Kdyby Orwell psal o školství… – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: ForyshaCZ
Čas: 2023-01-18 00:00:02

Kdyby Orwell psal o školství…

Poslušnost je zodpovědnost. Povinnost je právo. Sloužit znamená přijímat péči. Nátlak je respekt. Muset znamená mít volbu. Hranice nám dávají svobodu. Indoktrinace je vzdělání. Donucení je dobrovolnost.
Přečtení: 2862

Autor: li Čas: 2023-01-18 08:25:48
Web: neuveden Mail: schován
Nietzsche by řekl, že toto je postoj resentimentu. Zkuste na to tvůrčím způsobem navázat.
Můžeme třeba trochu rozvést tato 2 tvrzení:
1. Hranice nám dávají svobodu.
2. Indoktrinace je vzdělání.

Z mého pohledu:
1. Hranice jsou v našem světě nutností. Hranice nám tedy dávají i berou svobodu (podle toho, z jaké strany se na ně zrovna díváme).
2. Indoktrinace je vzdělání. Ano, pokud jde o vzdělání, tak je to vždy svým způsobem indoktrinace. A to platí i v případě, kdy děti nevedeme k ničemu. V tom případě je indoktrinujeme tvrzením, že ony samy vedení nepotřebují.

Co myslíte?
Autor: Rakusak Čas: 2023-01-18 14:53:07
Web: neuveden Mail: schován
Je mi lito Urzova rozvodu. On rika, ze zije s laskou a vdecnosti, ale to by se prece nerozvadel. :-( Nevim. Veril jsem, ze jim dve to vydrzi...
Web: neuveden Mail: neuveden
Vidím to naopak, není vždy samozřejmé se rozvést a udržet si přitom s druhým dobrý vztah, a taky pokud něco nefunguje, tak je lepší se rozvést ještě před vznikem rodiny a předejít tak dilematu u koho budou děti.
Autor: li Čas: 2023-01-19 08:32:48 [↑]
Web: neuveden Mail: schován
S tím souhlasím. Spousta lidí říká, že obrovské množství lidí se dnes rozvádí. Ale já znám spoustu lidí, kteří se rozvedli právě proto, že se jim nedařilo (nebo jeden z nich pořád nechtěl) mít děti. V tom případě to zvyšuje statistiku rozvodů, ale nevidím v tom vůbec problém...
Web: neuveden Mail: schován
Ano, je pravda, ze s pocetim ma problem spousta manzelstvi a je pravda, ze smysl manzelstvi je zalozeni rodiny. Pokud to nejde, chapu, ze se nekdo chce rozvest, i kdyz sam bych to asi neudelal a zustal radeji bezdetny.
Autor: li Čas: 2023-01-19 10:40:39 [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Tohle je otázka těch dvou. Pokud po nějaké době zjistí, že každý jde jiným směrem, pak by to bylo trápení... Pokud tam nejsou děti, tak může být rozvod dobré řešení... Též jsem kdysi takto zvýšila statistiku (se s mým prvním manželem), brali jsme se moc brzy a on cca po osmi letech stále děti nechtěl, protože preferoval "kariéru". Za rok po tom jsem si našla svého současného manžela, se kterým děti mám. Nikdy jsem svého rozvodu nelitovala :)
Web: neuveden Mail: schován
Jasne, ja vim. Kdyz jsou v manzelstvi jiz deti, tak je to pak velice bolestne, umim si to predstavit. I tak je mi jich dvou lito. Moc.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky