Důsledky nemožnosti měnit směřování svého vzdělávání – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Thevar
Čas: 2024-01-30 00:00:02

Důsledky nemožnosti měnit směřování svého vzdělávání

Děti na školách žijí většinově ve světě, kterýžto považují za pevně daný, nedomnívajíc se, že by na něj mohly míti podstatného vlivu. Toť jest mnedle jeden z důvodů, proč se děti neumí/nechtějí tázati na smysl toho, proč a co činí. K čemu by jim totiž byla odpověď, když nemají možnost změniti dalšího směřování vzdělávání svého? Naopak ve svobodných školách a při sebeřízeném vzdělávání jest ona otázka jednou z nejzásadnějších, neb mám moc nad tím, co, kdy a jak se učím. Proto je pro mne důležité ptáti se proč a hledat smysl v tom, co činím. Jsem přesvědčen, že uměti se sám sebe otázati a odpověděti na otázku proč (ne)mám činiti to či ono a posléze se podle toho říditi, jest jedním z podstatných prvků svobody, jelikož se bude i vícerý cíbek dávati [staročesky ukazovat prostředníček] nedobrovolným autoritám.
Přečtení: 1128

Autor: Regis2 Čas: 2024-01-30 09:05:12
Web: neuveden Mail: schován
Děti jsou množné číslo -> správně je nedomnívajíce . Proč se snažíte požívat archaickou češtinu , když to neumíte , případně proč záměrně děláte chyby? Demonstruje ze na vás státní školství při výuce češtiny selhalo ? ;-)
Web: neuveden Mail: schován
90% populace netusi, ze prechodnik existuje, a ten zbytek netusi, k cemu by to pouzito mohlo byti. ;-)
Web: stat.je.zlodej! Mail: schován
Vy už jste se narodil tak, že všechno víte, a učit se nemusíte, nebo taky děláte chyby?
Autor: Rakusak Čas: 2024-01-30 09:08:18
Web: neuveden Mail: schován
Kdyz se dite ve statni skole zepta tabulkove ucitelky, proc se toto musim ucit a k cemu mi to bude dobre, tak odpoved je vetsinou, ze se to musi naucit, jelikoz je to ve vzdelavacim planu, a k cemu dobre to ucitelka nevi, protoze tak to je a tak se to musi ucit. Nebo nasleduje neprustrelny argument, ze znalost tematu XY patri ke vseobecnemu prehledu vzdelaneho ci slusneho cloveka :-D

Lidem, kteri absolvovali takovou vymyvarnu, pak neni vubec blbe jit do ciziho privatniho lesa, krast tam houby a plasit zver. Jako bonus vam autem rozoraji cestu a pohodi tam obal od tatranky. A kdyz je jako majitel poslete do prdele, tak se vam jeste vysmeji.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky