Záchrana kulturního dědictví – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Glande
Čas: 2018-05-09 00:00:02

Záchrana kulturního dědictví

V přemnoha diskuzích a článcích slýcháme a čteme, jak je stát potřebný pro zachování kulturního dědictví, památek, obrazů a já nevím čeho všeho, protože by jinak přišly na smeťák nebo zbourat a místo nich se postavi supermarkety a sklady. Musí se platit odborníci, kteří určí co zachovat a co ne a jak peníze státu utratit. Obyčejní lidé tomu nerozumí a nemají na to prostředky. Nebo je to jinak?

Cca 350-400 let starý barák s hospodou Packhorse Inn byl po staletích provozu nabídnut k prodeji ukrutnému developerovi, který ho chtěl předělat na byty. Pak se ale objeví pár štamgastů, kteří vyberou mezi sebou a ostatními 1 025 000 liber a dům vykoupí, aby se tam mohla dál provozovat jejich oblíbená hospoda. Sice se do toho taky míchal stát, ale jeho role byla spíš minoritní, protože bez ohromného nasazení "aktivistů" a široké veřejnosti by hospoda skončila.

Jaký je to rozdíl například od Švédska, které pod záminkou nedostatku peněz své archeologické nálezy z doby železné a raného středověku taví na železo!! Aspoň kdyby je prodalo do soukromých sbírek. Ale tam dochází k cílené likvidaci. A pak že památky ničí jen Islámský stát.
Přečtení: 9242

Autor: Glande Čas: 2018-05-09 07:17:16 Titulek: Re: Odhozeno filtrem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Autor: Glande Čas: 2018-05-09 12:47:33 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No zrovna tohle to není. Je dobré si dohledat zdroje a zrovna tenhle článek smrdí státní (ruskou)propagandou na sto honů. Pokud mi dohledáte původní zdroj ze Švédska, tak snad bych věřil.
V mém odkazu nacházené železné artefakty státní úředníci systematicky ničí. Ani je nenafotí a dávají je roztavit. Nejsou údajně prachy (v zemi s 80-90% zdaněním!!!). A nechtějí totiž prý prodejem vytvořit trh s archeologickými artefakty...hm. Asi jako by nejspíš nic takového neexistvalo a trh je vlastně zlé monstrum. Že by prý přijeli detektoráři rabovat.
Autor: Kutrzeba (neregistrovaný) Čas: 2018-05-09 16:11:12 Titulek: Re: [↑]
Propaganda to možná je, ale proč zrovna ruská? Běžte už s těmi fašistickým uvažováním alá PZ100000 do háje zeleného.
Autor: pz100000 Čas: 2018-05-10 03:06:25 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Na zaklade ceho me srovnavate s Glabuhvikolikande a proc neni haje zeleneho jen mymi pridelenou nalepkou?
A libi-li se Vam neznami zvukomalebni termiti, zkuste pred jejich tupym kopirovanim popatrat i po jejich vyznamu. Sice ubude okolniho smichu, ale zase usetrite spoustu zbytecnych pismenek.
Autor: Glande Čas: 2018-05-09 21:03:04
Web: neuveden Mail: neuveden
Na základě čeho mě srovnáváte s PZ 1 abůhvíkoliknul a proč není moje "fašistické myšlení" jen vámi přidělenou nálepkou?

Myslím, že jde o nedorozumnění. Váš odkaz mi prostě z principu připadá nevěrohodný tím, že chybí zdroje, (respektive odkaz nefunguje), autor, článek samotný neobsahuje ani plné jméno toho Mahmúda a Google mi to nenašel. To ale není útok na vás.Jen zpochybňuji zdroj, který jste předložil a píšu proč.
Ale zrovna AC24 bych moc nevěřil, byť může přinést i to, co mainstream v EU moc neventiluje. Dle mě píše až příliš otevřeně ve prospěch jedné se stran mezistátního přetlačování. Na podobné úrovni jsou pro mě třeba stránky http://www.evropskemyty.cz/ .

Autor: pz100000 Čas: 2018-05-10 03:20:00 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nebudu Vas napinat, 5, ale da se to zjistit i manualne. Nastavite mys za jednicku, zvolna s ni pojedete vpravo a vzdy pri prejeti nuly budete inkrementovat pomocnou promennou. Budete-li jeji stav prubezne a peclive zaznamenavat, mel byste nakonec dojit k podobnemu vysledku. A pry to snad funguje i odzadu.
Autor: pz100000 Čas: 2018-05-10 03:43:06
Web: neuveden Mail: neuveden
Kdyz uz jste me donutili to prelousknout, pridam i neco positivniho.
Je jiste dobre i takto skvele ozdrojovany clanek podporil dalsi svedstinou ci podobnym sanskrtem, hned je jasneji.
Take je, zvlast tady, rozumne nezminovat to socanske svinstvo mistnich ozungru, tedy vydyndani uredniho ACV na cizi soukromy majetek, kdy vlastnik i potencialni developer maji utrum. To se to pak nakupuje...
Autor: Glande Čas: 2018-05-10 09:10:37 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vždyť jsem zmínil, že stát (město) v tom roli hrál, ale hlavní roli měli lidi, kteří vybrali neuvěřitelnou částku k výkupu. To je ten argument, že lidi na to nemají. To že město sehrálo svinskou roli, o tom žádná. A švédštinu, pokud není člověk nezběhlý v AJ, tak překladač zvládne v pohodě.
Jo, a díky za návod k počítání nul. Večer se do toho pustím, tak snad to do rána zvládnu.
Autor: pz100000 Čas: 2018-05-10 13:09:41 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
OK, hloubeji v tom hodlat nerejpam, nicmene jako mnohem zasadnejsi aspekt cele kauzy by mi pripadla ona agrese a jeji dusledky. Ze soudruzi nakonec vybrali par mega nikoliv na zachranu, ale aby bylo kde chlastat, to zase tak prekvapive neni. U zdroje je primarne problem ho najit, zvlast jedna-li se o kauzu relativne starou a nekonkretni (vizte ostatne Kutrzebu, byt ten hledal nejspis Zelezny kriz). Hledat a jeste prubezne prekladat, meh. Ale jinak jo, uznavam, ten preklad je prekvapive slusny.

:), kaslete na to, i mne to vzalo ranec casu, a to jsem se neprepocitaval poprve. Lepsi je prosta kopypasta; a ja se (ciste kvuli zdroji pro Vas) poctive vynasnazim, abych mel v kazde diskusi nekoho zdehonestovaneho hned ze startu.
Autor: pz100000 Čas: 2018-05-10 13:14:49 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Mmch, i preklad primo do cestiny ma sve kouzlo. (c) Google, kraceno, dik:

Muži arkeologerna hade inte resurser att ta vara på allt och tvingades "gallra" a stort antal föremål, det vill säga skicka dem till skroten. Bland annat et flertal mynt och knappar samt en kniv och en ring.

Proč se provokaři dostanou na cestu do vesničky a všichni jezdili za kulturní a veselé lázně, aby se dostali do vesmíru, aby se dostali do archeologického stavu Stockholms universitet med inriktning på vikingatiden.
logo Urza.cz
kapky