Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Kuba Koloběh (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Web: neuveden Mail: schován
Ano, může to být hrstka, může to být i jedinec. Nepřestává to však být krádeží pro jedince, co to platit dobrovolně nechce, toť vše.
Web: neuveden Mail: schován
Nicméně tu je ještě stav, kdy etatista souhlasí s tím, aby bylo bráno i ankapistovi, který s tím nesouhlasí. :-D
Web: neuveden Mail: schován
Ale stát přece nekrade perly. Jenom je v rámci "solidarity" násilím vymáhá...
Web: neuveden Mail: schován
Uznávám vaší definici kladu. Já sám jsem si definici neutvořil, když jsem daný výraz použil.

Nový jsem >tu<, ale Stoky čtu už 3 roky. Vím, že témata se občas opakují, drogy rozhodně. Souhlasím.

Já jsem zastánce sebevlastnictví (i převoditelného), čili nesouhlasím s regulacemi ve smyslu státních regulací. To, jak si to pak nastaví každý pěstitel/prodejce, sám a za své, je na něm.

Nechci, aby debata dospěla do zbít, či nezbít. :-D
Web: neuveden Mail: schován
Nebo i prostý argument pro ilegalitu drog. Napadají mě pouze samé proti.
Web: neuveden Mail: schován
To není úplný klad, když při jeho odhalení by dotyčné osoby šli bručet. Ale baví mě hloubka té absurdity, do které se dostáváme. Doufám, že nás ještě něco napadne :-D
Web: neuveden Mail: schován
No... jasně. :-D

To by mohla být pravda, kdyby prodejci ilegálních drog museli z jejich prodeje odvádět daně ještě před é-é-té. Naštěstí nemuseli, takže ušetřené náklady s nepořízením é-é-té padá.
Web: neuveden Mail: schován
Nebýt těch umělých překážek ke vstupu do odvětví, souhlasil bych :-D
Web: neuveden Mail: schován
"Ilegalita některých drog má samozřejmě určité klady i zápory."
Jediný klad ilegality některých drog? Prosím.

"Ale má samozřejmě smysl o tom vést diskuzi a pečlivě soudit co převažuje."
Plošně něco zakázat všem bez rozdílu pod hrozbou násilím není diskuze.

"Pokud je Váš názor je založený jen na "zbožném přání", tak je to málo... :)"
Přál bych si, aby si lidi neprosazovali svoje názory mezi sebou násilím, když nikomu neubližují.

"Svět není černobílý a musí se vždy pracovat s pravděpodobností."
V současné době je z hlediska tematu černobílý docela dost.

"Přitom je nutné uvědomovat si i rizika, kterých je také dost."
Míru rizik má každý nastavenou jinak. Neexistuje správná míra a pokus o její nastolení bude riziko vždy podhodnocovat, nebo nadhodnocovat pro drtivou většinu lidí.
Web: neuveden Mail: schován
Jaké důkazy máte na mysli? Stačí mi jediný.
Web: neuveden Mail: schován
Ilegalita drog nemá jediný klad. Změňte můj názor...
Web: neuveden Mail: schován
Ač kontrola skrze povinnu školní docházku od nejútlejšího věku nemusela být v našem případě chtěným důvodem pro její zavedení, je bez pochyb jejím důsledkem.
Web: neuveden Mail: schován
Záleží, z jakého úhlu pohledu se na to chceme dívat. Pokud se na to chceme dívat z omezeného úhlu pohledu, můžeme to klidně označit za solidaritu konkrétního politika (fuj, to pomyšlení). Ale za mě účel nikdy prostředky nesvětí.
Web: neuveden Mail: schován
Toto by mohl elegantně řešit disclamer před každou diskuzí, který by zněl třeba tak, že: "Nejsem diktátor, nevím, jak konkrétně by dané odvětví řešil volný trh (lidi v něm), předkládám pouze některé způsoby řešení, které se buď v praxi již osvědčily bez státu, anebo způsoby řešení, které by dost dobře mohly fungovat bez státu..." etc.

A tedy i doplnit, že všechny tyto způsoby řešení by mohly fungovat paralelně vedle sebe, pokud o ně bude zájem.
logo Urza.cz
kapky