Pro a proti privatizace Budvaru – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: v6ak
Čas: 2021-10-18 00:00:02

Pro a proti privatizace Budvaru

Výrobu piva nepovažuji za něco až tak důležitého, aby mi zásadně vadilo, když to dělá stát. Konkurence existuje a nevypadá to, že by Budvar měl nějaká významná privilegia. Dotace sice pobírá, ale nejspíš v celkem zanedbatelné výši. A pokud Budvar prosperuje, líbí se mi tento příjem státu nesrovnatelně více než daně. Riziko ovšem spatřuji v tom, co se stane, až Budvar začne být ztrátový. Obávám se, že politici by na to reagovali nějakou formou dotací. Potom z důvodů proti privatizaci moc nezůstalo.
Přečtení: 5905

Autor: v6ak Čas: 2021-10-22 09:15:16 [↑]
Web: https://v6ak.com Mail: cz.urza v doméně reg.v6ak.com
Nic takového nehájím. Jednak z principu a jednak si myslím, že by tu vzniklo víc Českých pošt a Českých drah než Budvarů. (To se vlastně děje tuším i v soukromém sektoru, ale tam se to pročistí.) Ale když už tu ten Budvar je, necítím takovou silnou potřebu ho privatizovat.

BT@, přijde mi vtipné, že pro ponechání Budvaru v rukou státu mám opačný argument než Maláčová: Ona považuje Budvar za něco důležitého a proto chce, aby to měl v rukou stát. Já považuji Budvar za něco nedůležitého, a mj. proto mě až tak netrápí, kdy to bude mít v rukou stát.
logo Urza.cz
kapky