EU chce regulovat messengery – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2016-08-30 00:00:02

EU chce regulovat messengery

Evropská komise přišla s dalším spásným návrhem – aplikace, ve kterých uživatelé chatují (třeba Skype a podobně) by nově měly podléhat stejným pravidlům (což v praxi znamená regulacím a omezením) jako telekomunikační operátoři; to především znamená, že jejich provozovatelé budou mít ze zákona nařízeno spolupracovat s fízly a na požádání jim vydávat citlivá data a historie konverzací svých uživatelů. Oficiálně jde samozřejmě o boj s terorismem, takže každý správný islamobijec může tleskat; neoficiálně by mě zajímalo, zda se jedná o další klasické rozšiřování státní moci, nebo zda zalobbovali telefonní operátoři ve snaze trochu potrápit konkurenci (technické řešení té spolupráce s uniformovanými opicemi bude něco stát, zejména u těch aplikací, které neukládají historii konverzací na svých serverech). Výsledek bude každopádně stejný – opět další krok k nesvobodě ze strany EU.
Přečtení: 7055

Autor: Zdenál (neregistrovaný) Čas: 2016-08-30 05:40:36
Na tom je kouzelný to, že připravenej zbuilditelnej projekt s šifrovanou komunikací člověk najde a sestaví během 5 minut. Pokud jsi terorista, můžeš mít toto opatření úplně v prdeli.
Autor: Urza Čas: 2016-08-30 09:29:27 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
No pochopitelně; ale o teroristy tady přece vůbec nejde, tohle je stará dobrá plošná buzerace.
Autor: Cigi OL Čas: 2016-08-30 11:39:19 Titulek: bariéry na vstupu
Web: neuveden Mail: neuveden
Shodneme se na tom, že je to další plošná buzerace ze strany státu,ale zajímá mě,jak intenzivně se nařízení firmy bránily či brání? Pokud jsem zavedená firma s příslušným objemem zpracovaných dat, dokážu relativně snadnou umořit náklady na splnění této debilní buzerace,ale jako malý Start-Up? Podle mě se tak vytváří bariéry pro vstup nových firem do odvětví, tedy se snižuje konkurence, tedy se zhoršují podmínky volné soutěže, tedy se zhoršuje mé postavení zákazníka!
Kdyby terorismu nebylo, musely by si vlády nějaký vymyslet. Jenom čekám, že se z důvodu boje s terorismem záhy dozvíme,že nemůžeme u sebe nosit hotovost,protože se to nápadně podobá instituci https://cs.wikipedia.org/wiki/Hawala.
Autor: LWG (neregistrovaný) Čas: 2016-08-30 11:50:33 Titulek: To pravé maso
nastane, až bude povinné vystupovat jen pod svým ID, centrálně přiděleným.
Autor: Zdenál (neregistrovaný) Čas: 2016-08-30 15:00:34 Titulek: Re: To pravé maso [↑]
Je fakt že tohle mě dřív už napadlo a státy to jistě napadne dřív nebo později také - nemá až tak moc smysl řešit jednotlivé služby. Spíš jen proto aby si lidi na státní dohled na síti zvykli.

Efektivní bude až analyzovat datovej tok od každého jednotlivce. Pak nepomůže ani šifrování, jelikož to už samo o sobě bude podezřelý a to tím spíš, čím bude účinější.

Koneckonců povinnost archivovat datovej tok k/od uživatele na straně poskytovatelů byl první pokus. Ani nevim jestli to nakonec prošlo.
logo Urza.cz
kapky