Malé pomíjivé vítězství svobody – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2016-06-24 00:00:02

Malé pomíjivé vítězství svobody

Senát v USA ukázal záchvěv zdravého rozumu; zamítl shitstorm čtyř po sobě jdoucích návrhů zákonů omezujících prodej zbraní. Že se orlandského masakru pro své zakazovací touhy pokusí využít demokraté, nejspíše nikoho nepřekvapí; tentokrát se však blýskli i republikáni a ukázali, že jsou úplně stejná banda zakazovačů – zlatým hřebem byl návrh Johna Cornyna, jenž požadoval, aby se o 72 hodin pozdržel prodej zbraní lidem podezřelým z terorismu… pozor, nikoliv usvědčeným, podezřelým! Účelem těch 72 hodin pak mělo být, aby úřady mohly vyvinout snahu a vysomrovat u nějakého soudce úplný zákaz té koupě; význam takového opatření mi pak zcela uniká i v intencích etatistické logiky a morálky – nezakázal-li soud dotyčnému podezřelému vlastnictví zbraně do momentu, než si ji šel koupit, jak může toto rozhodnutí přehodnotit jen na základě toho, že tak dotyčný učiní? Aneb: „Smíte si koupit zbraň, dokud si ji nechcete koupit.“ To bylo naštěstí příliš i pro senátory (tedy asi pro polovinu z nich).
Přečtení: 8617

Autor: Cigi OL Čas: 2016-06-24 07:37:59 Titulek: souvislost s právem držet zbraň
Web: neuveden Mail: neuveden
Mám daleko k expertovi na americkou legislativu, ale předpokládám, že právo držet zbrań předpokládá právo snažit se legálním způsobem o její získání, ergo zakázat podezřelému z terorismu její nákup by znamenalo omezení jeho ústavních práv. Takhle se to může zdát z hlediska ústavy USA v pořádku a naopak to nevede k potřebě všeobecného nákupního povolení.
Zdůrazňuji, že nemám zbrojní průkaz a praktickou zkušenost se zbraňovou legislativou v ČR, ale popouzí mě blahovolnost a nadřazenecký název formulářů týkajících se zbraní: http://www.mvcr.cz/soubor/10-19-zadost-o-povoleni-pdf.aspx "Žádám o povolení k nabytí...." jasně evokuje postavení státu proti občanu.
Na druhou stranu je naše zbrojní legislativa zřejmě prostá největších eurounijních zhovadilostí, takže jedovatý špílec ve formuláři chápu jako obdobu Ctrl´C a Ctrl´V ze socialistických dob. Změnilo se datum, ne lidi a myšlení.
Autor: morbid Čas: 2016-06-24 10:09:30 Titulek: Re: souvislost s právem držet zb [↑]
Web: neuveden Mail: morbid v doméně post.cz
Pro názornost, koupě pistole:
Máte ZP příslušného oprávnění (teď neřeším jeho získání, pouze koupi zbraně). Na příslušném odd. policie, podle trvalého místa bydliště (další zhovadilost), musíte podat žádost o koupi zbraně, kde bude uvedeno o jakou zbraň se jedná (u pistole stačí třeba pistole, 9mm Luger). Za to zaplatíte kolkem v hodnotě 200Kč. Někdy vám toto povolení vydají na počkání (ono není co řešit, je to nárokové a pokud máte příslušný ZP, tak vám to prostě dát musej) a s tímhle papírem jdete do krámu, nebo za někým kdo zbraň prodává. V krámě zaplatíte za pistoli a pokud máte ZP sk.B tak si můžete rovnou koupit střelivo, pokud máte pouze E (na sebeobranu), tak si ještě patrony koupit nemůžete. Prodejce vám vyjede další papír, tzv. šedivák. S tím a s pistolí pak musíte do 10 prac. dnů (všechny příslušné služebny mají pro veřejnost dvakrát týdně) musíte zase za těmi co vám dali ten předchozí papír a oni vám za 300Kč v kolcích vystaví průkaz zbraně (opět někdy na počkání). Pokud nemáte sk. B a jen E, tak teprve teď můžete zpátky k prodejci pro patrony.

No, není to krása? :-D
Autor: morbid Čas: 2016-06-24 10:19:46 Titulek: Re: souvislost s právem držet zb [↑]
Web: neuveden Mail: morbid v doméně post.cz
A ještě jeden vtípek:
Pokud se vám pistole v záruce rozbije a je vám vyměněna kus za kus, opakujete to celé znovu :-D
Autor: Urza Čas: 2016-06-24 10:49:23 Titulek: Re: souvislost s právem držet zb [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
No, já bych viděl těžiště toho problému z hlediska etatistů v tom, že to byl pouze podezřelý, nikoliv usvědčený, takže teoreticky by se s ním mělo nakládat jako s nevinným; a ano, jak správně říkáš, pak by měl mít ústavní právo koupit si tu zbraň.
Proto to asi taky neprošlo.
Autor: Zdenál (neregistrovaný) Čas: 2016-06-25 21:51:07
Já ten záměr chápu i když s opatřením nesouhlasím.

Lustrační kapacita státních pohůnků je omezená. Ze všech podivných/podezřelých/whatever mohou prolustrovat v daném časovém intervalu jen omezený počet. A čím důkladněji je mají prolustrovat, o to méně jich zvládnou.

Každá indicie která zmenší skupinu, kterou je nutné akutně lustrovat právě teď je fajn.

A prodloužit si buffer je taky fajn.

Jak říkám, nesouhlasím ale dovedu pochopit.
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Aneb: „Smíte si koupit zbraň, dokud si ji nechcete koupit.“ To bylo naštěstí příliš i pro senátory (tedy asi pro polovinu z nich)

...........................................................................

Tak to mě udivuje, copak amíci neznají Hellerovu Hlavu XII,

pak by tento zákon zněl nejspíše takto

Smíte si koupit zbran,
ale kdykoliv se rozhodnete koupit zbran,
je toto vaše rozhodnutí důkazem psychické lability,
a psychicky labilním osobám je zakázáno prodávat zbraně
a proto vám nebude zbran prodána...

v případě Hellerovy Hlavy XXII se však jednalo o obrácený postup,
mohli jste odmítnou kdykoliv z důvodů psychické lability nálet na německá postavení,
ale kdykoliv jste takto učinili,
bylo toto vaše rozhodnutí důkazem zdravého rozumu
a proto jste se museli zúčastnit náletu

logo Urza.cz
kapky