Konference Svobodného přístavu 2022: Peníze včera, dnes a zítra; i 28. května – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2022-04-27 00:00:02

Konference Svobodného přístavu 2022: Peníze včera, dnes a zítra; i 28. května

Svobodný přístav pořádá již třetí konferenci; tentokrát o penězích (i kryptopenězích). Zaregistrovat se můžete ideálně na facebooku, případně na tomto webu, pokud facebook nepoužíváte. Přednášet budou neuvěřitelně zajímaví řečníci – člen Národní rozpočtové rady (a bývalý člen rady ČNB) Mojmír Hampl, odborník na kryptoměny Josef Tětek (SatsJoseph), Lukáš Kovanda, jeden z nejznámějších českých ekonomů, digitální nomád a kryptoanarchista Palo Lupták, Petr Bartoň, hlavní ekonom investiční skupiny Natland a za Svobodný přístav samozřejmě Urza. Tak přijďte 28. května do CEVRO Institutu!!
Přečtení: 4118

Autor: Bravenec Čas: 2022-05-19 12:40:44
Web: neuveden Mail: schován
Tip na dalšího hosta: https://necyklopedie.org/wiki/Richard_Fuld

Richard Fuld je ekonomický odborník, velmi plodný autor, publikující hojně především v diskusích na serverech finmag.cz, patria.cz a finexpert.e15.cz. Ve svých myšlenkách formou fuldovaných komentářů přímo navazuje na myšlenkový směr Jiřího Paroubka a Karla Marxe, který rozvíjí o nové poznatky v oblasti Eunie a problematice teorie účetních peněz.

Za jeho publikační činnost mu bylo serverem finmag.cz v letech 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 a 2020 uděleno ocenění Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy v 103 z 119 diskuzních vláken, kterých se zúčastnil. O zbývajících 16 vláken v současné době probíhá soudní spor, ve kterém je ostatním účastníkům diskuze kladena za vinu nízká inteligence, nepochopení a cenzura.

Po absolvování maloměstského gymnázia nastoupil na Fakultu mezinárodních vztahů Večerní univerzity zemanismu-babišismu, ve své diplomové práci se zaměřil na téma rozvracení kapitalismu prostřednictvím centrální banky Evropského Svazu Socialistických Republik. Již osmým rokem je kandidátem na titul PhD.

Ve své praxi nasbíral bohaté zkušenosti v Institutu mozkového myšlení v Bruselu, následně v think-tanku George Sorose. Díky vynikající predispozici k indoktrinaci začal působit na Ministerstvu financí na pozici krádežového konzultanta Andreje Babiše. V současné době je zaměstnán jako Vrchní ministerský rada Aleny Schillerové a zaměřuje se na makroekonomické problémy včetně zavedení eura a zvýšení efektivity výběru daně z ubrané hodnoty.

Richard Fuld je autorem zcela nové, doposud nepojmenované ekonomické školy, která z velké části navazuje na učený Maršálka Keynese. Ústřední teorií této ekonomické školy je to, že užitečnost jakéhokoli opatření v ekonomice a jeho přínosu ekonomice jako takové závisí hlavně na tom, jestli jsou peníze utraceny tzv. „běžnými lidmi“. Jinak řečeno projedeny. Obrat „projedeny“ není ironizací jeho postoje. Skutečně jej sám s naprostou vážností ve svých příspěvcích používá a obhajuje
logo Urza.cz
kapky