Léčivá tráva – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2023-03-24 00:00:02

Léčivá tráva

Nedávno se mě kdosi zeptal, zda jsem pro legalizaci konopí pro jeho léčivé účinky; a hádejte co? Nejsem pro legalizaci konopí pro jeho léčivé účinky; jsem zastáncem plné legalizace (či dekriminalizace – záleží na názvosloví, každý tím myslí něco jiného) všech drog (včetně marihuany) bez ohledu na účinky. Není pro mě relevantní, zda tráva léčí. Vím, že se z ní vyrábějí masti; též znám nějaké huliče – ti to jako lék nepoužívají, ač si občas namlouvají, že hulení není škodlivé, ale to je jejich věc. Argumentaci zdravím sice chápu, ale vlastně mi zároveň vadí; tak trochu totiž naznačuje, že kdyby tráva zdravá nebyla, je vlastně v pořádku ji zakázat. Jenže svobodný člověk by neměl u nikoho žebrat o povolení vpravovat do svého těla cokoliv, co uzná za vhodné, i kdyby šlo o kyanid. Lidé rádi mluví o svobodě, ale když na věc přijde, tak „nějaké regulace přece potřebujeme“.
Přečtení: 4264

Autor: li Čas: 2023-03-24 09:40:12
Web: neuveden Mail: schován
"Lidé rádi mluví o svobodě, ale když na věc přijde, tak „nějaké regulace přece potřebujeme“."
Ano, svobodu máme rádi - a neradi bychom o ni přišli! :) Například by nebylo v našem zájmu, aby byly děti vystaveni pečlivě promyšleným reklamám na drogy - nepochybuji o tom, že by tyto reklamy "voněly svobodou", o tom žádná... Manipulace je totiž v reklamním průmyslu velmi mocná zbraň.
Web: neuveden Mail: neuveden
No rozhodne, takové ošklivé věci zakázat...a pak ještě ..a taky...a všechny ty ošklivé další věci....no pak ještě tamto....
Autor: Pokora (neregistrovaný) Čas: 2023-03-24 12:43:22 [↑]
"Například by nebylo v našem zájmu, aby byly děti vystaveni pečlivě promyšleným reklamám na drogy - nepochybuji o tom, že by tyto reklamy "voněly svobodou", o tom žádná... "

1. Co to znamená "náš zájem"? Jak je to myšleno? Jak si definujete "náš zájem"? Zájem lidstva, života obecně, českého národu (moravského...), evropského...? Zkuste si na chvíli připustit, že nevíte líp, než ostatní, co je pro ně dobré. Zkuste mít na chvíli pokoru mluvit pouze sama za sebe. Neschovávejte se za dav.

2. Obraťte úhel pohledu: pokud nemáte žaludek na to lidem fyzicky bránit užívat drogy (sledovat reklamy na drogy atd.), ze stejného hlediska byste jim to taky neměla zakazovat skrze stát. Můžete to zakázat pouze sama sobě, případně i lidem, kteří jsou na Vás závislí do velké míry.
Autor: li Čas: 2023-03-24 13:13:40 [↑]
Web: neuveden Mail: schován
1. To znamená zájem rodičů, aby nám někdo nemanipuloval s dětmi. Potažmo zájem společnosti jako celku, abychom předešli ozbrojeným zfetovaným gangům. Pokorně tvrdím, že bychom se na tomto experimentu museli domluvit, tj. společnost.

2. Nemám zájem bránit lidem v užívání drog, ale mám zájem na tom, aby nebyly takto manipulované děti prostřednictvím reklamy. Jsem grafička, pohybovala jsem se určitou dobu v oblasti reklamy a vím jak je to mocný nástroj. Dospělý člověk je též hodně manipulovatelný, ale děti jsou v tomto nejsnadnější kořist. A proto říkám: VELKÝ KULOVÝ.
Web: neuveden Mail: neuveden
No, a proč tedy lidé dětem cpou drogy od malička? Máš děti? Pokud ani, pravděpodobně také těmto dětem od malička podáváš drogy..
A jinak...všechny tyhle nářky říkají jedno : Já nedokážu se svym dítětem jednat tak, aby nezačalo brát drogy (některé, dodávám), a proto chci, aby to za mě někdo zařídil, ideálně povinně!!!
Autor: Rakusak Čas: 2023-03-25 19:31:26
Web: neuveden Mail: schován
Nakonec si mne presvedcil pro tu legalizaci bez nutnosti zruseni statniho zdravotniho pojisteni. Sice mne to bude srat, ze jim budu prispivat na peci, ale alespon uz smazky nebudou drzkovat na internetech. :-D
Autor: Urza Čas: 2023-03-25 22:45:43 [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Kdybyste si dal tu práci a podíval se na data, zjistil byste, že Vám to se vším pravděpodobností daňově naopak uleví.
Web: neuveden Mail: schován
Mozna ano, mozna data. Data v pripade tvrdych drog z podobne kultury, jako je nsse vychodoevropska, nemame. Kazdopadne vetsi uzitek budu mit z toho, ze uz od toho bude pokoj na webu.
Autor: Urza Čas: 2023-03-26 16:26:48 [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Všechna rozumná dostupná data ukazují, že nejspíš dojde ke zlevnění péče, nikoliv ke zdražení.
Že nemáte těch dat dost, je sice možná, ale nebyl by to argument pro opak.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky