Marksová versus stres – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2016-03-17 00:00:02

Marksová versus stres

Už jsem myslel, že toho o dotyčné bylo dost, nicméně nedá mi to; hádejte, s jakou novelou zase přišla! Zaměstnavatelé mají mít nyní ze zákona povinnost zajišťovat svým zaměstnancům nejen bezpečné podmínky práce, ale také je aktivně chránit proti stresu; jak? Zavedením „antistresových místností“, „antistresových koutků“ či povinných přestávek v práci, prý je to na uvážení zaměstnavatelů; s čímž souvisí i ta nejvtipnější část celého návrhu – za porušení tohoto zákona nehrozí žádné sankce. Valíte oči? Soudružka Marksová to vysvětluje takto: „Chceme tím spíše říci, že by na to zaměstnavatel neměl zapomínat. Představujeme si to jako dialog mezi inspektorátem práce a firmou. Když to ten zaměstnavatel pomine, tak my mu to připomeneme. [..] Nechápu, proč by to v moderním zákoníku práce mělo chybět.“ Jinými slovy se na to může každý s klidem vysrat z prdele.

Na rozdíl od témat, jež jsem zde rozebíral poslední tři dny, je tedy toto spíše k smíchu, můžete jej vnímat jako odlehčenou tečku za těmi ostatními hrůzami; každopádně to dle mého názoru představuje krásnou sondu do myšlení dotyčné: „Nechápu, proč by to v moderním zákoníku práce mělo chybět.“ Marksová má prostě určitou obsesi, s níž se lze setkat u některých socialistů diskutujících na Internetu – potřebují mít naprosto každý prd ošetřený zákonem; jediný rozdíl je v tom, že zatímco oni nás spamují příspěvky, soudružka rovnou těmi zákony. Proč by jinak – než z nutkavé potřeby – někdo prosazoval zákon, za jehož porušení nehrzí žádný postih? Někteří čtenáři D-FENSova weblogu mě nazývají grafomanem, protože mě baví psaní; Marksová na tom bude podobně, jen to nedělá ve volném čase, ale za uloupené peníze občanů, navíc její výplody obvykle nelze jen tak ignorovat… tento však naštěstí ano.
Přečtení: 15222

Autor: shadow (neregistrovaný) Čas: 2016-03-17 01:30:53 Titulek: Stresspert
Tuhle přeregulaci sleduji na každém kroku. Čistě informativně by mě zajímalo, kolik svobod bylo zákonem nově povoleno vs. počet nových zákazů a omezení od roku 1989? Jen očekávám, kdy se objeví sociálně inženýrská spřátelená neziskovka a geniálním nápadem dělat školení o stresu,informativní brožurky a nakonec třeba psychodiagnostické vyšetření.Třeba jako tady https://www.youtube.com/watch?v=A8ksdqUJ4DI. Doporučuju zkouknout celý díl, je to bžunda. A poslední výplody všech těchto škůdců my připomínají hlášku, kterou jsem někdy někde četl-Vy hovada, Orwell napsal 1984 jako varování-ne jako návod!
Autor: Urza Čas: 2016-03-17 03:40:34 Titulek: Re: Stresspert [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Bohužel tak nějak; ohledně toho srovnání povolení a omezení svobod, tam je problém, že se hrozně blbě porovnávají ty svobody vzájemně mezi sebou.
Ono totiž svobody, které jsme po 1989 získali, se velmi liší od těch, o které přicházíme, což znesnadňuje jakékoliv porovnání.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-03-17 10:02:01
Cim vic narizeni,tim vic urednickych mist pro jeji blbe deti.Upevnit si budoucnost.Ten strach z volnosti,trhu a nutnosti se odpovedne rozhodovat uz u techto chudaku nabyva olbrimych rozmeru....mohlo by se totiz ukazat,ze jsou autsajdri.
Ale co s nimi?jsou toho plne vysoke skoly-jako kobylek
Autor: Urza Čas: 2016-03-17 10:53:59 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
+1
Autor: Tomáš Macháček (neregistrovaný) Čas: 2016-03-17 12:20:17
"Představujeme si to jako dialog mezi inspektorátem práce a firmou" - jo, to oni si velmi často představují, strkat rypák do cizích vztahů. Jim ehm nevadí soukromí vlastníci, ale jen pokud poslouchají a plní pětiletky. Proto ty tripartity a podobný srágory. Akorát socdemáčkům vždycky stoupne tlak, když se jich začnu ptát proč se jim tak líbí metody a vynálezy jejich fašistických bratranců :-)
Autor: PeTaX (neregistrovaný) Čas: 2016-03-17 13:45:44 Titulek: Re: [↑]
Tak!
logo Urza.cz
kapky