Urza v deCentrále: Školou k autoritářství – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2018-09-05 00:00:02

Urza v deCentrále: Školou k autoritářství

Tématem minulé přednášky o anarchokapitalismu v klubu (de)Centrála byla lidská práva v bezstátní společnosti!
Dnes se budeme bavit o indoktrinaci etatismem ve školách a cestě k autoritářství; ta totiž není pouze přímá, ale celkově je školství nastaveno tak, aby nás vedlo ke konformitě – je to vůbec žádoucí?
Všichni jste též rovnou zváni na příští přednášku, která bude také první středu v měsíci, tedy 3. října; tématem bude poslední dobou tolik skloňovaný NAP (princip neagrese), přičemž se dotkneme i práv zvířat nebo psychického násilí.
Těším se na vás dnes večer v 19 hodin v klubu (de)Centrála.
Přečtení: 7464

Web: neuveden Mail: neuveden
Na psychické násilí jsem zvědav. "Psychické násilí" je metaforický výraz typu "obchodní válka" a ta metaforičnost je zajímavá v tom, že se zde zdá být jaksi nevyhnutelná. Jak by to bylo možné říct jinak?
2. Někde v poznámkách bych měl mít Vaši odpověď na dotaz na psychickou újmu, kde jste v odpovědi správně oddělil tělo, které může být poškozeno násilím a mysl, která tak poškozena být nemůže. Čímž jste zároveň oddělil tělesné a duševní nemoci: nemoc = druh poškození. Takže jste provedl toto rozlišení úplně jako Szasz, přitom nezávisle na něm.
Najdu to a poustnu Vám to sem, ať chcete nebo ne. Jen pro tu srandu, abych to porovnal s tím, co budete říkat na přednášce.
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak se mi to nepodařilo najít. Ale každopádně si vybavuju, že jste na YouTube vysvětloval buď psychickou újmu nebo ochranu osobnosti nebo nap nebo něco jiného a šlo tam o to, že jste se tak rázem dostal od anarchokapitalistické teorie k Szaszovi. Bylo to něco jako "sebevíc je vám něco nepříjemné, pokud tam není fyzické poškození, nejedná se o porušení napu". Od čeho je jen krůček k "sebevíc se cítíte nepříjemně, pokud tam není tělesná léze, nejedná se o nemoc". Prostě odlišení hmotného světa vlastnictví a chorob a nehmotného, mentálního světa, kde vlastnictví ani choroby neexistují – jen ty metaforické.
Ostatně doufám, že to najdu, protože to je zajímavý moment ve Vašem myšlení.
Autor: Szaszián Čas: 2018-09-05 20:50:57 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Koukám, že mé pousty se začínají blížit těm od Plaskačky… Chtěl jsem jen sdělit, že jsem zvědav na to, co budete říkat o psychickém násilí, protože – podle Vašeho poustu na YouTube, který nemůžu najít – je to téma, kde se překrývá anarchokapitalistická teorie a Szaszovy myšlenky.
To je všechno, co jsem chtěl říct.
Autor: norbertsnv Čas: 2018-09-05 21:11:04 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Hádam nečakáte že Vám odpovedia.
Autor: Szaszián Čas: 2018-09-05 21:21:02 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nečekám, protože to není otázka.
Kdybych poustnul onen Urzův poust z YouTube, jak jsem avizoval – který se mi, jak trapné, nepodařilo nalézt – s mým komentářem, pak bych očekával Urzovu odpověď nebo aspoň dlouhé pojednání o tom, proč jsem to sem poustnul, čím je to motivováno a proč je to špatně.
Ale takhle neočekávám nic.
Autor: norbertsnv Čas: 2018-09-05 21:49:58 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Ja odpoveď nečakám ani keby ste to video našiel :-).
Autor: Szaszián Čas: 2018-09-05 22:14:20 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Urza má rande s Plaskačkou, nebo co?
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Jak by to bylo možné říct jinak?
..................................

Já bych asi řekl "manipulace s pozorností"
což ovšem nemusí být vždy násilné,
tedy cukr a bič...

PS.
Vyjímečně jsem vyrazil na Urzovu přednášku,
bylo to lepší než video, takže jsem neusnul,
a na závěr jsem vám zamával do kamery...

logo Urza.cz
kapky