Převládající měna – nutnost? – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Ad. Albert
Čas: 2024-02-05 00:00:02

Převládající měna – nutnost?

Vítězí na trhu jedny peníze, jelikož jejich esenciální vlastností je právě široké přijetí? Technologie pokročila – žijeme v informačním věku; směny lze provádět dálkově, tedy i kurzy jsou méně rozličné než dříve na různých místech. Poplatky za směnu mohou být zanedbatelné. Proč by účetní jednotka nemohla být individuální? Každý může sledovat jiné cenovky, díky okamžitým přepočtům je to na internetu možné, ve fyzických obchodech zatím ne, ale kdo ví? Ceny nám mohou být přizpůsobeny. Nebylo by pohodlné uvažovat v osobním účetnictví pouze zvolené jednotky?
Přečtení: 1447

Autor: Lojza Čas: 2024-02-05 08:37:51
Web: neuveden Mail: neuveden
Z cehoz vyplyva uzasny zaver, ze podnikatele a spotrebitele obcas potrebuji ke svemu zivotu sluzby darmozroutu.
Fakt z tebe padaji zajimave teorie, jen co je pravda :-D
Autor: Rakusak Čas: 2024-02-05 14:27:21
Web: neuveden Mail: schován
Statem vymahana mena neni nutnost - tim spise v dnesni dobe. Na druhou stranu obecne prijimana mena je pro lid a trh pohodlna a vyhodna, takze by bylo velmi zajimave pozorovat, jak by to na trhu dopadlo. To se vsak nedozvime, jelikoz zde mame statem vnucenou menu!
Autor: v6ak Čas: 2024-02-06 23:13:08
Web: https://v6ak.com Mail: cz.urza v doméně reg.v6ak.com
I v kamenném obchodě je možné dělat konverzi měn, tuším, že to existuje i nějaká aplikace, která provede OCR, konvertuje měnu a zobrazí cenu v jiné měně.
Druhá věc jsou ale závazky. Tam nestačí jednorázový přepočet kurzu, tam se hodí odhad dlouhodobějšího vývoje, případně nějaké zajištění.
Jako nemohu vyloučit, že jeden bude měřit peníze v gramech zlata, druhý v uncích stříbra, třetí v BTC a čtvrtý v XMR. Je to námět k zamyšlení, ale spíš bych takový vývoj nečekal.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky