Jen si spořte ve fiatu :-) Jak tak koukám, tak podle průměrné životnosti a zhodnocení fiatu BTC trvá cca 1/3 prům.života fiatu a místo kontinuální ztráty hodnoty naopak stoupl v milionech procent. Kde asi soudruzi z a ECB udělali chybu?? ;-)
A kde se dostávají odměny za každého hejla, co do ty pyramidy přitáhnu? Furt mi to nikdo neřek a já čekám a čekám , kdy budu zhodnotit ty lidi, co jsem tam natáh :-) A i kdyby to byla pyramida, tak ještě teď, když nakoupíte, tak furt budete blízko vrcholku, a to se vyplatí ;-)
Nemýľte si pyramídu s MLM. Každý "hejl" ktorého na to nahovoríte zvýši cenu Vašich ( a nie len Vašich ) BTC. A ako pri každej pyramíde zisky šťastlivcov zaplatia tí chudáci čo budú vlastniť BTC keď sa to zosype.
Krásně tu popisujete princip nabídky a poptávky :-)) Když je o něco zájem, tak tomu stoupne cena, ať je to btc, zlato nebo sběratelské panenky Barbie. Vysvětlete mi prosím, v kde je v BTC ukryta ta vaše pyramidová hra? Komu odvádím "registrační poplatek a kde jsou mé větve dealerů, kteří mi odvádějí procenta?
Myslím že ich menusia predávať, veď transakcie s BTC budú prebiehať aj potom a niekto ich bude musieť zapisovať do toho blockchainu. Ale že ako budú tí ťažiari potom odmeňovaní to nech vysvetlí nejaký fanúšik kryptomien, to mi nie je celkom jasné. Lebo ak budú odmeňovaní v kryptomenách tak sa budú hromadiť v rukách ťažiarov. A to celé bude platiť iba ak bublina nepraskne a pyramída sa nezrúti.
Ale že ako budú tí ťažiari potom odmeňovaní ... Ano, v tom odměňování vidím hlavní problém. Těžař má zařízení náročné na prostor i energii. Ten předvídavější a znalejší se ho bude snažit zbavit ještě než těžba dojde. Nebude to nakonec obdoba her typu "letadlo"?
Těžaři pak pravděpodobně budou mít výnos z poplatků za transakce. Možná půjde ten systém takto modifikovat. Ale to bych o tom musel vědět víc. Třeba nám řekne něco i Urza?
Možná půjde ten systém takto modifikovat. Vlastně si myslím, že taková modifikace za chodu není dost dobře možná. To by odkrývalo vrátka do systému, jak systém zneužít či totálně zneschopnit. Jiná možnost je, že "otci zakladatelé" pravidla pro další činnost po vytěžení bitcoinů vložili do svého algoritmu již na počátku. Ale tady si počkejme na odpověď odborníka, bude-li jaký.
To je otázka.. A ještě jsou jiné otázky. Kdo má největší potenciál do budoucna provozovat či kontrolovat stále náročnější těžařská zařízení, i kdyby jen pro účely transakcí, až samotná těžba skončí? Pokud existují organizace které mají legální možnost emitovat fiat měny, nebylo by možné, aby díky těmto fiat prostředkům tak nějak bokem zkoupili nebo zprovoznili tolik těžební síly, že by do značné míry získali dominantu nad provozováním bitcoinu? Nebo jiná otázka: nebudou třeba státy, které některá soukromá těžařská zařízení prostě zestátní? A k čemu by to pak mohlo vést?
Až nebudou vznikat nové coiny (2140), budou těžaře platit uživatelé sítě z transakčních poplatků (což se děje samozřejmě i nyní, jen ještě navíc dostávají nové coiny).
Vy ste ako pokazené hodinky, tie 2x denne ukazujú správny čas :-D. Ale chápem majiteľov BTC že robia propagandu, veď predajná cena BTC závisí len na počte hlupákov ochotných tú mačku vo vreci kupovať. A oni sa raz minú, ako v každej pyramíde.
Urza si plete státní donucení používat zákonné platidlo se skutečným donucením lidí používat tyto peníze, protože většina lidí a firem je prostě potřebuje ke splacení svých dluhů bankám. Jen velmi malá menšina lidí a firem, kteří bankám nedluží, si mohou dovolit ten luxus přemýšlet o tom, jestli by nebylo lepší používat jako peníze něco jiného. :-)
Děláte zásadní chybu v hodnocení pohnutek bank. Bankám je jedno, jestli dostanou svoji hodnotu od dlužníků ve fiatu, btc nebo zlatě. Klasický fiat je jen nástroj, který stát nutí lidem i bankám (u nich s výhodou tvroření měny z ničeho a z toho pak profitovat). , aby je měl pod kontrolou a mohl přerozdělovat zdroje ve svůj prospěch. A i když lidi bankám dluží, tak mnoho z nich si odkládá něco bokem třeba do kovů nebo akcií, protože vědí, že fiat je jeden velký podvod na občany.
S tým nútením to nie je tak celkom pravda. Štát mi nebráni držať v banke účet v cudzej mene, ani mi nebráni kupovať tovar za inú menu. Jediné v čom bráni je že bráni kapitalistom aby ľuďom vnucovali používanie inej než domácej meny.
Je zajímavý, že u spousty mých komentů se mi na podrážku přilepí někdo, kdo ani nerozumí rozdílu mezi fiat měnou a domácí měnou. Kde tam prosím vás píšu o domácí nebo zahraniční měně?
Mě nezajímají pohnutky bank. Mě zajímá skutečnost, že podle smlouvy dlužník dluží bance peníze, ne zlato, ne kukuřici, ne BTC. A bankám to tak vyhovuje, protože pro ne není problém půjčovat peníze, které vytváří. Zlato nebo kukuřici nevytvoří. :-) Stát bankám nic nenutí. Stát bankám naopak umožňuje. A lidem a firmám banky umožňují, aby si půjčovali a používali peníze, které banky společně s dlužníky vytváří. Stát nikoho nenutí.
Banky netvoří peníze z ničeho. Banky je tvoří společně s dluhem dlužníka. Jestli si myslíte, že dluh je nic, pak přestaňte splácet bance svůj dluh a uvidíte, jaké nic se stane. :-)
Současné účetní peníze (nesprávně označované jako fiat) jsou jedním z největších, nejstarších a hlavně nejprospěšnějších vynálezů lidstva, ale jen málo lidí si to uvědomuje a jen málo lidí to dokáže ocenit. Protože jsou krmení absurdními konspiračními teoriemi a jako "řešení špatnosti" současných peněz je jim nabízen BTC. Klasická prodejní taktika, nejprve zákazníka poraň a pak mu podej pomocnou ruku.
Tak ještě jednou. Bankám jde hlavně o zisk. Jestli ta si tuace bankám vyhovuje je záležitostí nákladů a zisků. Pokud regulace bankovního sektoru přesáhnou únosnou mez, banky zmizí. A vaše "Stát bankám nic nenutí. Stát bankám naopak umožňuje." vychází z neznalosti systému. Stát banky nutí k neuvěřitelným ekonomickým veletočům, k nesmyslné byrokracii a mimo to jim povouluje aplikovat podvod zvaný frakční bankovnictví a vydělávat na tom, neboť nad nimi drží ochrannou ruku. A jestli si myslíte, že stát nikoho nenutí, tak si přečtěte zákon o bankách. Pokud si myslíte, že banky vytváří peníze z něčeho, tak zkuste někomu půjčit peníze, které nemáte a pak je po něm požadovat zpět. Nebo také půjčovat lidem na úrok papírky, které mouhou používat při placení a říkat, že jsou podložené dluhem :-) Současné peníze jsou správně označované jako fiat, protože jsou vytvářeny mávnutím kouzelného proutku. A jestli jsou současné účetní peníze (resp. pouze měna) dle vás "jedním z největších, nejstarších a hlavně nejprospěšnějších vynálezů lidstva", tak si v nich spořte na důchod. Třeba na nějakém spoření s masivním 1% úročením. A pokud si myslíte, že se Urza či zastánci BTC snaží v lidech vyvolat "zranění", tak se podívejte na vývoj inflace a zkuste tipnout, kdo tu vyvolává skutečné (finanční) zranění.
Keby len bankám, každému súkromnému podnikateľovi ide v prvom rade o zisk. Ale na rozdiel od iných podnikateľov banky len tak zmiznúť nemôžu, aspoň nie legálne. Lebo podnikajú s cudzími peniazmi. A k veľtočom nútia banky štát a nie opačne.
Ještě bych přihodil nedávnou událost, kdy v roce 2016 Indie (tj. demokratický stát) rozhodnutím premiéra Módího přes noc zrušil platnost 500 a 1000 rupiových bankovek. Lidé v nich drželi hodně úspor a jeli šedou ekonomiku. To bylo Módímu trnem v oku a pod obvyklou záminkou boje proti korupci, šedé ekonomice a daňovým únikům místo těchto bankovek zavedl 2000 rupiovku. Lidé měli asi tři týdny na výměnu peněz. Buď si mohli uložit staré peníze na účet do konce roku nebo si v bankách vyměnit za nové. Nové bankovky ale chronicky chyběly a bankomaty nebyly přizpůsobeny kvůli utajení "operace". Vypukla vlna demonstrací, násilí a sebevražd. protože mnoho lidí mělo celoživotní úspory v matraci právě v těchto bankovkách. A při výměně a vkladech se samozřejmě hlavně zaregistovávalo kdo a kolik a podle toho se na ně zaměřovali daňoví lupiči.
Neodporujete si tak trochu? Najprv sám priznáte že ľudia jeli šedou ekonomiku a hneď v nasledujúcej vete označíte boj proti šedej ekonomike za zámienku? Ak platí prvá veta, potom to nebola zámienka, ale oprávnený dôvod.
A proč se nevěnuje že meritu příspěvku a místo toho řešíte jazykove nuance? No, musel jsem si to najit. Vyznam, ve kterém to používám, je považován za zastaralý, leč stále platný.Takže bude lepší příměr "důvod". Ale Cca 20% HDP Indie se vytvoří v šedé ekonomice. A Módího záměrem bylo kutečně potřít šedou ekonomiku a lidi dodatečně oloupit o to, co se jim podařilo dosud uchránit před nenechavými prackami státních byrokratů. Váš výraz "oprávněný" důvod je ryzí pohled socialisty, kterého cizí štěstí nenechá klidným.
Preto že rozdiel medzi zámienkou a opodstatneným dôvodom nepovažujem za "jazykovú nuansu", ale za principiálny rozdiel. A parazitizmus čiernych pasažierov nepovažujem za "cizí štěstí".
PavelX7 k Komu by nejvíc uškodil zákaz chovů:
Přitom se dneska tak snažil . Ani nezačal tím ze jste blbec , nebo ze by někomu rozkopal držku a zabil ho . Dejte mu jednou šanci … 🥺
Komentář 112160
Ondrášeček k Komu by nejvíc uškodil zákaz chovů:
Máš pravdu, nejsem ochotnej hájit svoje názory, ale doplnil bych, že to platí jenom s tebou. :O Dokonce bych řekl, že jsem ti párkrát vysvětloval proč.
PavelX7 k Komu by nejvíc uškodil zákaz chovů:
Budou jiné vlivy . Konkurence , orientace na poptávku místo na podmínky dotační politiku a méně byrokracie . Jako na NZ. A ještě lidem zbude víc peněz protože se nebude z okna vyhazovat za dotace .
Komentář 112152
Lojza k Komu by nejvíc uškodil zákaz chovů:
Jen takový dotaz...a jak s tím souvisí dotace? Přece pokud by to tak bylo, tak by zli prodejci už dnes nasadili ty samé ceny, jako kdyby žádné dotace neměli. Zlín prodejci si přece můžou nastavit ceny jaké chtějí, lidé musí jíst, prof už dneska nestojí […]
Komentář 112150
PavelX7 k Komu by nejvíc uškodil zákaz chovů:
Abyste diskutoval korektně a bez faulů. Hádat se nepotřebuju. Myslím že případ NZ ukazuje že vaše obava ze dražení není dostatečně opodstatněná. Došlo k liberalizaci trhu a zdražení které vy předpokládáte to nezpůsobilo. Tečka.
Komentář 112148
Ondrášeček k Komu by nejvíc uškodil zákaz chovů:
I když jste masožrout, pořád bych považoval za výrazné zlepšení, kdybyste odebíral z chovů, kde zvířata nejsou zavřená v horších podmínkách než vězení.
Komentáře
Komentář 66875
Komentář 66947
Komentář 66955
Komentář 66958
Komentář 66961
Komentář 67092
Komentář 67100
Komentář 67109
Komentář 67111
Komentář 67115
Komentář 66876
Komentář 66877
Komentář 66881
Komentář 66889
A to celé bude platiť iba ak bublina nepraskne a pyramída sa nezrúti.
Komentář 66890
Ano, v tom odměňování vidím hlavní problém. Těžař má zařízení náročné na prostor i energii. Ten předvídavější a znalejší se ho bude snažit zbavit ještě než těžba dojde.
Nebude to nakonec obdoba her typu "letadlo"?
Komentář 66894
Komentář 66895
Možná půjde ten systém takto modifikovat. Ale to bych o tom musel vědět víc.
Třeba nám řekne něco i Urza?
Komentář 66897
Vlastně si myslím, že taková modifikace za chodu není dost dobře možná. To by odkrývalo vrátka do systému, jak systém zneužít či totálně zneschopnit.
Jiná možnost je, že "otci zakladatelé" pravidla pro další činnost po vytěžení bitcoinů vložili do svého algoritmu již na počátku.
Ale tady si počkejme na odpověď odborníka, bude-li jaký.
Komentář 66896
A ještě jsou jiné otázky. Kdo má největší potenciál do budoucna provozovat či kontrolovat stále náročnější těžařská zařízení, i kdyby jen pro účely transakcí, až samotná těžba skončí?
Pokud existují organizace které mají legální možnost emitovat fiat měny, nebylo by možné, aby díky těmto fiat prostředkům tak nějak bokem zkoupili nebo zprovoznili tolik těžební síly, že by do značné míry získali dominantu nad provozováním bitcoinu?
Nebo jiná otázka: nebudou třeba státy, které některá soukromá těžařská zařízení prostě zestátní?
A k čemu by to pak mohlo vést?
Komentář 66902
Komentář 66906
Komentář 66907
Komentář 66909
Komentář 66912
Komentář 67093
Komentář 67110
Ale chápem majiteľov BTC že robia propagandu, veď predajná cena BTC závisí len na počte hlupákov ochotných tú mačku vo vreci kupovať. A oni sa raz minú, ako v každej pyramíde.
Komentář 66882
Komentář 66888
Pardon, o větší bezpečnosti bitcoinu.
Komentář 66893
Komentář 66943
Komentář 66944
Komentář 66949
Komentář 66959
Komentář 66962
Komentář 66972
Banky netvoří peníze z ničeho. Banky je tvoří společně s dluhem dlužníka. Jestli si myslíte, že dluh je nic, pak přestaňte splácet bance svůj dluh a uvidíte, jaké nic se stane. :-)
Současné účetní peníze (nesprávně označované jako fiat) jsou jedním z největších, nejstarších a hlavně nejprospěšnějších vynálezů lidstva, ale jen málo lidí si to uvědomuje a jen málo lidí to dokáže ocenit. Protože jsou krmení absurdními konspiračními teoriemi a jako "řešení špatnosti" současných peněz je jim nabízen BTC. Klasická prodejní taktika, nejprve zákazníka poraň a pak mu podej pomocnou ruku.
Komentář 67094
A vaše "Stát bankám nic nenutí. Stát bankám naopak umožňuje." vychází z neznalosti systému. Stát banky nutí k neuvěřitelným ekonomickým veletočům, k nesmyslné byrokracii a mimo to jim povouluje aplikovat podvod zvaný frakční bankovnictví a vydělávat na tom, neboť nad nimi drží ochrannou ruku. A jestli si myslíte, že stát nikoho nenutí, tak si přečtěte zákon o bankách. Pokud si myslíte, že banky vytváří peníze z něčeho, tak zkuste někomu půjčit peníze, které nemáte a pak je po něm požadovat zpět. Nebo také půjčovat lidem na úrok papírky, které mouhou používat při placení a říkat, že jsou podložené dluhem :-) Současné peníze jsou správně označované jako fiat, protože jsou vytvářeny mávnutím kouzelného proutku.
A jestli jsou současné účetní peníze (resp. pouze měna) dle vás "jedním z největších, nejstarších a hlavně nejprospěšnějších vynálezů lidstva", tak si v nich spořte na důchod. Třeba na nějakém spoření s masivním 1% úročením. A pokud si myslíte, že se Urza či zastánci BTC snaží v lidech vyvolat "zranění", tak se podívejte na vývoj inflace a zkuste tipnout, kdo tu vyvolává skutečné (finanční) zranění.
Komentář 67116
A k veľtočom nútia banky štát a nie opačne.
Komentář 66945
Komentář 66948
Komentář 66960
Komentář 66963
A parazitizmus čiernych pasažierov nepovažujem za "cizí štěstí".
Komentář 66966