Obhajoba incestu – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Čas: 2022-11-16 00:00:02

Obhajoba incestu

Nikdy jsem nepotkal nikoho v incestním vztahu. Kdybych ale takové lidi potkal a dynamika jejich vztahu mi přišla v pohodě, prostě bych jim popřál hodně štěstí do života. Incest mi přijde jako jedno z témat, která jsou tak moc emočně zabarvená, že lidé při jeho zmínce automaticky cítí morální pohoršení, a nejsou schopni ho kriticky analyzovat. Působí to na mě tak, že to, že jim samotným by přišlo odpudivé mít poměr s někým ze svojí rodiny, považují za dostatečné odůvodnění toho, proč by to tak měl mít každý. Náboženstké dogma nebo společenský řád považují za legitimní původce morálky a již přehlíží to, že i v incestním vztahu všichni zainteresovaní mohou být šťastní a nikomu tím neškodit.

Přijde mi zvláštní, že většina zdrojů o incestu nerozebírá možnost romantické lásky mezi příbuznými bez sexuálního charateru. I kdyby však incestní vztah byl sexuálním, pořád by to neznamenalo, že spolu partneři chtějí mít dítě. I kdyby to však plánovali, myslím si, že je hlavně na nich, aby posoudili genetická rizika s tím spojená. Nelze jednoznačně říct, které riziko je přípustné a které není: Do rodičovství často jdou i lidé informovaní o vyšší míře rizika, například starší rodiče nebo lidé s různými geneticky podmíněnými zdravotními a psychickými problémy. Kdyby někdo navrhoval zakazovat reprodukci jim, nejspíše by byl za bezcitného eugenika: Smutné ovšem je, že mnozí se eugeniky stávají, když chtějí omezovat stigmatizované skupiny. Nakonec dodám, že někteří konzervativci se výsměšně ptají, proč už rovnou nechceme i legalizaci sňatků příbuzných, a moje odpověď je: Ano, přesně to chci.
Přečtení: 12503

Autor: li Čas: 2022-11-16 00:27:09
Web: neuveden Mail: schován
"Nikdy jsem nepotkal nikoho v incestním vztahu." No, to bude možná tím, že jste nikoho takového nepotkal. Štěstí jim můžete popřát, ale pochybuji, že si s tím vystačí :) Zákaz nevzešel z náboženského dogmatu, ale racionality a pozorování... Pokud tedy jednoznačně víme, že incest mezi hetero-pohlavními příbuznými "nedělá dobrotu", tak bychom měli samozřejmě tento "zákaz" plně respektovat. Jiná situace je u stejno-pohlavních příbuzných, tam nic takového nehrozí - ti by se měli bouřit, že je LGBT komunita "háže přes palubu" v rámci manželství pro všechny. Pokud by platilo "pro všechny", tak by samozřejmě mělo platit i pro stejno-pohlavní příbuzné, jinak jde o diskriminaci (tyto páry mají totiž pro společnost zcela stejnou hodnotu jako stejnopohlavní nepříbuzenské páry)...

Chodila jsem do třídy s klukem, který se narodil z incestu. Vždycky jsem ho měla ráda a přišel mi zajímavý. Ale byl na první pohled tak trochu "jiný". Měl ještě mladšího bratra (též z incestu), ten se ale bohužel nedožil 15ti let. Vzpomínám si, že smrt sourozence velmi těžce nesl.

https://www.denik.cz/ze_sveta/nejvetsi-incest-historie-v-australii-spolu-soulozily-ctyri-generace-20131213.html
Web: neuveden Mail: neuveden
No, ale o tom autor mluvi...pokud budou mit deti napriklad dva lide v vyrazne podprumernym IQ, tak je take pravdepodobne, ze dite, ktere se narodi, nebude uplne "v pohode". Presto jim to nikdo nezakazuje (teda ano, existuji lide, kteri by jim to radi zakazovali, ale prijde mi, ze vetsinove jim do toho nikdo moc nekeca). Pripadne priklad z meho okoli: Bude mit dite zena postizena nanismem (tedy vypada jak "trpaslik") s beznym prumernym muzem. Opet je velke riziko, ze dite bude take postizene nanismem (coz se stalo). Opet jim to toho nikdo (doufam) nezakazuje...
No, kdyz se narodi dite sourozencum, je tam nejake vyssi riziko nejakych osklivych veci....njn...co uz. Nemam nic proti tomu, kdyz takovemu paru budou lide toto riziko pripominat, ale rozhodne jsem take proti zakazovani...
Autor: li Čas: 2022-11-16 08:43:35 [↑]
Web: neuveden Mail: schován
On incest tu samozřejmě také je a děti se z něj rodí stále... A zdravotní péče bývá dost nákladná. Raději toto až v ankapu (svoboda a zodpovědnost) :)
https://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti/97550/z-incestu-se-rodi-prekvapive-hodne-deti-trpi-zdravotnimi-neduhy-maji-nizsi-prumerne-iq-a-kratsi-zivot.html
Web: neuveden Mail: neuveden
Jezisi tenhle arguemnt zase...
Nakladna zdravotni pece je na ledacos, trebas kdyz nekdo leze naskalu a spadne a do konce zivota musi byt na pristrojich, tak je to taky nakladny (a milion dalsich podobne stupidnich prikladu asi kazdy vymysli za 5 minut)
Jako to ma byt argument, ze na co je nakladna zdravotni pece, tak to zakazeme? To bychom mohli fakt zakazat pomalu zit...
Autor: li Čas: 2022-11-16 09:25:08 [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Ne, tím jsem chtěla říct, že by bylo dobré udělat na to reklamu! Napsat, že je to normální. Že je to fajnový nápad, že zkusit se má n životě všechno! :)
Web: neuveden Mail: schován
Ne, troubo. Na socialistickem zdravotnim pojisteni a statnim zdravotnictvi se krasne demonstruje, jak musi ostatni lide pod hrozbou nasili prispivat na naklady nekoho jineho. Je uplne jedno, zda se jedna o zdravotni peci o postizene dite ci fetaka zhuntovaneho heroinem. Proste, pokud chcete svobodu delat si to ci ono, neste si naklady na 100%. :-P
Web: neuveden Mail: neuveden
Ne, hlupacku.
Bohuzel zijeme v systemu, v jakem zijeme. Ja to nechci, asi ani ty to nechces, nekteri lide to nechceme, ale zit v tom jaksi musime. Nemame zadnej jinej globus, uprimne receno....
No, a pokud uz v tom zijeme a platime si nejaky "pausal" na zdravotni pojisteni, tak nema nikdo co rikat, ze stojime vic, nebo min. To neni muj muj problem, ze muj uraz stoji vic. Ja ten system placeni nevymyslel a jsem k nemu donucen, takze holt kdyz ho nekdo takto vymyslel, tak necht takto plati pro vsechny a nikdo se nediskriminuje tim, ze by k tomu, co plati, jeste ani nebyl osetren.
Autor: li Čas: 2022-11-16 10:58:56 [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Předpokládám, že soukromé pojišťovny by též měly k incestu velmi jasný postoj = mnohem přísnější než je tomu dnes :)
Web: neuveden Mail: neuveden
Ale proti tomu samozrejme vubec nic nemam, absolutne nic a plne to chapu a bylo by to tak spravne....
No prijde mi hrozny, kdyz je clovek nucenej v necem zit a pak je mu vycteno, ze zije tak, jak k tomu byl donucen. Ten clovek splnil vse, co po nem system chtel, tak at system plni to, co plnit ma. ALESPON .... kdyz uz nic.
Autor: li Čas: 2022-11-16 11:22:55 [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Když člověk chce incest a má "s kým", tak ho samozřejmě provozuje. Není možné mu to zakázat. Ale je fajn vědět co z toho plyne - a tedy - je fajn vědět, že to není úplně "normální"... Je to divné, ale každý je svého štěstí strůjce, vo tom žádná... :)
Web: neuveden Mail: schován
Nadavej si nekomu jinemu, troubo. Chovas se jako etatista: chci pachat rizikove aktivity, ale ostatni mi to cvakejte. Zadne takove.
Web: neuveden Mail: neuveden
Nadavat jsi zacal ty, zmrde.
Tak se nechovej jak curak a bude to v pohode....
Web: neuveden Mail: schován
Pekne, pekne :-D Az se potkame, zvu te na panaka :-D Treba se tomu zasmejeme:D
Autor: Bratva Čas: 2022-11-16 06:59:36
Web: neuveden Mail: neuveden
Ale proč ne. Jen myslím, že např. pokud by byl ankap v Saudské arábii, tak tam budou mít volnotržní soudy proti např. tomu incestu "kulturní vyjímku", podobně jako jinde ji budou mít pro odebírání týraných zvířat majiteli.
Autor: Šlomo Čas: 2022-11-16 10:59:01 Titulek: Cože? [↑]
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
V Saúdské Arábii je za incest trest smrti.
Web: neuveden Mail: neuveden
No, např takhle by tam vypadala v praxi ta kulturní vyjímka z NAPu, bude-li v případném decentr. soudnictví v ankap-SA i nadále dostatečná poptávka po takové vyjímce.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Jo, zatímco jinde by to vyřídili ručně stručně?
Je velmi mnoho lidí, kteří se nesrovnají s incestem ve své rodině.
Povolit to by bylo (optikou decentralizovaného soudnictví) hodně nepraktické.
Lidé, když jsou tlačeni do kouta, dovedou být hodně vynalézaví.
Web: neuveden Mail: neuveden
Nevím.. Vlastně jsem si jen utahoval z těch ankapáckých "kukturních vyjímek" z NAPu, abych se přiznal.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Měl jsem to podezření... Tak jsem rád, že se potvrdilo... Žádný princip nejde použít všude.
Web: neuveden Mail: neuveden
Kdyz ono...proc bychom to meli resit, co se ancapu tyce?
Tam nejaky institut manzelstvi je stejne dobrovolna vec, kdo ho uzna ci neuzna je dobrovolna vec....neni to imho vubec podstatny, co si o tom kdo myslime. V ancapu nikdo nemuze nikomu nic zakazovat, pokud se na tom ti lide domluvi dobrovolne....tak se proste domluvi a budou spolu zit, no a co :-)
Samozrejme jim pak ja nevim, pekar neproda mozna rohliky, nebo tak neco, ale to je opet jeho vec...
Imho tyhle veci v souvislosti s ancapem vubec nemusime resit.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Jo, a když někdo v ankapu někomu něco zakazovat bude, řekne mu ten zakazovanej: "Ty etatátisto!" A pak si to ten zakazující rozmyslí. :-)
Web: neuveden Mail: neuveden
No...a jak by mu to presne ten clovek mel "zakazat"? :-) Jako, jak by to technicky udelal?
:-)
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Normálně. Prostě by dal na srozuměnou, že kdo bude provádět incest, nepřežije.
Web: neuveden Mail: neuveden
No, to rozhodne neni "zakaz".
Nehlede na to, ze je to proti NAPu, takze je otazka, jestli by to opravdu chtel takto resit...
(jak jsem psal, chapu, ze by se s nim nebavil, neposkytl mu sluzbu, a podobne. To beru)
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Jestli to je nebo není zákaz, je věc definice. Co reálně takový člověk toužící po incestu udělá? Obrátí se na svou ageturu: Já chci spát se sestrou, zajistěte mi ochranu?
Mám nějaké zkušenosti s kompeticí právních systémů, proto mi Vaše představa přijde hodně mimo.
Web: neuveden Mail: neuveden
Co realne udela? Realne bude spat se svou sestrou a nemusi to nikomu rikat.
Samozrejme, pokud ho nekdo kvuli tomu bude ohrozovat, muze si to resit dle libosti, klidne pres nejakou teoretickou agenturu, ci nejak jinak.
Ale predevsim se na to nemusi v ancapu nikoho ptat, protoze neexistuje clovek/instituce, ktery by mu to povolil/zakazal.
Je to to same, jako kdyz si nekdo na svem pozemku bude chtit postavit v ancapu barak. Takze nemusi nikam chodit a nekoho se ptat - neni kam chodit a koho se ptat.
Samozrejme, mistne mohou vzniknout nejake dobrovolne instituce, ktere k tomu mohou vydavat nejaka rozhodnuti. Pokud se jimi lide budou chtit dobrovolne ridit, tak nic proti tomu. Ale to neresim, protoze takove instituce byt mohou a nemusi a neni to zadne pravidlo.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Spát tajně se svou sestrou může i bez ankapu.
Tajně postavit barák je těžší. Ale i to by šlo.
Podle téhle logiky si tu Babiš dělá takovej tajnej ankap pro sebe.
Web: neuveden Mail: neuveden
Mi to upuštění od NAPu vesměs příjde jako rozumný krok. Jen tím zároveň vzniká otázka, jak moc se od něj dá upustit, abyste ten výsledek pořád ještě považoval za ankap. S tím, že odpověď je imho zvlášť na každěm jednotlivci, není tam jasná hranice, na které se všichni shodnou.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Ta otázka je inherentní.
Je jasné, že každý bezprávní čin je mimo ankap, stejně tak budou etatizující firmy. A pak se lze ptát, je-li to ještě ankap.
Pokud to ovšem někoho vůbec bude zajímat.
Web: neuveden Mail: neuveden
Jenže co to je bezprávní čin?
V decentralizovaném právu. V jedné variantě ankapsvěta bude odebrání týraného zvířete bezprávní čin, v jiné to bude čin obháhený decentr. právem. A nebo to může být předmětem konfliktu.
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Bezprávní čin neobhájíte, kdyby se dostal k soudu. Není to přesná definice, nicméně tak nějak cítíme, že jsou zločiny, které by měly zločiny zůstat (vraždy, znásilnění, krádeže apod.)
Ankap, jak ho představuje Urza, není bezpráví.
Většinou se proti státu i proti ankapu argumentuje právě bezprávím.
Web: neuveden Mail: neuveden
Pokud bych zbil a vyhnal zaměstnance agentury, který mi přišel ukrást týraného psa, tak až u decentr. soudu zjistím, zda jsem se dopustil bezpráví já, nebo ta protistrana?
Web: neuveden Mail: neuveden
IMHO je to docela pravděpodobné. Ovšem typicky by to bylo IMHO tak, že člověk by žil v nějakém prostředí, kde by už dopředu dokázal odhadnout, jak by to dopadlo, protože už by jistě byly nějaké případy předtím, takže člověk by měl už dopředu nějaké informace.
Což je IMHO podobné jako dneska, člověk absolutně nezná všechny zákony, dokonce jich typicky nezná většinu, no tak nějak dokáže odhadnout, co asi už je nezákonné a co asi ještě přijde (jakkoliv to dokáže odhadnout pouze přibližně a občas se diví, co že všechno je protizákonné)
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
O tom by rozhodl soud. Klidně si jde představit společnost, kde by týrání psa nebyl důvod vniknout na pozemek, pak se bezpráví jasně dopustil ten, kdo na cizí pozemek vešel. A bylo by to jasné předem. Nicméně když jde někdo osvobodit psa, většinou si předem dostatečnou sílu zajistí.
Web: neuveden Mail: neuveden
A zdá se mi to, nebo takhle není mezi ankapem a státem jasná hranice? Když bych v té společnosti postupně přidával další a další stále výraznější kulturní vyjímky (krom těch psů třeba regulace velikosti domů, odvedení zcela nevzdělávaných dětí do školy, výběr drobné částky na životně nutnou obranu atd. )
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
O tom přemýšlím už delší dobu. Myslím, že hranice může být hodně nejasná. Pro pořádek a nenásilí jsou ale lepší hranice jasné a předvídatelné právo. Obecně tedy může být hranice nejasná, ale mělo by být trochu jasné, co se stane v očekávatelných situacích.
Lze si představit, že nějaké území by vystupovalo navenek jako stát, uvnitř by to ale byl de facto ankap. Narozdíl od Urzy si ale myslím, že to vyžaduje poměrně velkou disciplýnu lidí vlastnících zbraně.
Web: neuveden Mail: neuveden
( oprava z "obháhený" na "obhájený")
Autor: Šlomo Čas: 2022-11-16 10:57:59
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Aha, takže vy prosazujete ankap, protožer chcete spát se setrou?
Ale né, na to já žádnej ankap nepotřebuju....
... Ještě že nemám sestru...
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky