Autor: sparesparrow
Čas: 2023-08-16 00:00:02
Rothbard píše do online diskuzí
Nakonfigurovat jazykový model, aby reagoval libertiánskými argumenty na zadaný textový vstup, je poměrně jednoduché. Vypadá třeba takto. Využitelnost vidím tam, kde nejsou libertariáni nebo je nebaví se stále opakovat. Našel by se nějaký vhodný online prostor, který má pravidelné přispěvatele (co zasluhují reakci), který má nezanedbatelný počet čtenářů, a který má přívětivé API pro automatizaci? Bot může být anonymní a nemusí být vždy spolehlivý, pokud by ve většině případů byl generátorem kvalitnějšího textu než autoři, na které by reagoval. Co si o tom myslíte?
Přečtení: 4949
Komentáře
Komentář 95080
A pokud druhá strana diskutuje s nějakým zájmem, asi by ji nepotěšilo, že tráví čas s nějakým botem, takže by to mohlo být spíš kontraproduktivní.
Jako jo, pokud by to fungovalo jako jakási reklama, ve stylu jednoduché racionální a neemotivní argumentace, mohlo by to fungovat. Ale taky by to po odhalení mohlo působit negativně. Nemluvě o tom, že stejnou taktiku může použít i "druhá strana".
Pokud jde o platformy tak třeba Reddit? Nebo předpkládám, že i různé sociální sítě jako FB nebo Twitter poskytují nějaká API.
Komentář 95099
Odhalení neberu jako něco, čemu by se mělo za každou cenu předcházet. Naopak to může vyvolat debatu na toto téma.
Obecně tím nechci trollit ani si hrát, rozhodně nechci žádné fórum poškodit.
Komentář 95087
Také je třeba zvážit, že některé nemovitosti, jako jsou památky nebo historicky významná místa, by mohly mít i kulturní a společenskou hodnotu, která by mohla zůstávat v rámci veřejného vlastnictví.
Celkově vzato, otázka privatizace veřejného majetku je komplexní téma, které vyžaduje pečlivé zvažování všech aspektů a důkladnou analýzu, aby se zvolil nejlepší možný přístup pro společnost jako celek.
Komentář 95088
Komentář 95100
Výše uvedený komentář je také jediný co mi zbyl. Nastavil jsem prodlevu mezi komentováním na 5 vteřin, a po cca 30ti úspěšných postech dostal uživatel BarryTruthRoad ban. Všechny až najeden nato zmizely.
Čekal jsem to, nicméně druhý pokus bych chtěl nakonfigurovat lépe - asi zůstanu u pythonu a budu doufat, že nebude potřeba nějaké Selenium nebo něco přímo kliká myší atd.
Mám momentálně vygenerovaných asi 600 odpovědí do vybraných diskuzí (volených podle klíčových slov komentovaného textu). Praděpodobně udělám něco jako službu, která bude jednou za 24h posílat nějakých pár příspěvků s dostatečnou prodlevou. Až texty dojdou, budou se generovat nové tam, kde přibyla témata.
Máte nějaké tipy na zlepšení generátoru textů(různé generátory pro určitá klíčová slova?), dále tipy na konfiguraci HTTP klienta (aby unikl automatickému banu), případně jiné návrhy, třeba na jméno uživatele?
Komentář 95101
Až do nedávné minulosti byly podobné automatizační praktiky považovány bezvýhradně za sabotáž. Majitel diskuzního prostoru, pokud chce zachovat kvalitu, roboty neschvaloval.
Osobně si myslím, že každá automatizace nemusí být škodlivá, naopak může být i přínosem pro provozovatele diskuzního webu.
Technologie se vyvíjí a je stejně jen otázka času, než budou i automatizované jazykové modely běžné v diskuzích. Provozovatelé webů je nebudou banovat, ale pouze označovat, aby bylo jasné, že jde o robota.
Komentář 95102
Pokud je jeho cílem provázat fórum, jako místo, kde se potkávají lidé, baví se a vyměňují si názory, asi nebude dávat moc smysl, tam nechat prohánět roboty.
Komentář 95103
Prostor pro jazykový model je i v oblasti získávání relevantních informací z velkého množství dat. Například můžete, namísto čtení tisíce argumentů pro nebo proti nějakému aktuálnímu fenoménu, vyfiltrovat ty, které jsou v rozporu s NAPem.
Následně se nabízí na stále velký počet takových argumentů odpovědět najednou, což je práce pro jazykový model hájící NAP, pokud chceme argumentovat NAPem, k čemuž ani nepotřebujeme mít názor a ani nic vědět o tom kterém diskutovaném tématu.
Komentář 95104
Nicměně by mě taky zajímalo jaký konkrétně model používáte a jakým způsobem ho konfigurujete. Zkoušel jsem to teď s ChatGPT 3.5, sdělit mu že chci aby odpovídal v diskuzi jako anarchokapitalista. Nakrmil jsem ho pár příspěvky zdejších trollů a nemůžu říct, že bych byl s výstupy nějak spokojen. Jednak my odpovědi přišly trochu mimo a jednak byly strašně málo asertivní. Přišlo mi, že když jsem se díval, jak to lidi ukazovali před pár měsíci, bylo to lepší. Pokud vím, autoři ChatGPT se snaží ji "vylepšovat" pomocí různých filtrů obsahu apod., zaznamenal jsem taky že si lidé stěžují že je ten model kvůli tomu hloupější. Tak možná to bude tím.
Komentář 95105
Komentář 95106
Na to to občas používám já a občas to teda vyhodí nesmysly. Ale nemám úplně srovnání s tím jak to fungovalo před pár měsíci nebo jak funguje ChatGPT 4. Těžko říct, vůbec tomu nevidíme pod pokličku.
Komentář 95108
Výkonnější model a ani množství dat ale nejsou klíčovými aspekty majícími vliv na kvalitu odpovědí. Obecně je každá odpověd právě tak dobrá jako je otázka. Běžně proto otázku měním tak dlouho, dokud nejsem spokojen s výsledkem. Pokud máte pocit, že model v něčem chybuje nebo nejste spokojeni s výsledkem, pak to není jeho zabudovaný nedostatek, ale příliš nekonkrétní otázka a vy ji musíte lépe specifikovat. Slovo otázka je zavádející; lidé zpravidla nekladou otázky v několika souvětích a s rozvětvenou logikou instrukcí jak odpovídat. Proto často nejsme schopni na první pokus formulovat svůj požadavek tak jak bychom chtěli aby byl druhou stranou chápán.
Co se týče generování zdrojového kódu, je potřeba velice přesně popsat nejen to, co má program dělat, ale hlavně jak to má dělat. Ideálně pseudokód, v tom udělá nejmíň chyb, ale to je často ještě víc psaní a to přemýšlení nakonec stejně zůstane na vás. Hodí se to třeba když potřebujete rychle něco napsat v jazyce, jehož syntax vůbec neovládáte a bez GPT by jste se něčemu takovému vyhnuli obloukem protože by vám to zabralo moc dlouho a museli by jste si to nejdřív trochu načíst. To je přesně případ projektu robotický Rothbard, protože jsem nikdy nedělal frontend, F12 v browseru je pro mě utrpení, a python na mě působí tak nějak že ani céčko ani shell, furt to na něčem padá..
Přesto mi to umožnilo v přijatelném čase implementovat funkční řešení, které je ale jen tak dobré, jak dobře jsem mu to vysvětlil a jak dobře jsem mu tam ten guláš z F12ky naservíroval.
V případě, že chcete pomocí GPT pracovat na nějakém větším projektu v podstatě od nuly, je dobré si připravit několik konfiguračních system messages, definujících různé role ve vývojovém procesu, a vnímat je jako tým vývojářů. Jeden bude dělat high-level design, předá dalšímu co z toho udělá seznam úkolů pro třetího co je bude implementovat. Na všech vrstvách budou chyby, které si přebere jiný model připravený hledat v errorech a v kódu, aby dodal záplaty na konkrétní místa.
Pokud nechcete nic dlouze vymýšlet a popisovat slovy, pak v programování pomůže i defaultní model co neví nic, a vy mu jen sypete hlášky kompilátoru, linkeru atd. Překvapivě často vás okamžitě odkáže na správný řádek v kódu, který samotný nikdy neviděl.
V repozitáři na githubu je JSON soubor, který obsahuje články z pirátského fóra a k nim vygenerované reakce. V tomhle případě je potřeba aplikovat to na texty určitého typu, protože ta poměrně prostá system message spoléhá na to, že texty na vstupu budou specifičtější a budou řešit něco konkrétního, co statisticky často souvisí s něčím jiným, přičemž těchhle nepřímých souvislostí je fakt hodně, a každá má fakt hodně dalších, které už jsou třeba ale vyhodnocené že souvisí méně, nebo souvisí jen v případě že přímo souvisí s něčím jiným atd.
Výsledkem je něco, co podle mě funguje na většinu vstupů dobře, a tam kde to je slabší je hned vidět, čím by bylo třeba system message vylepšit. Vylepšovat se dá stále a dokonalé to nebude nikdy, v jednu chvíli si řeknete že to stačí a beru to co je, protože vidím šanci, že díky tomu může být přehodnoceno přijetí alespoň jednoho dobře míněného útočného násilí ve formě buďto nějaké regulace trhu, případně omezujícího zákona, nebo školní osnovy.
A piráti mají často program o tom co se líbí mladým lidem, kteří chtějí jen svobodu a víc neřešit.
Aby se jim vyhovělo, a zároveň nevybočilo z etatistického cyklu, pak nezbývá než nám tu svobodu zajistit centrálně.
Třeba, když jim to bude někdo pořád donekonečna opakovat jak dětem ve škole, toho pak nechají.
Komentář 95112
Ale je to fajn když třeba potřebuji opravit kostrbatou angličtinu v emailu. Nebo sepsat nějaký jednoduší text, nebo třeba sepsat body a slovíčka pro konverzační téma v němčině.
Komentář 95114
Komentář 95115
Jinak jsme součástí velkého korporátu, který se snaží hlídat IP a dbát na bezpečnost. Na pracovním pc máme VPN a ta blokuje přístupy k všemu možnému. Mám sice admin práva, ale některý software, třeba aplikaci pro WhatsApp nenainstaluju vůbec, u jiného se mi stalo že mi prostě přes noc zmizel (prohlížeč brave). Ale to je holt život, raději se v tom moc nešťourám. A s chatgpt si hraju jen na soukromém pc, mimo pracovní dobu a nic pracovního s ní neřeším (mrk mrk).
Komentář 95107
Komentář 95128
Myslím že nakonec to jinak než nějakým headless browserem nepůjde, protože prakticky všichni se robotům brání.
Klidně napiš kdybys to chtěl probrat, nejsem bot abych sledoval diskuzi na stokách. 😇
https://signal.me/#p/+420775802735
Nastavení zobrazení uživateli nechtěných a neschválených komentářů
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.