Ankap selhal, pojďme to rozbalit! – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Blackie
Čas: 2023-11-16 00:00:02

Ankap selhal, pojďme to rozbalit!

Dospěl jsem k názoru, že ankap nemůže vzniknout jinak než postupným vytvářením paralelních společnosti a komunit. Spousta anarchokapitalistů se snaží poukazovat na „vady“ aktuálního systému či systémů a hledají cesty, jak z toho „ven“ – třeba Projekt na třicet let. Hledají a popisují úvahy, co všechno by se muselo stát, ale zapomínají na to nejdůležitější. Nad státem nikdy nevyhrají. Právě proto je žádoucí, aby tvořili paralelní společnosti, paralelní služby a obchůdky za paralelní platby. Dle mého se nejrpve musíme „zbavit“ „otrokáře“ na individuální úrovni. Jen debatováním a přesvědčováním ostatních to nelze. Teď, třicet let po pádu komunistického režimu, tu máme to, co chtěla většina. A to je důvod, proč dle mého ankap jako myšlenka selhává, pokud k němu přistupujeme jako k „hotovému“ řešení či ideologii a nikoliv jako k postupnému procesu. Agorismus je „tržně anarchistická strategie k dosažení svobodné společnosti“. Až tu jednou bude dostatek paralelních společností fungujících mimo stát, ten sám od sebe organicky zanikne. Až se tak stane, budeme moci začít uvažovat o nově vzniklém „systému“ jako o ankapu.
Přečtení: 1001

Autor: li Čas: 2023-11-16 08:31:44
Web: neuveden Mail: schován
"Nad státem nikdy nevyhrají."
Nad státem zřejmě brzy vyhrají, ale až zcela zdechne, uvidí něco mnohem obludnějšího... Moloch typu EU, se striktními pravidly, regulacemi a centrálně řízenou ekonomikou. Na individuální úrovni bude velmi málo prostoru, protože Vám páni všechno předem sepíšou. Že nesmíte svému dítěti za nějakou zlomyslnost naplácat na zadek, kolik zrovna pohlaví budete respektovat a ani úsměvem nikoho neurazit... Svobody v takové Říši nebude ani zbla, protože neposlušnost se trestá... a stejnost je bezva!
***
"Teď, třicet let po pádu komunistického režimu, tu máme to, co chtěla většina."
To je trochu klišé, ne? Teď tu máme plánovaný přechod na tuhou totalitu, které budeme říkat SVOBODA. Podmínkou každé totality je bída, dluhy, absence hrdosti a nevzdělané obyvatelstvo... takže máme dobře našlápnuto... pojďme ten mejdan rozbalit! :)

https://www.youtube.com/watch?v=kr52oskoMiw
Web: neuveden Mail: schován
Docela bych to bral, ale má to dle mýho jeden háček. A toto: https://www.bawerk.eu/clanky/texty-jinych-autoru/rozhovor-s-investorem-dougem-caseyem-o-kolapsu-americkych-mest.html.

Bude třeba budovat paralelní společnosti, ale zároveň se potýkat i s tímto úpadkem. Bude to celkem náročný.

A to neříkám nic o tom, že už teď mnohde v Evropě vznikají jiné paralelní společnosti, které rozhodně necílí na větší svobodu: "Hodně prostoru je v brožuře věnováno tragickému případu Švédska. V roce 2022 švédská premiérka M. Anderssonová, v reakci na násilnosti uvedla, že se nepodařilo integrovat určité přistěhovalce a vznikly tak paralelní společnosti a narostla zločinnost. Přičemž ještě nedlouho předtím nám některé neziskovky, média a obhájci multikulturalismu (včetně těch českých) tvrdili, že jde jen o dezinformace a falešné zprávy. A opět, a to je třeba zdůraznit, Lhoťan píše: „Tragikomické na tom všem je, že to byli právě (švédští) sociální demokraté, kteří masovou migraci muslimů a dalších kulturně odlišných lidí do Švédska podporovali a mnohdy obviňovali odpůrce této politiky z rasismu a xenofobie. Takže dnes sociální demokraté hasí dům, který sami podpálili.“ (11). Násilnosti, gangy, zvýšená kriminalita jsou dnes ve Švédsku na denním pořádku. Organizace Pew Research Centrum odhadla počet muslimů v této zemi v roce 2016 na 8 % (tj. asi 800 tisíc osob) a roku 2050 by jich mohlo býti až 30 % (12)." https://www.bawerk.eu/clanky/recenze-knih/treti-vlna--islamizace--masova-migrace-a-rusko_recenze.html

Bude to náročný, ale nutný. Míříme směrem amerikanizace tedy latinoamerikanizace.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky