Venezuela: EET, level grandmaster – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2016-09-27 00:00:02

Venezuela: EET, level grandmaster

Venezuelský prezident Nicolás Maduro Moros rozjel ve své zemi tuhý socialismus; výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Ačkoliv jsou na území Venezuely bohatá naleziště ropy, všude vládne chudoba, neboť ji tam nikdo není schopen ani pořádně těžit; situace je tak vážná, že již dlouhou dobu tamní obyvatelé žízní a hladoví. Kdykoliv trh přijde s nějakým řešením, Maduro neváhá a stopne jej; je tomu asi rok, co zákonem omezil cenu balené vody – a jaké to překvapení, byl jí pak nedostatek. Nyní lidé stojí fronty před supermarkety klidně i celou noc; i to je už ale nezákonné. Zemí projíždějí státní ozbrojenci a hromadně zatýkají tisíce a tisíce lidí; za co? Tak například když někoho chytí s jídlem, ke kterému nemá účtenku, případně když někdo potraviny prodává, nebo jen stojí ve frontě přes noc, aby se na něj dostalo; za vše totiž samozřejmě mohou překupníci, se kterými je třeba zatočit. Není to povědomé?
Přečtení: 8400

Autor: Cigi OL Čas: 2016-09-27 06:56:49 Titulek: Keťasové
Web: neuveden Mail: neuveden
Po WWII už českou část soustátí bačovali komunisté a ti po převratu vystartovali na keťasy, kteří v jejich očích hromaděním zásob a na státu nezávislém podnikání brzdili obnovupoválečného státu. Pak se do hledáčku dostal kdejaký soukromý zemědělec, pro ty se zažil výraz kulak, pak Židé ve straně i mimo ní,ti tvořili sionistické centrum. V očích levicového voliče s holou řití a kulturně-historickým přehledem na úrovni hunského nájezdníka pěst dopadala na ty druhé. Když je pak ušatý Toníček Zápotocký ujišťoval o tvrdosti české koruny a vzápětí se uskutečnilo gigantické ožebračení lidu,rozvrácení rodinných úspor, rozmetání zbytků alternativních důchodových strategií, levovolič se otřásl, ale pevně držel linii, čest výjimkám Plzeňáci a další.
Loajalitou to nebude, spíše strach z represe. Lidi si zvykli obrazně řečeno žít ve stínu šibenice, post-Chávezovci to vědí a ani nedutají.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-09-27 07:36:12 Titulek: Re: Keťasové [↑]
Socialismus mi pripada jako nejaka obrna.Virus,ktery se da nekam nasadit jako spora drevomorky.
Nebo jako dukaz,ze clovek nepochazi z opice.Ta by nedelala nic,co by ji skodilo,jen proto,aby soused nemel o trosku vic.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-09-27 07:37:52 Titulek: Re: Keťasové [↑]
Ted jde o to,kdo ho nasadil do Evropy
Autor: cerno (neregistrovaný) Čas: 2016-09-27 10:32:02 Titulek: Re: Keťasové [↑]
na dřevomorku se dá nasadit pesticid. potřebovali bychom něco, co se dá nasadit na socialismus...
Web: neuveden Mail: neuveden
Tohle platí nejen pro Venezuelu. Když trh přijde s nějakým řešením, které je výhodné pro zákazníka (např. levná a operativní přeprava nebo ubytování osob využívající internetu), stát takové řešení vždy zprasí, bez ohledu na to, kde na globu se stát nachází a jakou propagandou se zaštiťuje.
Autor: Szaszián Čas: 2016-09-27 19:05:17 Titulek: Mi to povědomé není
Web: neuveden Mail: neuveden
No, mě to dost připomíná ten komiks "Cesta do otroctví" zde: http://www.cestadootroctvi.cz/ Předpokládám, že to je špatná odpověď a že mi to má připomínat něco tuzemského. Ale zase si nedokážu představit, že by si Češi nechali něco takového líbit. A pokud je zde zárodek něčeho takového, tak nevím, co to má být. Pokud to tak je, tak v článku chybí něco jako: Tohle je pokročilé stádium; [kritizovaná v Česku existující entita] je zárodek.
Autor: spasma (neregistrovaný) Čas: 2016-09-29 11:48:56 Titulek: Re: Mi to povědomé není [↑]
Mám obavu, že sa mýlite - nielen Česi, Slováci, Maďari atd. si to "líbit nechají". Pozrite na USAmeričanov, začínali v slobode a teraz tam majú socializmus na každom kroku. A bude horšie.
Autor: Rajchenberk (neregistrovaný) Čas: 2016-09-27 19:52:24 Titulek: Příjde o hlavu
Parteigenosse Maduro se zřejmě rozhodl přijít o hlavu a spáchat sebevraždu.
logo Urza.cz
kapky