Výběr partnera – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2019-11-19 00:00:02

Výběr partnera

Vybavuje se mi střípek z jednoho filmu (nevím jakého), kde Simona Stašová říká: „Přece si nevezmu někoho, kdo volil Bushe.“ Ta věta, alespoň myslím, měla být humorná a nadsazená, z čehož bych soudil, že pro většinu lidí to asi nebude dostatečný důvod; a protože to mám v hlavě asi nějak jinak, chtěl bych se zeptat, jak to cítíte vy, vážení čtenáři? Pro mě osobně je to, aby byla má partnerka anarchistka, pro vztah dost zásadní; i minarchismus (ve smyslu omezit stát na armádu, policii, soudy a možná nějakou infrastrukturu) ještě překousnu, ale cokoliv jiného by pro mě bylo naprosto nepřijatelné – neumím si představit, že bych žil se ženou, která chce velký stát se vším tím násilím (nebo si ani neuvědomuje, v jaké míře k němu dochází). Budu rád, když mi napíšete do komentářů, jak to vidíte vy; bez ohledu na to, zda jste libertariáni, nebo ne, jak podstatné pro vás je, aby s vámi vaše partnerka sdílela tyto hodnoty?
Přečtení: 12925

Autor: Lojza Čas: 2019-11-19 00:07:52
Web: neuveden Mail: neuveden
No...rozumny zensky se shanej blbe, a jeste k tomu anarchistky… :-)
Jsem ve finale docela rad, ze mam partnerku "vsechny ty zakazy a prikazy jsou spatne a zle a sere me to. Akorat jsem rada, ze je zakazano kourit v hospodach, protoze me to sralo, kdyz se tam kourilo"
Uz jsem to nejak prekousl a jsem rad, ze je to alespon takove :-D
Autor: Urza Čas: 2019-11-19 09:33:16 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
xDDDDDDDD
Tohle mě fakt pobavilo xD
Autor: Dobrý Den (neregistrovaný) Čas: 2019-11-19 06:57:46 Titulek: ftip
Ale drahoušku, když je láska ryzí a opravdová, tak přeci malý penis nevadí. Víš miláčku, ja bych byl radši kdybys neměla ani malý penis.
Autor: Jakub G Čas: 2019-11-19 07:33:37 Titulek: Násilí
Web: neuveden Mail: neuveden
neumím si představit, že bych žil se ženou, která chce velký stát se vším tím násilím

Ale žena, která by chtěla anarchokapitalismus se vším tím násilím, by jak vidno nevadila. Takže problém vlastně není v násilí samotném.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-11-19 13:14:44 Titulek: Re: Násilí [↑]
Jo a Urzo, ještě bych rád doplnil, že jsi blb a idiot!
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz

S takovýmhle přístupem byste mohl za chvíli chtít aby vaše partnerka byla i stejného pohlaví, abyste pak sdíleli nejen stejné hodnoty, ale také i pohlaví, toho pak lze dosáhnout jednoduše úpavou těla jednoho z partnerů...

Já jsem taoista a jako takový jsem zastáncem "jednoty jenž je dána bojem protikladů" takže moje partnerka je mým pravým opakem, já mám pidíka a vona má vagínu, já jsem anarchista a ona je etatista, já pracuji na sebe a pro sebe a ona pro stát atd.
já bych byl naopak asi silně nervozní z toho, kdyby byla stejného vyznání jako já, připadal bych si pak jak v náký katolický rodině kde na zdi visí křížek s Ježíšem a my se vždy při jídle modlíme společně k bohu...

Kdybych požadoval, aby má partnerka byla stejného vyznání,
tak to bych pak byl takový "partnerský etatista" jenž požaduje aby všichni sdíleli zcela nekompromisně stejný názory (zákony)a kdo se liší, bude potrestán a vyloučen z našeho štastného kolektivu...

Každá mince má samozřejmě tři strany, takže se setkáváme na té třetí straně
tady jsme nastavený dost podobně :

https://www.youtube.com/watch?v=eSJrXWkxhyE

Autor: nannuck Čas: 2019-11-19 09:08:08 Titulek: Je to plus
Web: neuveden Mail: lukasliebzeit v doméně gmail.com
Samozřejmě najít si partnerku, která to chápe by bylo super :D, ale ankapacek moc není :(
Pokud by státu netleskala a nebyla aktivní socanka, tak good :) 8)
Autor: Ondrášeček (neregistrovaný) Čas: 2019-11-19 09:40:15 Titulek: Výběr partnerky
V životě jsem měl štěstí a potkal jsem ženu, která je velmi podobného smýšlení. :) Oba sdílíme hodnoty láskyplnosti, lásky k vědě a pokroku, svobody i vzájemné komunikace a krásnější vztah si stěží dovedu představit.
Nicméně, co se týče samotného výběru, vždycky pro mě byla klíčová schopnost práce s informacemi. Není ani tak důležité, jaké má moje partnerka názory, jako spíše, jak k nim došla a jak je ochotná je zpochybňovat. Podstatné pro mne je, aby byla životním založením skeptik. Nikdy bych asi nechtěl mít vztah s ženou, která neuznává vědeckou metodu (a je k tomu ještě třeba astroložka atd.) nebo na otázku, co by jí vyvrátilo její názory, odpoví, že nic. To bych asi radši nikdy nezaložil rodinu. Pokud by moje partnerka však byla zastánce státu, ale byla o tom ochotná se rozumně bavit (z čehož mimo jiné vyplývá schopnost naslouchat) a připustit, že se může mýlit, neviděl bych v tom problém.
Proč? Protože já sám jsem měl a pořád mám spoustu předsudků vůči různým společenským tématům (možná i ankap?), o kterých možná vím hodně, ale nezaměřil jsem se na všechny důležité aspekty. Býval jsem etatista, a to zkrátka z důvodu, že jsem se nikdy nezaměřil na jeho ekonomickou stránku. O to větší pochopení mám pro lidi, kteří jsou etatisti, odmalička jsou o nějaké problematice informováni poměrně jednostranně. Je těžké dostat se k libertarianismu, když nedostanu motivaci, popř. dokonce ani příležitost se s takovým názorem zabývat. Takže i kdyby její názor byl špatně podložený a pro společnost nebezpečný, pořád se něco podobného může stát i mně samotnému nebo komukoli jinému. Proto nevidím důvod s takovou ženou nemít vztah, pokud je ochotná se ke svým pohledům postavit s pokorou a v případě dobrých argumentů je určitým způsobem přehodnotit. Není tedy důležité, aby byla anarchistka atd., ale se mnou sdílela hodnotu svobodomyslnosti. :) Navíc to má úžasnou implikaci, že pomůže i ona mně zpochybňovat moje názory.
Autor: Urza Čas: 2019-11-19 10:05:07 Titulek: Re: Výběr partnerky [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Tohle mám velice podobné; navíc hlavně potřebuji, aby mi žena uměla poskytovat rozumnou zpětnou vazbu, když dělám něco špatně.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-11-19 13:17:10 Titulek: Re: Výběr partnerky [↑]
Terka má velké kozy, to je pro začátek dobrá zpětná vazba.
Autor: xXx (neregistrovaný) Čas: 2019-11-19 10:13:57 Titulek: Záleží na účelu
Je jedno, zda si člověk pořídí věřící státistku, jehovistku, plochozemkyni, salafistku, klimaalarmistku či HelterSKELTERistku.
Pokud s ní nemá potřebu o ničem mluvit, tak stačí, že je pohledná, umí vařit, postará se o děti a domácnost.
Pokud ale ženu chce i jako životního partnera, partnera k diskusi, tak podle mě není možné se rozcházet v základních pohledech na svět.
Zejména pokud jste člověk, která klade důraz na rozum a logiku, na kritické myšlení, tak asi není dobré pořídit si domů stvoření věřící na vodníky a hejkaly.
Autor: Vostál Petr Čas: 2019-11-19 12:23:53 Titulek: Re: Záleží na účelu [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
A vy nevěříte na vodníky a hejkaly ?

No jen počkejte až je potkáte v lese nebo u rybníka,
to vám pak rozum a logika nepomůže,
ale ta pravděpodobnost je malá, páč je jich už málo,
a lidem se radši vyhejbaj páč věděj, že lidi sou cvoci...
Autor: DejfCold (neregistrovaný) Čas: 2019-11-19 10:28:47
Asi bych nedaval, kdyby byl (zrovna muj) partner nejak vokalni o svem politickem presvedceni. Vlastne se o politice doma vubec nebavime - ono by to asi nedopadlo dobre :D
A kdyz uz se teda bavime o politice, vetsinou se shodneme - zakazy spatny, dane spatny a tak. Mozna bude nevedomky minarchista, ale tvrdi o sobe, ze je socialista (nebo pred par lety to tvrdil), coz vubec nesedi s jeho chovanim. Kapitalismus nehejtuje, kdyz je moznost si prilepsit, tak to udela. Kdyz zjistil, ze mu nevyhovuje prace, tak narozdil od vetsiny lidi, kteri proste na tu praci zacnou nadavat, sel jinam.

Jednou jsem nejak zminil ankap, proti kterymu vice-mene nic nemel, dokud jsme se nedostali k soudnictvi. To prisel s absurdnim prikladem, kde se ten jeho socialismus trochu projevil.
Priklad byl neco jako: "2 lidi si spolu poridi kravu. Duverujou si a tak jedina smlouva kterou spolu maji je, ze kazdej vlastni 50% te kravy. Oni se dostanou do rozepre a vesnice ma nedostatek jidla. Jeden si chce nechat kravu pro sebe a druhej chce prodat kravu a za utrzene penize postavit pole pro vesnici. Ten prvni je pry hloupej, nejakyho rozhodce proste nechce a nejaka vesnice mu je ukradena, protoze on ma jidla dost". Argument, ze by teda ten druhej mohl prodat alespon tu pulku kravy co ma a postavit alespon pulku pole mi neprosel, protoze kdo by koupil pulku kravy kde je jeste navic druhej majitel idiot? Argument, ze by mohl odkoupit tu druhou pulku mi taky neprosel, protoze ten prvni je proste idiot a za zadnou cenu tu pulku kravy neproda. Jeste jsem k tomu mel asi pet dalsich veci, ktery mi u nej taky z nejakyho duvodu neprosli a tak jsme otevreli Urzovo knizku o ankapu, nasli si soudnictvi a nejak jsme v tom zapalu diskuse nenasli, jak by se neco tak absurdniho mohlo teoreticky resit. Jako asi to holt vyresit nejde a pochybuju, ze by to nekdo resil ted.

Ono se to moc nelisi od deadlocku u pocitacu - pokud se to nejak nevyresi predem proste se to v behu jednou zasekne.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2019-11-19 13:19:17 Titulek: Re: [↑]
Vy jste teplouš? Já někdy taky!
Autor: Malus (neregistrovaný) Čas: 2019-11-19 13:43:22
mám to docela podobně, ale byl bych ochotnej i překousnout pokud o tom tématu ještě nepřemýšlela ale když bych to téma zavedl tak by byla schopná logicky argumentovat, popřípadě by omlouvalo když by neměla zdroje informací nebo by si neuměla najít nezkreslené zdroje které by potřebovala k vyhodnocení situací.

Pak další alternativa, pokud by to byla nějaký zloduch který by se pokoušel ovládnout svět, sice by si nemyslela že dělá dobrou věc, ale věděla by že to není efektivní.
Web: neuveden Mail: neuveden
Někde psali že nejčastější hádky v rodinně jsou kvůli penězům. Politika a výchova dítěte by klidně mohla být na druhém místě. Čím větší shoda názoru tím bych byl radši. Akorát já si to furt něčím stěžuji,ignorace pravopisu, investováním a teď i Anarchokapitalismem. :( Za chvíli budu jedinečný)
Autor: Anna R (neregistrovaný) Čas: 2019-11-19 16:00:07
Teď to pro mě je důležité hodně, aspoň mít stejné hodnoty.
Když mi bylo mezi 20 a 25, tak to pro mě tolik důležité nebylo. Myslím, že když se lidi dají dohromady mladí, v situaci, kdy se názory ještě formují, tak se často nějak vzájemně ovlivní a nakonec skončej oba někde mezi (nebo jeden stáhne druhého k sobě). Nebo pro ně politika není důležitá a nikdy ani nezačne být.
Někde kolem 30 je to už dost jiné, člověk má většinou ukotvenější hodnotový systém, je celkově tak nějak víc stabilní a mnohem víc ví, co chce.
Autor: Šlomo Čas: 2019-11-19 16:37:38 Titulek: Vždyť je to jen jeden pohled
Web: neuveden Mail: shlomo.kafka v doméně gmail.com
Stát je většinu času prostě nějaká dannost. Zjevně se občas nějak mění, je silnější nebo slabší, blbější nebo chytřejší, ale přiznejme si, většinou s ním nic moc dělat nemůžeme. V podstatě holka může v mezích možností dělat něco svého a nemusí ji stát vůbec zajímat. A hodnoty můžem sdílet tak jako tak, zase nezávisle na státu. Nemusí se vůbec nijak profilovat. Ani jako anarchistka. Ani jako minarchistka. Ani jako objektivistka. Můžou ji prostě zajímat jiné věci.
Krom toho: Je opravdu tak špatné být školní inspektor a schvalovat školy, které by jinak dost možná neprošly? Jasně, že by byla lepší svoboda, ale tu svobodu, co nemáme, prostě nemáme.
A vděčnost za to, co je, není špatná vlastnost.
Autor: Vostál Petr Čas: 2019-11-19 16:56:39 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Jasně,
teprve dlouholetý vztah prověří, že právě toto jsou základy spokojeného vztahu, vše ostatní postupně vodpadá, či se mění,
ale žrádlo, to je základ rodinného štěstí i když už vaše stará vypádá jak čarodejnice a vy již díky skleroze ani nevíte, co znamená slovo erekce...

Natož abyste měl nějaký politický přesvědčení...
Autor: Trhovec Čas: 2019-11-19 18:42:06 Titulek: Lhostejnost se střípkami výjimek
Web: neuveden Mail: neuveden
Moje žena nesnáší politiku. Má to zažité z dětství, kdy se část jejích blízkých, komoušů, hádala s druhou částí, s ódéesáky. Vypěstovala si k tomu odpor.

Dnes je na tom tak, že absolutně nenávidí Babiše. Pocitově i objektivně, protože vidí, co je zač. U Zemana jen vidí, že nemá síly. Jinak politiku neřeší. O mém smýšlení ví; a občas souhlasí. Často jí totiž něco říkám ohledně libertariánství. Opatrně. Abych ji neotrávil.

Jednou jsem měl spor s tchánem, silným etatistou. A dokonce se mě zastala. Asi jsem ji trochu ovlivnil.

Jo. Trochu asi jo.

Jinak politické smýšlení je můj svět. Její ne. Ani nechodí k volbám. Máme to tak rozdělené a funguje to.

Bylo by pěkné mít ženu - spřízněnou duši v tomto směru. Ale já to vnímám jako luxus; jako něco, bez čeho se dá vydržet. Holt si dáte pravidlo, že politika se doma nerozebírá.

Ale rozhodně má moje žena o moc kladnější vztah k libertariánům, než by měla, kdyby mě neznala. To by možná, bohužel, ani nevěděla, co to je zač.
Web: neuveden Mail: martin.trefil v doméně seznam.cz
mám to podobně jako většina tady. socialistku ani náhodou, hodnoty ale to chce +- podobné, obecná tolerance je taky velké plus. hlavně "pohodářku" co se ráda směje (ideálně i mým vtípkům, že). přímo o ankapu nemusí vědět nic, ostatně já ten pojem znám taky max. 2 roky (spíš jsem velký fanda rakouské ekonomické školy už od výšky). na tyhle témata nemusím mít nutně i partnerku, stačí mi fóra, přednášky, konference, diskuse v hospě ;-)
Autor: CFO (neregistrovaný) Čas: 2019-11-20 10:06:38
Mám to úplně stejně, příliš odlišnou politickou orientaci bych u životní partnerky taky nepřekousl. Do jisté míry to souvisí s tím, že politická orientace je determinujícím faktorem i pro životní postoje a cíle. S životní partnerkou si musím rozumět i v jiných oblastech než je sex. Pokud takovou nemám, tak se hlavně nesmíme pouštět do žádných dětí, svatby, či podobně svazujícícíh závazků. Výhodou a částečně i nevýhodou života ve dvou je to, že čím víc času spolu trávíte, tím víc se začnete sjednocovat ve své názorových orientacích, jde tak trochu o obranný reflex, díky kterému se vaše soužití stává snesitelnějším.
Autor: Zdenál (neregistrovaný) Čas: 2019-11-21 12:21:45
Je těžký to napsat bez impertinence, ale kdo řeší tohle, tak jeho vztah ještě neprošel skutečně zátěžovou zkouškou. Situací, kdy se vztah dostal až do takového stavu, že rozbuškou může být špatně umyté nádobí, nebo ponožky zapadlé za pračkou...

Já samozřejmě Terezu neznám osobně, nicméně působí na mě jako "supporting women" a "holka do nepohody". Nejsem tak chytrej jako ty Urzo, ale intuice mi řiká, že to že máte společnej pohled na anarchii přeceňuješ. Neni to tak vidět, protože to máš v jednom balíčku s pro vztah mnohem důležitějšíma a cennějšíma vlastnostma.
logo Urza.cz
kapky