Bojím se státu – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Čas: 2022-11-09 00:00:02

Bojím se státu

Mám strach ze státu. Když jsem se k tomu snažil hledat určitou analogii, vybavila se mi atomovka. Stačí, aby někdo mocný „zmáčkl tlačítko“, a stovkám tisíc lidí v okamžiku ukončíte život. Ta představa, že něco podobného může udělat stát, ve mně vyvolává pocit frustrace a bezmoci. Atomovky zde asi vždycky budou, ovšem stát je Damoklův meč, který jsme si na sebe ušili. Desítky let můžeme žít v naprostém klidu, ale stejně nemáme jistotu, že nějakému politikovi nepřeskočí, a on neučiní nevratné rozhodnutí, které zruinuje život vás nebo kohokoli jiného. Jsem přesvědčen, že podobných Damoklových mečů se nikdy zcela zbavit nemůžeme. Cítím ovšem, že ten způsob, kterým stát bere lidem možnost bránit se proti sobě a předcházet jeho drakonickým rozhodnutím, ve mně vytváří ten největší strach: Ostatně, nejvíc se bojíme právě věcí, které moc nemůžeme ovlivnit.
Přečtení: 3205

Autor: Baph0met Čas: 2022-11-09 01:12:17
Web: neuveden Mail: schován
Atomovky těžko ovlivníme i bez státu. Pak je otázka jestli člověk chce žít v hlavním městě a zemřít rychle nebo mimo Prahu kam atomovka nespadne, zemřít na radiaci, případně jiné přírodní vlivy.

Naštěstí ČR nemá jaderné zbraně, už vidím nějakého Lojzu jak mu padá z regálu a je po nás (joke).

Já osobně se u státu bojím spíš kam spjeje; k socialismu. Ale samozřejmě, jaderná válka a válka obecně je strašidelná, stát nestát (i když státy jsou v těchto věcech dost přeborníky a vytvářet konflikty jim jde).
Web: neuveden Mail: schován
Máte s psychology dobré zkušenosti? :-)
Web: neuveden Mail: neuveden
Např policejní psychologové vcelku ujdou.
Autor: Rakusak Čas: 2022-11-09 17:41:45
Web: neuveden Mail: schován
Ano. Tvuj strach a pobavy maji logicke opodstatneni a musim rici, ze je do velke miry sdilim. Je vsak s podivem, kolik etatistu, kteri si svuj zivot ve vsech aspektech neumi predstavit bez statu, nalezneme v populaci a dokonce i zde na foru. :-D Treba ti lide, kteri chteji, aby byla branna povinnost a dokonce vojenska sluzba. :-P
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky