Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Hynek
Čas: 2018-10-23 00:00:02

Nesponzorujte teroristy!

V mnoha zemích se trestá sponzorování terorismu. Z pohledu přirozeného práva jde o podílení se na zločinu. To je zajisté pravda. Každý to ví. A přece jsem nikdy neslyšel názor, že by se placení daně mělo trestat. Jistě, kdo platí pod výhrůžkou násilí, nemůže za to. Ale pokud někdo daní i to, co by nemusel, není to špatné?
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Zaregistrovaný a přihlášený uživatel nemusí opisovat kód z obrázku a získá přístup i některým dalším funkcím.
Registrace je extrémně rychlá, stačí zadat login a heslo (ani e-mailová adresa není povinná).
Čas: 2018-10-23 00:11:11 Autor: pathy Titulek:
Web: neuveden Mail: neuveden
Samozrejme, že je to špatné. Je to kolaborácia s násilným režimom, ktorý ubližuje ľuďom.
Aj nedobrovoľné platenie daní je kolaborácia, lebo skutočne mravný postoj je neplatiť dane žiadne, nech sa deje, čo sa deje. Na to som ale bohužiaľ príliš zbabelý (rovnako ako drvivá väčšina ostatných).
Čas: 2018-10-23 00:12:35 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Pick your battles. Stát má nějaké moje peníze, ale nemá moji věrnost.
Čas: 2018-10-23 15:20:46 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
A využívať služby štátu a neplatiť za ne je prejav hrdinstva?
Čas: 2018-10-23 15:30:14 Autor: Lojza Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Na tohle se da velmi jednoduse odpovedet: Ale ja ty sluzby NECHCI vyuzivat.
Skutecne, pokud budeme realiste a odmyslim si ted ideologicke hledisko, tak z tech sluzeb, co mi dnes stat za moje penize poskytuje, bych realne chtel vyuzit tak 5%. Nepocital jsem to nikdy presne, ale bude to proste nejake male procento v radu jednotek. Nerikam tim, ze bych nebyl rad, kdyby ty sluzby poskytoval soukromnik. Ale at jsem fer, tak par procent toho, co dneska stat dela, bych asi i dobrovolne zaplatil.
No, ale to by bylo mesicne "par korun", ze … a ne to, co platime ted.
Čas: 2018-10-23 15:54:42 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
To by bol teda riadny chaos, keby hocikto mohol využívať cudzie služby a potom pri platení by začal tvrdiť že si ich neobjednal a odmietol by platiť.
Čas: 2018-10-23 16:30:57 Autor: pathy Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Už dnes je v štáte hrozne veľa čiernych pasažierov, ktorí služby využívajú, ale neplatia za ne - deti, štátni zamestnanci, nezamestnaní, invalidi, dôchodcovia. A dokonca aj tí, čo platia, platia v rôznej výške, ale služby chcú rovnaké. Ak toto nie je chaos, tak fakt neviem, ako môžeš tvrdiť, že v ancape by bol chaos.
Čas: 2018-10-23 17:39:53 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Kde som v mojom predchádzajúcom príspevku spomenul ancap? V ancape by si práve nikto nedovolil nezaplatiť za poskytnutú službu, keďže tam môžu byť tresty nepomerne prísnejšie než dnes v štáte.
Čas: 2018-10-23 17:44:44 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Přičemž asi nejčastějším "trestem" bude, že Vám tu službu holt poskytovat nebudou. Kéž by se stát choval taky tak. Místo toho za neplacení poskytuje "služeb" ještě více.
Čas: 2018-10-24 07:51:00 Autor: Lojza Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ono je to ale uplne jinak. Stat me NUTI ty sluzby vyuzivat, I kdyz je vyuzivat vubec nechci.
Opravdu, musim je vyuzivat povinne, jsou na to zakony.
Je to stejne, jako kdyz nekdo plati mafii "za ochranu". On pravdepodobne take zadnou ochranu nechce, ale holt te mafii za tu ochranu musi platit, jinak by ho zabili. A ta mafie ho za to nejspise skutecne chrani(!!!). Takze tvuj argument by mel byt, ze si nema stezovat na mafii, kdyz dostava sluzbu?
Čas: 2018-10-24 13:19:54 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Pokud nějaký podnikatel vymyslí podnikatelský model, ve kterém mohou zákazníci celkem běžně zneužívat jeho nabídky aniž by za ni platili, je to pitomý podnikatel. Pokud dokonce může legalizovat monopol s takovýmto pitomým modelem podnikání (a legalizovat to může jenom stát), je to neskonalý debil a nemůže se divit, že jednoho krásného dne zbankrotuje takovým způsobem, že se z toho už nevzpamatuje. Ani nejblbější vesnický hospodský neprovozuje svou podnikatelskou činnost tak imbecilním způsobem, jako stát. Dobře tomu dementnímu státu tak. Zaslouží si takové chování zákazníků.
Čas: 2018-10-24 13:44:35 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Fiala, "podnikateľských zámerov" kde sa platí až na konci po poskytnutí služby máte v reálnom živote mnoho, napríklad v reštaurácii sa platí až po jedle, v holičstve po ostrihaní či oholení, takže možnosť využiť službu a nechcieť zaplatiť tam existuje a napriek tomu množstvo reštaurácií či holičstiev nejako masovo neklesá.
Čas: 2018-10-24 14:03:39 Autor: Tomáš Fiala Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Platební model, který provozuje stát je ekvivalentní platebnímu modelu, který provozuje hostinský??? jste debil???
Čas: 2018-10-24 14:16:13 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Pán Fiala, nevkladajte mi do úst nejaké svoje fantázie. Hostinský a štát majú spolčné to že si obaja dlh za poskytnuté služby vymáhajú, v prípade nutnosti aj násilím. Resp. ak mám byť presný, tak aj za toho hostinského spraví tú špinavú prácu (násilie) štát.
Čas: 2018-10-24 15:45:46 Autor: Lojza Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nechci se do toho moc michat, ale je tam znacny rozdil. Do hospody clovek prijde, dostane cenik, objedna si sluzbu - takovou, jakou chce, presne vi, kolik za to zaplati (a to jeste dopredu a proto se muze presne rozhodnout). Sluzbu obrdzi, zaplati.
Do statu se clovek narodi, nikdo se ho na nic nepta, plati jak mourovatej, dostane takovou sluzbu, jakou mu nekdo naridi, ze musi chtit, jinou chtit ani nemuze a nakonec plati, ani nevi presne kolik a uz vubec netusi za co.
Čas: 2018-10-24 20:08:11 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ano, máte možnost službu v restauraci využít a pak nezaplatit. Uděláte to jednou, dvakrát, možná se zadaří i potřetí. Mezitím se po městě rozkřikne, že neplatíte, a v další hospodě Vám nedají nic, po příchodu Vás popadnou za flígr a vykopnou na ulici, odkud jste přišel, prostě Vás neobslouží. Kéž by stát, kdyby se mu neplatilo, prostě své neplatiče neobsluhoval. Jenže to by se mohlo přijít na to, že státní služby ani tak potřeba nejsou a že by se lidi dokázali zařídit jinak a bez státu se obejít.
Čas: 2018-10-24 22:40:12 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Áno, presne ako majitelia reštaurácií nenechajú odísť hosťa bez platenia, inak by jeho príklad inšpiroval ďalších príživníkov, rovnako ani štát nenechá občanov vyhýbať sa plateniu daní.
Čas: 2018-10-24 23:09:53 Autor: pz100000 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Pana Norberta hodlat nesoudim, zato si zive pripominam jakesi hovado s nevymachanou tlamou, jemuz zcela nedavno nebylo nestoudno vypustit chucpe o podsouvani cizich slov maskovanych otaznikem. To jste ale - ve svetle Vaseho predchoziho komentare - jiste nemohl byt Vy.

I kdyz, pravda, muzete se taky domnivat, ze na rozdil od jednoho jsou tri otazniky jako maskovani jiz dostatecne.
Čas: 2018-10-24 23:15:35 Autor: pz100000 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To je - kulantne receno - ponekud nepresne a kratkozrake. Zrejme se domnivas, ze v cene svyho burtgulase neplatis restajlovane kozi servirek, cernochy u dveri a dalsi podobne koralkove zavesy. Platis, prestoze o to (ci ono) ty (ci nekdo jiny) v nejmensim nestojis. Smir se s tim, nebo jdi - jako u statu. Jediny rozdil je v meritku a komplexnosti, jez ti kratsejizraci jiz hure poberou.

Pravda, povila-li te matka na neankapove pude, lze ji to kdykoliv vmest do tvare.
Čas: 2018-10-24 23:16:43 Autor: pz100000 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ze nenavstevujete pochybne podniky, to Vam slouzi sice ke cti, ale nemate pak prehled o nejnovejsich trendech. Fligr byl v moderni slunickove spolecnosti nahrazen produktivnejsim "zalep predem".
Čas: 2018-10-25 11:19:37 Autor: Lojza Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Kolego...ale no tak…
V cene burtgulase nakonec nejspise platim i ryzi pro onoho montera v Cine, ale to nebylo smyslem sdeleni…
Smyslem sdeleni bylo, ze platim za sluzby, ktere jednak nechci, ale musim vyuzivat a dale pak, ze vlastne ani netusim, ktere sluzby vsechny platim, nebot napriklad NIKDO (mozna, MOZNA nejaky super pravnik - autista se tomu bude blizit) nezna vsechny zakony, narizeni, vyhlasky a podobne "sluzby".
Takze to je analogie, jako kdybych prisel do hospody a tam v jidelnim listku bylo napsano "neco k zradlu, 200kc" a "neco jinyho k zradlu, 300kc".

Pokud sis mohl kdy u me vsimnout, nejsem nikterak militantni - mysleno v tom smyslu, ze osobne jsem schopny pochopit nazory protistrany a nemam vetsinu mych oponentu za debily JEN PROTO, ze maji jine nazory. Takze I v tuto chvili mluvim o realnych vecech a mam za to, ze vcelku ferove (alespon se o to snazim).

Pokud by cely zakonik byl na par stranek A4, nedotovalo se kdeco, a existovala jasna "ucetni kniha", kde by bylo napsano neco jako: Vybralo se xxxx kc na danich, z toho se postavilo tolik silnic za tolik a tolik nemocnic za tolik … a to by bylo tak nejak skoro vsechno, potom bych nebyl nucen psat tento ci predchozi komentar.

Bohuzel to jasne neni vubec :-(
Obavam se, ze ani samotni poslaci to presne nevedi, a to maj schvalovat rozpocet...
Čas: 2018-10-25 12:49:36 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Veď práve ten Vami spomínaný rozpočet je tým "jedálnym lístkom", čo sem pletiete zákony.
A keď už porovnávate štát s reštauráciou, problém s vami je že chcete zrušiť podnik ktorý si prevažná väčšina zákazníkov praje zachovať, aj keď občas šomrú na ceny alebo kvalitu obsluhy.
Čas: 2018-10-25 14:02:44 Autor: pz100000 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> ale no tak…

Praveze presne tak. Absence toho montera coby polozky v gulasi te nechava klidnym, chybejici detalni rozpis danove faktury uz ne. A i ten listek ve skutecnosti je "zdravi x Kc, socka y Kc". Zbytek ber jako couvert. :)

>> Pokud sis mohl kdy u me vsimnout, nejsem nikterak militantni

Ale jo, pro me za me - hodlat to nedohledavam a kazdopadne jsou tu mnohem horsi. OK.
Čas: 2018-10-25 17:01:10 Autor: Lojza Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Oooo, nikoliv…
Mam uz fakt vaznej problem s tim nenapsat "TY debilni kokote, to jses fakt tak vypatlanej, a nebo to nejom hrajes?"
Ale zkusim se zatim drzet…
Rozpocet skutecne NENI jidelni listek. Protoze pro me, jakozto obcana, jsou dulezite ty "sluzby", ktere platim. Platim predevsim to, co narizuji zakony. Takze platim napriklad to, ze pani na financnim urade sbira lejstra s danovyma priznanima a datluje cosi do pocitace a dela dalsi, podobne uzitecnou praci. Ja osobne jsem si takovou sluzbu neobjednal, dokonce ji ani nepozaduju, uplne bych se bez ni obesel, ale musim ji platit, protoze na to je nejaky zakon, ktery pozici te pani "vytvari".
A stejne se vytvari skrze zakony dalsi a dalsi sluzby, ktere vubec nechci.
Napriklad vubec nechci, aby se do benzinu michalo nejake biosvinstvo, tuto sluzbu FAKT nepozaduju, jeste navic je pro me v podstate skodliva, ale ouha - musim ji platit.
No a jak jsem psal, zadny clovek neni schopny znat vsechny zakony a tak vlastne vubec ani netusi, co vsechno plati a proc.

Kdyby tu byl dostatecne "maly stat" a rozpocet by byl na dve A4, tak potom bychom se mohli bavit o tom, ze se to da srovnavat s jidelnim listkem.

A kdyz uz mluvis o tom, jak vetsina zakazniku chce stat zachovat...se mnou neni zadny problem. Ja nic neudelam proti vuli vetsiny, neboj. No neni od veci te vetsine rikat, neco jako "Hele lidi, v tehle restauraci, kam vsichni chodite, je jidlo 10x predrazene oproti jine,kam jste jeste nesli. Take tu vari ze shnileho masa, pecou chleba z pilin a chcijou do vody. Tam vedle, jak to tam jeste neznate, maji maso dobre, chleba z mouky a cistou vodu"
No a ty jses jeden z tech, kteri na to reknou "To neni pravda, tady je to super a restaurace vedle vubec zadna neexistuje".
Čas: 2018-10-25 17:02:10 Autor: Lojza Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Bohuzel, tak to vubec neni pravda. A podeziram te, ze to vis, ale delas, ze ne.
Čas: 2018-10-25 20:56:15 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Ste Vy normálny? Máte na jedálnom lístku v reštaurácii napísanú ekonómku pána hospodského? Alebo jeho upratovačku? Nie? Tak čo sa staráte do nejakej štátnej úradníčky. Máte službu školstvo a jej prislúchajúci rozpočet ministerstva školstva, máte políciu a hasičov a rozpočet ministerstva vnútra atď. To že nedokážete pochopiť že štát je omnoho väčšia a komplexnejšia organizácia než reštaurácia a preto je jeho rozpočet rozsiahlejší než jedálny lístok reštaurácie nie je problém môj ani štátu. V neposlednom rade ani jedálny lístok reštaurácie sa zvyčajne nevojde na 2 listy papiera.
To že kým je vás ankapistov zopár tak štát nedokážete ohroziť a ani si nedovolíte nič okrem pindania na fóre je mi jasné, nakoniec mňa neohrozujete vôbec, keďže nie som občanom ČR. To že sú aj iné reštaurácie viem veľmi dobre ale prečo by som ju menil keď som s ňou spokojný, túto možnosť práve vy ankapisti ignorujete.
Čas: 2018-10-25 21:17:41 Autor: Lojza Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Asi budes tak vypatlanej a nehrajes to...
Clovek ti da priklad, ty ho ignorujes a misto toho si vymyslis nejakej uplne jinej a ten pak slavnostne rozsekas :-D
tvl
A vis ty co? Di do vole prdele...akorat vkladas lidem do ust neco, co nerekli a uz na to nemam naladu to resit.
Btw, k te restauraci: Jen si jez ty hovna, kdyz ti chutnaj...skoda, ze je nutis jist i me, ktery by radsi jedl normalni jidlo.
Papa lala


Čas: 2018-10-25 21:57:21 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Nie si ty klon Fialu? Aj ten keď nemá argumenty tak nadáva a uráža oponentov a ešte si myslí aký je múdry. LOL
Čas: 2018-10-25 23:37:43 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Upřímně, Vás napadají nějaké argumenty na to, co předvádíte? Ne? Tak se nedivte. Ani není to tím, že byste vyhrál, ale že prostě předvádíte, jak spokojeně žerete ty hovna v restauraci, kde Vám chčijou do vody a nestydí se to vydávat za marinádu, a ještě říkáte, že v takový restauraci jíst musíme, protože jinak bychom se nenajedli, a hlavně že je špatné tam neplatit a využívat jejich služby, přestože tady všichni svorně jako jeden muž (ano, klidně si myslete, že jsme všichni fialový klony s urzovýma puntíkama) tvrdíme, že ty služby nechceme konzumovat a tím pádem ani platit; takže těžko říct, proti komu tady vlastně argumentujete.
Čas: 2018-10-26 00:23:48 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Proti komu argumentujem? Proti vychcaným sviniarom čo využívajú služby štátu a vymýšľajú si stupídne výhovorky prečo za ne neplatiť.
Čas: 2018-10-26 06:20:39 Autor: pz100000 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
>> "TY debilni kokote, to jses fakt tak vypatlanej, a nebo to nejom hrajes?"

Wow, zaplatpambuch, zes mi zrovna nedavno vylozil, ze nejsi nikterak militantni - mysleno v tom smyslu, ze osobne jsi schopny pochopit nazory protistrany. Jinak bych se uz jiste zadumal, zda prece jenom nejsi militantni alespon trochu kterak.
Čas: 2018-10-26 06:35:57 Autor: pz100000 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jen podezrivej. Duveruj, ale proveruj. Hlavne neprozrad to tvy "to".
Čas: 2018-10-26 16:35:16 Autor: velkej Ká Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak běžte tam, kde tyto vychcané svině jsou. Tady je pravděpodobně nenajdete.
Čas: 2018-10-26 22:25:09 Autor: norbertsnv Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Takže tie dane platíte dobrovoľne?
Čas: 2018-11-04 15:41:34 Autor: Dreno (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Mě ty kolektivistické nápady a obhajoba institucionálního násilí vždy pobaví. Naštěstí nemáte už tu moc zavřít mě do kriminálu, za to, že s vámi nesouhlasím, nebo že s vámi nechci budovat lepší zítřky. Žádná násilná ideologie se nepřežije a této demokratické totalitě se to také nepodaří. Je pravdou, že z vás musím mít strach, protože v případě získání dost velké moci, nás začnete zavírat do koncentráků a systematicky vyhlazovat. Stejně ale nakonec prohrajete, protože tak už to chodí.
Čas: 2018-10-23 19:20:46 Autor: Jakub G (neregistrovaný) Titulek: Dvojí metr
A když anarchokapitalisté sní, jak si budou platit ozbrojené agentury, které budou prosazovat jejich pohled na svět, to Vám jako sponzorování terorismu nepřijde?
Čas: 2018-10-25 23:40:49 Autor: velkej Ká Titulek: Re: Dvojí metr [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Přiznám se, že občas o tom sním, ale mně bude úplně stačit, když si budu platit za svoje bezpečí. Nějaké služby navíc, jako třeba výlet pro Jakuba G vrtulníkem zdarma, nemám moc velkou chuť platit. Než jako mrtvola budete společnosti prospěšnější jako praxí přesvědčený anarchokapitalista.