Motivace policisty – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Čas: 2022-08-03 00:00:02

Motivace policisty

Jaká je motivace člověka, který se chce stát policistou? 1) V jeho nátuře se vyskytují sklony k buzeraci, ovládání ostatních a opojení mocí s pocitem, že on je něco víc. 2) V jeho nátuře se vyskytují sklony ke spravedlnosti, pomáhat lidem a konat dobro. 3) Je to člověk, kterého nikam jinam nevzali (případně za méně peněz) a volba jít k policii pro něj znamená zajištění jeho budoucnosti.
První dva body jsem schopen pochopit, ač nerad. Nicméně při běžném kontaktu s policií člověk vídá až moc těch, kteří se na volném trhu už od pohledu neuplatní. Přijde mi, že k policii vezmou snad každého, kdo má ruce a nohy a zvládne číst a psát. Co si o tom myslíte?
Přečtení: 2514

Autor: Jan Bažant Čas: 2022-08-03 17:13:04 Titulek: Policista a měšťák
Web: https://www.bazant.info/ Mail: schován
Můj daty nepodložený pocit je, že k „ostraze“ (něco jako vrátný) berou i toho, kdo se nedostal k měšťákům. K měšťákům berou i toho, kdo se nedostal ke státní policii. Státní policie má přeci jen jisté nároky. Zda jsou dostatečné pro vykonávání této služby i z pohledu soukromého sektoru sklouzává do olidismu – je to o lidech, kteří jsou na té pozici. Blbé je, že když jsou špatní, není na ně snadný čistící nástroj v možnosti přejít ke konkurenci/přestat je platit.
Autor: v6ak Čas: 2022-08-04 14:49:54
Web: https://v6ak.com Mail: cz.urza v doméně reg.v6ak.com
1. Jsem schopen pochopit, ač nerad.
2. Jsem schopen pochopit. Teoreticky by mohlo jít o ideálního policistu, prakticky asi velká část z nich bude více hledět na formální znění zákona než na reálnou škodlivost, tak s dobrým úmyslem se budou snažit například potírat třeba drogy apod.
3. Stále jsem schopen je pochopit. A jsem za ně rozhodně radši než za #1. V některých případech i než za #2, protože v některých případech mohou dělat totéž, ale budou v tom méně úspěšní.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky