OpenAI chatbot – výzva pro diskuzi o vzdělávání? – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Thevar
Čas: 2023-02-06 00:00:02

OpenAI chatbot – výzva pro diskuzi o vzdělávání?

Na jedné škole jsem měl možnost prezentovat OpenAI chatbot, který velmi obstojně umí generovat seminární práce, úvahy a podobně v podstatě na jakékoliv téma. Děti byly nadšené, někteří učitelé už tak moc ne. Do pár let toto bude na školách velké téma - což považuji za pozitivní, jelikož se minimálně bude muset otevřít diskuze o smyslu zadávání takových prací. Jak se k tomuto podle Vás učitelé a MŠMT postaví?
Přečtení: 3538

Autor: li Čas: 2023-02-06 01:06:26
Web: neuveden Mail: schován
"jelikož se minimálně bude muset otevřít diskuze o smyslu zadávání takových prací"
Thevare, jak je tohle konkrétně myšleno? Tajně doufám, že ne tak, jak zřejmě ano :)
Web: neuveden Mail: neuveden
Ano, a až tu jednou budou dokonalí roboti, kteří nás všestranně nahradí, můžeme otevřít diskuzi o smyslu další existence člověka vůbec.
Web: neuveden Mail: neuveden
Nejde to zrušit, ale budou se snažit to brzdit s humpoláckou naivitou dvacátého století. Opravdu neco dělat začnou, až nastane singularita, ale to bude už pozdě. Vypadá to, že Chat GPT s tím dost pohnul kupředu, možná se dočkáme překvapení dřív, než bychom čekali.
Seminárkování je nemocí současného školství. V zásadě se jedná o alibismus učitelů, protože seminárka se dá doložit a případnému obvinění z neobjektivity snadno bránit. Mohlo by to znamenat kýžený návrat k ústnímu zkoušení, které vedle testů může skutečně nejlépe zjistit úroveň znalostí a schopnost je použít. Seminárkování zjišťuje schopnost tvořit seminárky. Sami si odpovězte, kolikrát jste v práci odpovídali na otázky šéfa, kolikrát něco prezentovali a vysvětlovali a kolik jste v práci napsali seminárek a co je užitečnější.
Autor: Rakusak Čas: 2023-02-07 11:56:32
Web: neuveden Mail: schován
Mohli tu statni komedii zvanou povinne skolstvi zrusit! Vyhorele stolete ucitelky budou prospesnejsi treba ve fabrice nebo u vycepu. ;-)
logo Urza.cz
kapky