Omlouvám se za výpadek Stok i jiných částí webu Urza.cz; pracuji na nápravě.
Autor: Urza
Čas: 2016-03-17 00:00:02

Marksová versus stres

Už jsem myslel, že toho o dotyčné bylo dost, nicméně nedá mi to; hádejte, s jakou novelou zase přišla! Zaměstnavatelé mají mít nyní ze zákona povinnost zajišťovat svým zaměstnancům nejen bezpečné podmínky práce, ale také je aktivně chránit proti stresu; jak? Zavedením „antistresových místností“, „antistresových koutků“ či povinných přestávek v práci, prý je to na uvážení zaměstnavatelů; s čímž souvisí i ta nejvtipnější část celého návrhu – za porušení tohoto zákona nehrozí žádné sankce. Valíte oči? Soudružka Marksová to vysvětluje takto: „Chceme tím spíše říci, že by na to zaměstnavatel neměl zapomínat. Představujeme si to jako dialog mezi inspektorátem práce a firmou. Když to ten zaměstnavatel pomine, tak my mu to připomeneme. [..] Nechápu, proč by to v moderním zákoníku práce mělo chybět.“ Jinými slovy se na to může každý s klidem vysrat z prdele.

Na rozdíl od témat, jež jsem zde rozebíral poslední tři dny, je tedy toto spíše k smíchu, můžete jej vnímat jako odlehčenou tečku za těmi ostatními hrůzami; každopádně to dle mého názoru představuje krásnou sondu do myšlení dotyčné: „Nechápu, proč by to v moderním zákoníku práce mělo chybět.“ Marksová má prostě určitou obsesi, s níž se lze setkat u některých socialistů diskutujících na Internetu – potřebují mít naprosto každý prd ošetřený zákonem; jediný rozdíl je v tom, že zatímco oni nás spamují příspěvky, soudružka rovnou těmi zákony. Proč by jinak – než z nutkavé potřeby – někdo prosazoval zákon, za jehož porušení nehrzí žádný postih? Někteří čtenáři D-FENSova weblogu mě nazývají grafomanem, protože mě baví psaní; Marksová na tom bude podobně, jen to nedělá ve volném čase, ale za uloupené peníze občanů, navíc její výplody obvykle nelze jen tak ignorovat… tento však naštěstí ano.
Komentář (lze psát i [b]tučně[/b] či [i]kurzívou[/i]):
Uživatelské jméno:     Titulek:
Čas: 2016-03-16 23:30:53 Autor: shadow (neregistrovaný) Titulek: Stresspert
Tuhle přeregulaci sleduji na každém kroku. Čistě informativně by mě zajímalo, kolik svobod bylo zákonem nově povoleno vs. počet nových zákazů a omezení od roku 1989? Jen očekávám, kdy se objeví sociálně inženýrská spřátelená neziskovka a geniálním nápadem dělat školení o stresu,informativní brožurky a nakonec třeba psychodiagnostické vyšetření.Třeba jako tady https://www.youtube.com/watch?v=A8ksdqUJ4DI. Doporučuju zkouknout celý díl, je to bžunda. A poslední výplody všech těchto škůdců my připomínají hlášku, kterou jsem někdy někde četl-Vy hovada, Orwell napsal 1984 jako varování-ne jako návod!
Čas: 2016-03-17 01:40:34 Autor: Urza Titulek: Re: Stresspert [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Bohužel tak nějak; ohledně toho srovnání povolení a omezení svobod, tam je problém, že se hrozně blbě porovnávají ty svobody vzájemně mezi sebou.
Ono totiž svobody, které jsme po 1989 získali, se velmi liší od těch, o které přicházíme, což znesnadňuje jakékoliv porovnání.
Čas: 2016-03-17 08:02:01 Autor: Vlach (neregistrovaný) Titulek:
Cim vic narizeni,tim vic urednickych mist pro jeji blbe deti.Upevnit si budoucnost.Ten strach z volnosti,trhu a nutnosti se odpovedne rozhodovat uz u techto chudaku nabyva olbrimych rozmeru....mohlo by se totiz ukazat,ze jsou autsajdri.
Ale co s nimi?jsou toho plne vysoke skoly-jako kobylek
Čas: 2016-03-17 08:53:59 Autor: Urza Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
+1
Čas: 2016-03-17 10:20:17 Autor: Tomáš Macháček (neregistrovaný) Titulek:
"Představujeme si to jako dialog mezi inspektorátem práce a firmou" - jo, to oni si velmi často představují, strkat rypák do cizích vztahů. Jim ehm nevadí soukromí vlastníci, ale jen pokud poslouchají a plní pětiletky. Proto ty tripartity a podobný srágory. Akorát socdemáčkům vždycky stoupne tlak, když se jich začnu ptát proč se jim tak líbí metody a vynálezy jejich fašistických bratranců :-)
Čas: 2016-03-17 11:45:44 Autor: PeTaX (neregistrovaný) Titulek: Re: [↑]
Tak!