Mezi jedničkáři a pětkaři – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Luk Cogito
Čas: 2021-08-30 00:00:02

Mezi jedničkáři a pětkaři

Testy ve školách neslouží primárně jako efektivní kontrola pochopení zkoumané problematiky. Často se jedná o zdánlivě nesmyslné memorování dat a jmen autorů. Otázky na smysl a účel diskutované látky jsou často ze strany vyučujících přijímány s nevolí, jelikož vyžadují po pedagogovi kritickou reflexi nastavených politik organizace, které mohou vést k podlomení její důvěryhodnosti a relativizaci nastaveného řádu. Zasazování faktů do souvislostí, následná analýza a diskutování je spíše překážkou, protože to trvá moc dlouho. Navíc se to obtížně známkuje. Skutečným cílem tedy není ověřit pochopení, ale pouze povrchní znalost. V horším případě dokonce naplnit tabulkový požadavek počtu udělených známek za pololetí („Napíšeme si pětiminutovku, ať to máme za sebou.“).

Toto je apel na studenty mající podobnou zkušenost. Studium zejména posledních dvou ročníků střední školy pro mě bylo bolestivé. Pokud máte obdobné či stejné zkušenosti, prosím vyvíjejte iniciativu. Mluvte s pedagogy i spolužáky, sdružujte se, diskutujte společně o tom, jak se věci dají měnit a dělat lépe. Vzdělávání je krásná věc, nenechme si jej zošklivit.
Přečtení: 3103

Autor: Šlomo Čas: 2021-08-30 10:53:30 Titulek: Hon na poslušné
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Milí neposlušní,
právě probíhá hon na poslušné. Čeká nás postupné rozpouštění států. Tak jen na sebe dávejte bacha.
Šlomo
Autor: Měchožil Zhoubný Čas: 2021-09-10 17:19:49 Titulek: Já ale vím.. škola hrou.
Web: neuveden Mail: schován
Jenže krom hraní si na školu hrou v dnešní době, plné práv s absencí povinností, je nutné i naučit se tvrdým způsobem tvrdé znalosti, aby ty lidi s lehčím přístupe ke světu měl kdo živit, šatit a léčit. Pan Urza je matfyzák a já pevně doufám, že bude souhlasit s tím, že rozhodující obory jsou do značné míry dril, ne diskuze. Diskuze o éteričnu lidské existence totiž následuje až za nacpáním si pupku.
A jen tak mimochodem.. teorie anarchismu jsou pěkné, ale poněkud opomíjejí ty prováděcí předpisy, podle kterých má společnost fungovat. Jak se sousedstvo s dosahem sta metrů domluví na dálnici skrz stát, region? Kdo a za co postaví nemocnici? Kdo půjde študovat na doktora, když náročné jsou už ty dva roky na gymplu? Výsledkem je stav, že jediným rozumným východiskem je ancap, protože ten funkce systémů z principu v potaz brát musí a že by fandil modernímu liberalistickému "vzdělávacímu" hnoji, tak o tom pochybuji.
logo Urza.cz
kapky