme). Naprosto s Vámi souhlasím, že by se každý měl rozvíjet převážně v té oblasti, která je v mezích jeho intelektu apod. Spíše jsem se textem snažil poukázat na to, že za 20 let, co doučuji děti, které mají stigma hlouposti, se mi ani jednou nestalo, že by bylo dítě skutečně hloupé, ale spíše byl opravdu jen hloupý přístup k jeho vzdělávání často spojený s golem efektem. O to víc jsem vždy překvapen, jak stačí těmto dětem dát trochu důvěry, podpořit jejich sebevědomí a najednou mají nesrovnatelně lepší výsledky a ve skutečnosti jsou až neuvěřitelně bystré. Bohužel je to náročné, jelikož státní školy umí svým systémem toto úsilí „krásně“ udupávat a když se k tomu připojí nějaký „skvělý“ učitel, tak to pak opravdu nemá chybu. :-(
logo Urza.cz
kapky