Vylepšujme lidem životy a nezhoršujme je přitom jiným! – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Čas: 2021-12-27 00:00:02

Vylepšujme lidem životy a nezhoršujme je přitom jiným!

Oceňuji soucit s drogově závislými. Nesouzním ale s plošným zákazem drog: Proč do toho někdo má potřebu zatahovat mě? Radši bojujme za zlepšení podmínek závislých! Je to vcelku jednoduché: Vylepšujme lidem životy a zároveň je nezhoršujme jiným. Rád bych někdy zakusil omamných látek, aniž by mě okolí považovalo za delikventa nebo trosku.
… Fakt mi nevadí, když někdo řeší problémy. Vadí mi hlavně to, když jeho řešení zahrnuje mě, i když já žádnej problém nemám. Doslova jsem kvůli tomuhle superúžasnému přístupu třeba strávil devět let v hrozných ústavech.
… Chcete řešit můj problém, i když já ho řešit nechci? Dost pravděpodobně mi kvůli tomu způsobíte ještě větší problém. Třeba z jedné závislosti dojdu do ještě horší, nebo se rovnou dostanu na úplné psychické dno. Myslím si, že dokud někoho nepřesvědčíme, že má problém a že možnost jeho řešení je efektivní, jakýkoli dosažený výsledek bude jen velmi pomíjivý a navíc dopadne na další, nezamýšlené, oběti.
Přečtení: 3954

Autor: li Čas: 2021-12-27 14:11:09
Web: neuveden Mail: schován
Soucítím s drogově závislými. Plošný zákaz drog ten problém neřeší, jen to tak trochu zametá pod koberec. Problém nastává až tehdy, když závislý člověk páchá trestnou činnost, aby získal peníze na drogu. Jenže co s tím?
Když vidím zdrogované lidi na ulici, tak cítím dost velkou úzkost a beznaděj... Nikdy jsem žádné drogy nebrala, takže to ani moc nedokážu pochopit... Vnímám to tak, že okolní realita jim přijde natolik strašná, že ji musí neustále měnit drogou... Přijde mi hrozné, že těm lidem díky tomu postupně zchátrá celé tělo, většinou přijdou brzy o zuby - a všechny orgány jdou postupně do kytek... Z toho na mě jde celkem hrůza... Mám pocit, že kdybych byla v té situaci, tak bych si nutně dala takovou dávku, abych to celé vyrušila...
A některé drogy jsou celkem zajímavé, např. LSD může být asi dost inspirativní, kdyby byla legální cesta jak ho sehnat, tak bych ho docela ráda někdy zkusila.
logo Urza.cz
kapky