Najtypickejší argument socialistov – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Web: neuveden Mail: schován
Rosťo, tady jsme zvyklí na poněkud sofistikovanější příspěvky. :-) A ta laťka fakt není nasazena příliš vysoko. Ale tenhle tvůj příspěvek se nepokusil ani povyskočit, natož pak přeskočit. :-)
Web: neuveden Mail: schován
Nejde jen pořád zdvihat laťku donekonečna, musí být i tací co ji sníží, aby pak ostatní mohli jakštakš přeskočit :)
Autor: Vostálník (neregistrovaný) Čas: 2022-05-09 18:53:34
Co by nefungoval ???

Když se může stokráte opakovaná lež stát pravdou, může se tisíckrát opakovaný socialismus stát funkčním...

Opakování totiž občas vede k moudrosti a občas zase k zblblosti,

takže nikdá nevíte, kamže dojdete...
Autor: Bravenec Čas: 2022-05-10 00:01:27
Web: neuveden Mail: schován
Zajímavé že tenhle "nejtypičtější argument" jsem ještě od žádného socialisty neslyšel. Ale určitě ho použiju jako slaměného panáka a budu jim ho vkládat do úst - v tomhle je váš článek velmi inspirativní.
Autor: Regis Čas: 2022-05-17 13:38:38
Web: neuveden Mail: schován
Prvně bys musel nějaký přinést. A ne jen opakovat svoje dogmata, o tom jak je trh a kapitalismus špatný a námitky ignorovat.

Když nefunguje centrální plánování celé ekonomiky, které dělá stát, taky mi vadí stát, protože ten mě naprosto přímo ovlivňuje a musím ho poslouchat a financovat. Ne plánování soukromých subjektů, to je jejich věc jestli jim to funguje, ty využívat, poslouchat ani financovat povinně nemusím. Fakt objev, že libertariánům vadí stát, poplácej se po ramenou, jak jsi dobrý, že jsi na to přišel. Když bude soukromá firma dělat co stát, tak ji budu kritizovat úplně stejně. Dvojí metr je to jen v tvojí hlavě. Já tímhle tvým metrem neměřím.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky