Demokracie nereprezentuje myšlení ani chování lidí – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Čas: 2022-06-29 00:00:02

Demokracie nereprezentuje myšlení ani chování lidí

Od Pavla Novotného jsem slyšel historku, jak nějací youtubeři kdysi dělali test – vzali (neškodný) bílý prášek a šňupali ho na veřejnosti. Reakce lidí byly zajímavé. Třeba v Německu se na ně divně dívali a jen co vytáhli sáček, policie dorazila do pěti minut. V ČR? Půl hodiny a nic. Lidé kolem nich procházeli, divně se dívali – a to bylo všechno. Policajty nikdo nezavolal. Nechat člověka napokoji a nespoléhat se na policii? Vždyť to je ten nejvíc libertariánský přístup! Ale i tak, do vlád jsme si zvolili lidi, kteří mají pocit, že by tu ten člověk neměl být, což vyřešíme zákony a policií, která je ignoruje podobně jako všichni ostatní.
Přečtení: 2183

Web: neuveden Mail: schován
Jako anekdota dobré, už jsem ji slyšel. Na vyvození jakéhokoliv závěru mi chybí data. Kdy a kde přesně se testy dělaly? Bylo jednorázové, nebo se opakovaly?

Souhlasím se závěrem, že stát je nekonzistentní v poskytování služeb.
Web: neuveden Mail: neuveden
Mám trošku pocit, že v Čechách jsou lidé na provokatéry zvyklí a daleko snáz je rozpoznají. Pak taky ten německý ordnung musí být i kdyby dotyčný měl být za blbce.
Autor: pro (neregistrovaný) Čas: 2022-06-29 19:28:59 Titulek: nope
Imho snad nikdo si nemyslí, že je normální cokoliv někde na ulici šňupat. Naopak v libertariánské společnosti by byla striktně definovaná vlastnická práva pozemků a na větším množstvím pozemků by toto chování nebylo tolerováno. Byla by zde ochranka, která by fungovala a zasáhla. Dotyčný by byl poučen a buď by dobrovolně odešel, nebo by byl odveden. Podobné věci by ale mohl dělat kdokoliv u sebe doma a nikdo by mu do toho nezasahoval. Popř. na pozemcích, kde by s tím nikdo neměl problém.

Většina společnosti si ale nepřeje a ani v libertariánském světě nebude přát, aby byla konzumace tvrdých drog (nebo něco, co ji připomíná) jakkoliv normalizována a už vůbec ne na veřejnosti, kde se pohybuje kdokoliv a to i děti. Celkově ochrana dětí před čimkoliv co může bý požadováno za problematické bude na prvním místě ve světě, kde bude společnost na důchod živena právě svými potomky. Jejich zdraví bude na prvním místě.
Autor: v6ak Čas: 2022-07-05 08:01:05 [↑]
Web: https://v6ak.com Mail: cz.urza v doméně reg.v6ak.com
Celkem se asi shodneme, že většina si to na veřejnosti přát nebude. Nejsem ale přesvědčen, že tomu budou lidé ochotni věnovat tolik prostředků, aby tomu zabránili. Někteří ano, ale hádám, že to bude spíše minorita.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky