Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Lisuduplo (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Web: neuveden Mail: schován
Cudzí, pretože nebol môj.
Išlo o krádež BTC, ktoré vlastnil niekto iný.
Ale ak som veľkou náhodou, bez hackingu, uhádol súkromný kľúč a ukradol BTC, nie je to pre Urzu krádež. Šanca na takýto scenár je však veľmi malá.
V prípade banky bude technická stránka hackingu pravdepodobne podobná, takže Urza by to tam pravdepodobne odsúdil.
Web: neuveden Mail: schován
Nie. Tí ankapi, alebo aspoň Urza, sú takí čuráci, že nepovažujú pohyb cudzej virtuálnej meny, ako je BTC, za porušenie vlastníckych práv. Je to len hackerský útok, ktorý vedie k získaniu súkromného kľúča, pretože podľa nich nelegálne posielate elektrické impulzy do fyzického zariadenia niekoho iného. Takže to robia okľukou.
Web: neuveden Mail: schován
Možno je definícia vykorisťovania konzistentná, to by ma potešilo. Len o žiadnej neviem.
V prvom bode je význam podmienky jasný ako facka a podmienku je ľahké zahrnúť. Rovnako ako môžete ísť do krčmy, ak nemáte zbraň.
Web: neuveden Mail: schován
Žiadny objekt. Nemusíte ju ani vlastniť, aby ste mohli jazdiť v cudzej električke.
Web: neuveden Mail: schován
Ak existuje takáto konzistentná definícia vykorisťovania, je to skvelé. Ešte som sa s ňou nestretol. Myslím si, že konzistentnosť spočíva v tom, že definícia nie je v rozpore sama so sebou.
Web: neuveden Mail: schován
Ale radšej tento tolerantný postoj ľuďom nevnucujte aj tam, kde je to na ich dvore, aby ste nezačali novú totalitu.
Web: neuveden Mail: schován
A majú tento pojem aj konzistentne definovaný?
Web: neuveden Mail: schován
Bafomet tam uvádza podmienku byť konzistentný.
Web: neuveden Mail: schován
Ak by sa vykorisťovanie dalo dôsledne definovať, prečo nie.
Web: neuveden Mail: schován
Chápem, čo máte na mysli. Faktom však je, že Urza a spol. majú slobodu, otroctvo a dobrovoľnosť definované inak, než je bežné. Ondra si to mohol všimnúť.
Napríklad aj ancap otrok, ktorý sa vám kedysi upísal len z krajného zúfalstva, ktorý by od vás najradšej utiekol a ktorému sa vyhrážate, že ho zastrelíte, ak utečie, je podľa Urzu SLOBODNÝ a DOBROVOĽNÝ otrok. A anarchistom ste aj vtedy, keď vlastníte otrokov. To sú pre mňa obrovské zmeny definície.
Web: neuveden Mail: schován
Píšem otrok, pretože aj Urza a spol. ho nazývajú otrokom. Ak s tým máte problém, povedzte im to.
Pripúšťam však, že problém slobodného otroka vyplýva aj z toho, že ankap okrem slobody nanovo definoval aj slovo otrok.
Web: neuveden Mail: schován
Ondra trvá na tom, že cieľom anarchokapitalistov nie je redefinovať pojmy. Pre mňa je však už to, že doživotného otroka považujem za slobodného, obrovskou zmenou zaužívaných pojmov. To je všetko.
Web: neuveden Mail: schován
Urza raz tvrdil, že otrok v ankape je slobodný, pretože je to otroctvo vytvorené dobrovoľne. Mohol by som zistiť, kde, ale bolo by to veľa práce. Ale nemýlim sa.
Web: neuveden Mail: schován
Ale len anarchokapitalisti sú schopní tvrdiť, že otrok je slobodný.
logo Urza.cz
kapky