Terorem k inkluzi – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2017-03-17 00:00:02

Terorem k inkluzi

Stát vymyslel, že pro mnohé handicapované děti je prostě dobré, aby chodily do normálních škol; někteří rodiče však mají tu drzost si myslet, že znají své dítě lépe než úředník, pročež je integrovat odmítají. A právě tyto drzouny si vezme na paškál sociálka; proč? No přece proto, že odmítnout inkluzi je proti zájmu dítěte… a kdo posoudí, jaký je nejlepší zájem dítěte? Ano, správně – stát, kdo jiný. Ne že bych považoval inkluzi za špatnou ve všech případech, nicméně by o tom na každý pád neměla rozhodovat vláda, nýbrž děti, rodiče a školy; vzdělání by mělo být dobrovolné – a to všestranně (nikdo by tedy neměl nikomu odpírat možnost vzdělávat se, ani jej k vzdělávání nutit; a přesně totéž by mělo platit i pro vzdělávací instituce), přičemž ta poslední instituce, která by do toho měla zasahovat, je loupeživá banda – zvaná stát – žijící z výpalného. Zabraňme indoktrinaci našich dětí, jak jen můžeme.
Přečtení: 5346

Reagujete na tento komentář:
Autor: LWG (neregistrovaný) Čas: 2017-03-17 09:28:13
Mám z první ruky zprávu o inkluzi. Dítě je zdravotně postižené a bere prášky, po kterých je sice klidné, ale pasivní. Mám jinou učebnici, než jeho spolužáci a pochopitelně jiný režim práce. Integrace spočívá v tom, že sedí v jedné třídě s těmi, kteří jedou jiný režim. Pedagog se tak ocitá v malotřídce, kde střídavě učí děti dvou různých úrovní. Není to zásadní problém, nicméně problém to je a mě nenapadá, co mu ta integrace dává. Představa, že ho silnějí potáhnou je dost problematická - on hraje jiný sport na jiném hřišti.
Autor: Urza Čas: 2017-03-17 09:52:11 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Asi tak; ne že bych v tomhle konkrétním případě (v jiných ano) viděl nějaký zásadní problém, ale též se ptám, k čemu to asi tak je....
Autor: Urza Čas: 2017-03-17 13:37:47 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ne, to by přece přišli zaměstnanci o práci xD
Autor: Adraynnith Čas: 2017-03-17 13:49:27 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: adraynnith v doméně gmail.com
Nejspíš zavedou nějaké kvóty na počty "normálních" studentů ve speciálních školách, aby se to zase vyrovnalo.
Do každé normální třídy jeden speciální žák a do každé speciální jeden normální žák. Jo a taky jeden černoch, jeden muslim, jedna holka, jeden kluk a jedna veverka. Vstříc světlým zítřkům!
logo Urza.cz
kapky