Zákaz spaní v autě – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2016-11-04 00:00:02

Zákaz spaní v autě

Existuje jakýsi buzerační zákon, jenž nařizuje kamioňákům pětačtyřicetihodinovou přestávku každý týden; v Belgii tuto buzeraci upgradovali na stav, kdy řidiče pokutují v případě, že se rozhodnou tento čas trávit v kamionu. A aby toho nebylo málo, francouzská a belgická vláda se shodly na společném postupu, kdy se snaží skrze EU protlačit nařízení, podle kterého by řidiči nesměli tuto přestávku trávit ani v hotelu; cíl zjevně spočívá v odeslání dotyčných „domů“. Jedná se o typický protekcionismus, o jehož nesmyslnosti psal již před bezmála dvěma staletími Claude Frédéric Bastiat, jenomže kdo by se obtěžoval čtením, když má na své straně sílu státu v podobě ozbrojené policejní pěsti; ve světle takových opatření pak působí paradoxně a absurdně řeči o tom, jak potřebujeme Evropskou unii kvůli otevřenému trhu, když její vlastní byrokracie trh jen svazuje a dělá vše pro jeho deformaci.
Přečtení: 33933

Autor: cerno (neregistrovaný) Čas: 2016-11-04 01:22:07
Aplikujme stejné nařízení i na eurobyrokraty. O víkendech pěkně z brusele domů a za svoje.
Autor: Roman Čas: 2016-11-04 08:51:37 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: roman.hocke v doméně gmail.com
Z toho je hezky vidět, jak má násilí tendenci plodit další násilí.
Autor: Cigi OL Čas: 2016-11-04 11:26:20 Titulek: Evrosojůz
Web: neuveden Mail: neuveden
Opravdu nepřekvapí, že se na podobném protekcionismu pod maskou péče o pracující shodne Francie a její přívažek Belgie. Když si vezmu, že 71. nejvýznamnější francouzská osobnost byl Jean-Jacques Rousseau, který dal svých 5 dětí do péče sirotčince a napsal při tom stěžejní dílo "O výchově".
Evropská unie se rusky řekne "EVROSOJUZ" a foneticky přibližně jevrosojůz.
Já chci z toho spolku pryč, protože jako celek EU svobodu nebrání a k tomu dává vládám členských států možnost ji dále okrajovat.
Autor: Urza Čas: 2016-11-04 11:29:24 Titulek: Re: Evrosojůz [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Můj názor na Rousseau asi nebude moc odlišný od Vašeho; přesto si nemyslím, že by zrovna tohle mělo nějaký vliv na současné socialistické Francouze.... průzkum sice nemám, ale neřekl bych, že ve Francii bude jeho dílo znát víc lidí než tady (a v obou zemích bude to procento zanedbatelné).
Autor: Cigi OL Čas: 2016-11-04 12:00:48 Titulek: Re: Evrosojůz [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Asi oba Urzo stojíme lehce či těžce mimo mainstream, na JJR mám podobný náhled.
Já jsem jenom chtěl poukázat na staletou tradici nesmyslů a pokroucenin vzniklých v nadmíru plodném francouzskojazyčném kulturním a politickém prostředí.
JJR asi francouzský socialismus moc neovlivní,ale mrkni se na Asterixe. Tenhle bytostně francouzská komiks je koncentrátem socialismus oslavujícího eatatismu: pseudodemokratické rozhodovací rituály, přerozdělování zdrojů (mág-lektvar-nikdy Obelix), snaha o územní expanzi na úkol sousedů (spojení s Ceaserem a vlastní mocenské ambice), umlčování názorových oponentů (chudák pěvec), vytváření iluze o dostaku zdrojů (mohl Obelix pomilovat Falbalu - Laetitia Casta - než se rozplynula?), nesmyslná alokace zdrojů (elixír všem,když by stačil jen pro Obelixe, aby zfackoval nepřátele na hromadu), zasahování do věcí jiných národů a států (egyptská intervence).
O belgickém Tin Tinovi se zjevným rasismem v prvních komiksových sešitech se dá mluvit jako o významném tvůrci veřejného mínění.
Autor: Tomáš Macháček (neregistrovaný) Čas: 2016-11-04 14:49:26 Titulek: Re: Evrosojůz [↑]
Kolik členů KSČ a ČSSD skutečně četlo Marxe? A jak jeho myšlenky propagují a sami tak ovlivňují i zbytek společnosti, které už ani nepřipadá, že jde o něco nenormálního.
Autor: Urza Čas: 2016-11-04 15:02:10 Titulek: Re: Evrosojůz [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Toť otázka, jestli "jeho myšlenky"; tytéž myšlenky frčely už o mnoho staletí dřív.
Takže bych řekl, že je prostě propagují, ale těžko říct, zda skutečně ty Marxovy.
Web: neuveden Mail: neuveden
Kéž by to byl znak předsmrtné křeče. Tímhle způsobem prasené hospodářství, kdy jsou neustále vymýšlena na národních i EU úrovni nejrůznější "opatření" bránící hospodářské činnosti, snad už dlouho fungovat nemůže.
Autor: Zdenál (neregistrovaný) Čas: 2016-11-04 12:31:50
Co bys řekl na argument, že bez EU by to zrovna s protekcionismem bylo ještě horší? Francouzsko/německo/belgická snaha o protekcionismus se nešikovně roubuje na regulaci která byla o něčem jiným. Co by asi bylo, kdyby mohli "chránit" trh, bez podobné legislativní gymnastiky. Prostě říct "zákaz vjezdu té pakáži z východu".
Autor: Urza Čas: 2016-11-04 12:33:21 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Že asi těžko; Francie a Belgie si to stejně teď už u sebe zakazuje.... s EU mají možnost to rozšířit i jinam, bez EU by to měli regulované u sebe (což už stejně mají).
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-11-05 07:25:48
tohle ještě pořád jen jakesi pasivní ovlivnovani"prirody" eurosoudruhy, ale teď už začínají být aktivní. Dotacemi. je rychlejší a netrpělivej ti dosáhnout Raje na zemi. Poslední stadium teto smrtelné nemoci je dotování uprchlíků. Ale to jim naštěstí zlomí vaz.Oni jsou tak netrpělivi, ze už nestačí sledovat ,jak se jim ty zasahy navzájem biji
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-11-05 11:39:22 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Mě připadají establishmenty jak totálně vystrašené hejno myší, které už jen zmatkovitě utíká sem tam před predátorem a snaží se zachránit před neodvratnou smrtí. "Soubor opatření ke zdokonalení řízení plánovaného hospodářství" komoušů byl proti tomu, co vyvádějí dnešní mocní, skutečně komplexní soubor opatření. Byla to samozřejmě užvaněná blbost, ale mělo to nějakou skladbu a alespoň se to snažilo tvářit, jako konzistentní teorie. Tyhle kraviny, které předvádějí ti pitomci dneska, jsou ad hoc nařízení, které vypouštějí jak bubliny z bulifuku bez ladu a skladu a jakékoli provázanosti. Dokonce už přestala ta nařízení být v souladu i s politickou ekonomií (keynes-makrem), kterou používají. Už rezignovali na počítáky, které jim vymyslel Keynes a jeho následovníci. Je jim zcela lhostejné, jak ty jejich hovadiny zapadají např. do peněžních teorií. Je jim buřt, jaké monetárně fiskální dopady budou ty jejich poblázněné nápady mít. To je naprosto strašidelně nesourodá změť úplných hovadin. Kam se hrabou merkantilisti z doby Smithe na tyhle patláky. Já pochybuju, že hospodářství takto prasené, má šanci na nějakou delší existenci. Navíc s "nebezpečím" nastupujících neukontrolovatelných P-P platforem a už několik let spolehlivě existující a fungující a P-P generací. To je pro establishment smrtící kombinace. A svýma vypíčeninama si tohoto "predátora" mocní ještě hýčkají a přikrmují.
Autor: cerno (neregistrovaný) Čas: 2016-11-05 14:20:41 Titulek: Re: [↑]
jenomže to při troše smůly může ještě dalších 20 let trvat. A když přijde někdo, kdo začne zavádět eurosocík s lidskou tváří a ty nejhorší nesmysly eliminovat, může to přežívat klidně půlstoletí, a to půlstoletí bude k zblití.

Jojo, chápu, že při velké troše štěstí to může padnout do roka a do dne, ale tak nějak bych nezadržoval dech...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-11-05 16:34:52 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tenhle názor znám. A už jsem jej prožil v druhé půlce ´80-s. Dokonce ten Gorbi vypadal, jako že to chce zlepšit a dokonce že se mu to i má šanci podařit! Prdlajs. Socialismus zlepšit prostě nejde. A už vůbec ne tenhle pomatený, který už snad ani nemá nějaký slušný, natož odborný název. Já jsem maturoval v 85. a bylo mi nad slunce "jasné", že se musím připravit na celoživotní cestu reálným socialismem. Čtyřy roky a pár měsíců před listopadem neexistovala vůbec žádá ani ta nejmrňavější naděje, že by se mohlo cokoli změnit. A ono najednou BUM.

Já nezadržuju dech. Já se připravuju na kolaps. Ten přijde. Bude vycházet z rozpadu měnových systémů a (už v současnosti) nastupujících platebních alternativ - investičních mincí a kryptoměn. Očekávám, že posléze vydělám na autoveteránech, o kterých něco vím, a kterých se budou zbavovat lidi, kteří nebudou mít co do huby. Stačí vědet trochu co a jak a kdo má nějaký zájem (starožitnosti, umění, nemovitosti...) a něco trochu o tom ví, bude za vodou. Obávám se, že nejhorší varianta je počítat s tím, že tohle bude fungovat dál. Budoucnost mají novodobí veksláci. Ne připosraní konzervativci. :-)
Autor: cerno (neregistrovaný) Čas: 2016-11-05 17:52:36 Titulek: Re: [↑]
Nu, můžeme po stoprvé diskutovat už stokrát probranou budoucnost :-) ale myslím, že k žádnému novému závěru se nedobereme.
Jistě, socík zlepšit nejde. Ale když to nějaký Gorbi II vezme do rukou, může odvrátit nejhorší nesmysly a zpomalit propad (a tím paradoxně uškodit mnoha z nás, protože prožijem život ve sračkách a až ten kolaps přijde, budem mít potíže udržet moč, neřku-li meč). Jak píši, bude to jen horší a horší, ale právě vinou pomalosti vaření žáby to lidi vydrží tak dlouho. Podívejte: Spadnou-li globální indexy o 30 % za 5 dní, je to krach. Spadnou-li o stejných 30 % za 5 let, je to recese. A potřebují-li na totéž 50 let, je to trend. (s trochou nadsázky :))

Ten kolaps přijde, dříve, nebo později(1). Až přijde, bude to ale velmi nepříjemné, a mnoho lidí zemře... hlady a nedostupností základní péče, o násilí nemluvě. Obávám se, že to není nic, co by kdokoli z nás chtěl vidět, a dobře na tom nebude nikdo (nejméně špatně snad dostatečně všestranní a přitom dostatečně bohatí survivalisti, ale žádná záruka to není).
Nezapomeňte, že '89 nebyl žádný kolaps, u nás rozhodně ne, a i v tom Rusku to byl pak slabý odvar. Ani deprese z 30. let zdaleka neukazuje, jak zlé to s největší pravděpodobností může být.

Kryptoměny, P-P platformy, komodity -- já bych byl opatrný, co se jejich běžné použitelnosti týče. Jiste, zcela eliminovat je nelze z principu, lze je ale vytlačit do bezvýznamnosti, a to buď represí nebo asimilací (to první má hrozivější následky pro jednotlivce, to druhé zcela potlačuje jakýkoli rozkladný potenciál -- představte si, že by každá transakce s BTC bude automaticky zdaněna). Nezapomínejte taky, že eurosocík je velmi soft diktatura (v důsledku čehož ji za diktaturu většina lidí nepovažuje), která se ale v případě potřeby může (buď rychle nebo pomalu) změnit ve velmi hard diktaturu (tím si to sice zpečetí, ale může to trvat pěkně dlouho -- bolševické vzbouřenectví v Rusku od Aurory po rozpad trvalo přes sedmdesát let.

(1) Taky ten kolaps přijít nemusí, resp. může to být "kolaps", jaký tu byl po '89. Pak ale i možnosti dlouhodobých změn jsou podobně omezené, a jen se kolečko rozjede nanovo....
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-11-05 19:18:35 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
P-P platformy a kryptoměny budou budoucně fungovat nezávisle na sítích správců a tudíž budou tato spojení nekontrolovatelná. Je-li schopen mobilní telefon dovysílat signál k relativně vzdálenému převaděči, budou ty chytrofouny schopny používat sami sebe jako síť. Takovou nepřehlednou změť přenášených dat žádný kontrolor nerozplete. Technika na to už vzniká a pomalu se dostává mezi lidi. Představa, že vojsko v podobě státních zaměstnanců, které není schopno ani pořádně evidovat cedulky s číslama na auta, v internetrové válce vyhraje, je směšná. To vojsko, vsadím se bude čím dál míň loajální, tak jak mu bude služba přinášet čím dál míň kvalitní "žold" (nejen v podobě peněz, proto ty uvozovky). Spíš to vojsko bude klidně potají ukrádat služební čas čas na zlepšení své situace účastí ve výdělečných možnostech P-P.

Kryptoměny jsou ze své podstaty decentralizované a neexistuje způsob, jak je efektivně dostat pod kontrolu, protože to nemá žádné kontrolovatelné centrum. Ajťáci s pomocí všech současných uživatelů tohoto systému, kteří v podstatě společnými silami pracují na zdokonalení tohoto systému, tahají za daleko delší konec. Možnost zapojení se do tohoto systému a používat zaměstnání jako zástěrku, bude skýtat státním zaměstnancům daleko větší užitek, než boj proti tomuto systému.

Minimálně 50% firem je státem startovaný = podporovaný nebo dokonce subvencovaný shit, který nepřežije. Tečka. Minimálně dalších 25% firem pracuje jako servis tohoto shitu a proto půjde spolu s tím shitem do hajzlu. Stejná tečka. Státy musí startovat současnou paekonomiku, což vede ke katastrofální inflaci. Pokud budou pokračovat v tom startování, měna se prohlubující se inflací zhroutí (už teď je ve skutečnosti nefunkční) a s ní i ten shit s celým svým servisem. Pokud v tom pokračovat nebudou, celý shit se bez toho startování zhroutí i s celým svým servisem. Jakmile se státy jakýmkoli způsobem budou chtít dostat ke kryptoměnám, přiznají tím de facto, že státní fiat stojí za hovno a lidi, an nejsou přes všechnu propagandu státu úplně blbí, poznají, že je tu něco lepšího. Utečou od fiatu, státy tím přijdou o kontrolu nad "daňovými základy", nebudou mít prostředky na startování paekonomiky a celý shit se zhroutí i se svým servisem. A to navzdory nějakým nesmyslným indexům a ratingům, které budou nějací šašci dál počítákovat. Žádný zázrak, který by umožnil nějakému Gorbimu II jakýsi restart shitů není možný. Žádný takový neexistuje ani se nedá vymyslet.

Mincovny už dneska nestihají razit investiční mince. A to se o ně zajímá vlastně minimum lidí. Před šesti roky, když jsem se o BTC dozvěděl, prodával se za cca 300,- ká! To jsem to ještě měl za blázinec. Dneska se o něj pořád zajímá minimum lidí a prodává se už za 16.000,- ká! Což tak odhaduju je možná desetitisícina budoucí hodnoty těchto statků. Teď se vlastně rozdávají pořád ještě "bony" zadarmo. Teď je potřeba kupovat. Za pár let budete prodávat ne bitcoiny, ale jejich nejmenší částečky = satoshi za dardu a budete z toho mít parádní obživu. Nakoupíte za pá satoshi od chudáků, kteří nebudou mít na jídlo a bydlení za pár šupů porcelán, obrazy, cokoli, čemu rozumíte a za dva tři roky, až se ekonomika zotaví, to budete pomaličku rozprodávat s násobnými zisky. Budetete to Vy, kdo bude mít kapitál na restart ekonomiky. "Babišové" budou mít zřejmě hovno. Nesmyslné nevyužitelné samoúčelné palírny např.Nebo "privatizované" nesmyslné neefektivní nemocnice v nesmyslných lokacích např. Nebo hromadu papíru = přísliby na přísliby, že jim někdo dá nějaké cosi. Prd jim dá.

Nic z toho, co píšu nemá za účel rozporovat skutečnost, že chcípající kobyla bude kolem sebe kopat a někoho i zasáhne. Ale už neodvratně chcípá. Domnívat se, že měna, která se dostala do záporných hodnot může vydržet dvacet let je pro mě dost řekněme překvapivé. Takovou měnu může budoucně používat jen idiot. K žádnému skutečnému kolapsu patrně nedojde. Stát prostě odehnije. Lidi ho přestanou používat, protože jim k ničemu nebude. Budou mít sice pořád plnou hubu etatistických keců, ale pojedou postupně nejdřív po malých krůčcích (protože ze začátku to bude skutečně do jisté míry nebezpečné), ale posléze čím dál víc a víc zcela mimo státní struktury. Ne proto, že by se chtěli nějak vymezovat vůči státu nebo že by ho snad dokonce chtěli demontovat (ani v ´89 nechtěli lidi demontovat socialismus :-))) ). To je v žádném případě nenapadne a vůbec to ani nebudou mít v úmyslu. Jen prostě a přirozeně budou činit to, co jim bude přinášet větší užitek. Což rozhodně nebude setrvávání ve státních ekonomicko-politických strukturách. Nejprve se toho budou bát jít díky represím, ale stát slábne. Represe budou časem míň a míň účinné. Stát je nebude mít čím zaplatit. Represí si umím sám navymýšlet hromady. Co neumím, je opatřit nějakým zázrakem na jejich saturaci prostředky. Potištěný papír to totiž není.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-11-05 21:38:24 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
český směnárenský server Bitcash.cz hacknut, majitelům zmizely BitCoiny za několik milionů korun.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

PS.

Tedy pokoušel jsem se nastudovat, vo co go s těma BTC,a jak to funguje,
ale nějako mně to můj slepičí mozek nebere,
ale nicméně mně to připomnělo jednu podpovídku od mého oblíbeného autora Armina Freye z věže,
kde popisuje vostrov, na kterém domorodci platili velkými kamennými kulatými mincemi,
což značně znesnadnovalo obchod, nebot kutálet vobrovské balvany sem a tam bylo docela náročné.
Jednoho dne však domorodci užasli nad chováním svého náčelníka, nebot chodil po pláži a sbíral do mošničky mušle, i pomysleli si, že se musel zbláznit, obzvláště když ve své činnosti nepolevoval a po několik měsíců sbíral a sbíral a uskladnoval mušličky ve své chatrči.
Pak však náčelník svolal radu starších a vysvětlil jim svůj ekonomický plán, jak pozvednout a zrychlit obchod do té doby váznoucí na převalovaní těžkých kamených balvanech - těžké balvany budou nahrazeny lehkými a snadno přenosnými mušličkami.
Rada starších nadšeně přijala plán svého náčelníka,
nikdo si ovšem nepovšimnul, že tímto způsobem chytrý náčelník nečekaně zbohatl, nebot byl majitelem všech mušliček co vysbíral na pláži...

Tak asi tak...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-11-06 11:31:06 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Těm, kteří nechápou BTC, se něco takového může stát a mně je to zcela lhostejné. Pokud někdo nechápe, že peněženku se svými penězi nemůže jen tak svěřit kdekomu, tak je to jeho problém. Pokud by si někdo koupil stříbrnou investiční minci, taky jí nesvěří komukoli cizímu na ulici.

2) Žádný statek na světě není imunní vůči zločinnosti, tedy ani BTC. Ke všem statkům, tedy i k BTC je nutno přistupovat s určitou potřebou jejich zabezpečení. Pokud toto někdo pomíjí, nemůže se divit, že o ten který statek přijde.

3) Ta povídka je píčovina. Nemám vůbec potřebu a už vůbec ne povinnost stvořit tady argumentaci.
Autor: Cigi OL Čas: 2016-11-07 01:11:54 Titulek: Re:Tomáš Fiala [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nepotřebuješ rozumět Bitcoinu, stačí se alespoň minimálně podřídit zdravému rozumu. Ty ho Tomáši máš a dík i za tvou názorovou důraznost.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-11-07 07:55:03 Titulek: Re:Tomáš Fiala [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
No to určitě taky díky,
obzvláště když jeden sám sobě poněkud vyvrátí fakt,
že nějakej BTC položí stát na lopatky...

Vyvracet sám sobě svý pravdy je prvním krůčkem k moudrosti,
což je disciplína která se ve škole poněkud neučí,
k tomu se dorůstá nebo nedorůstá během života kdy opustí školní lavice
a začneme sbírat životní zkušenosti jak to ve světě...

Autor: Vostál Petr Čas: 2016-11-05 21:53:42 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Dneska se o něj pořád zajímá minimum lidí a prodává se už za 16.000,- ká! Což tak odhaduju je možná desetitisícina budoucí hodnoty těchto statků. Teď se vlastně rozdávají pořád ještě "bony" zadarmo. Teď je potřeba kupovat. Za pár let budete prodávat ne bitcoiny, ale jejich nejmenší částečky = satoshi za dardu a budete z toho mít parádní obživu. Nakoupíte za pá satoshi od chudáků, kteří nebudou mít na jídlo a bydlení za pár šupů porcelán, obrazy, cokoli, čemu rozumíte a za dva tři roky, až se ekonomika zotaví, to budete pomaličku rozprodávat s násobnými zisky. Budetete to Vy, kdo bude mít kapitál na restart ekonomiky. "
................................................................................

No nevím,
já jsem docala skeptik od přírody,
ale taknějak mně to připomíná onu známou hru letadlo,
čím více lidí se zapojilo, tím více to neslo,
ovšem především těm, kdo se zapojili dříve,
zatímco ti na konci byli v prdeli...

Jo, kdo dřív přijde, ten dřív mele,
a kdo pozdě chodí sám sobě škodí,
a kdo neriskuje, nepije šampanský atd.

Já jsem ovšem konzervativní a tak vždy pospíchám pomalu
a co mohu udělat dnes odložím na zítřek...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-11-06 11:44:04 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Směšné. Nemá to formu letadla. Nic o tom nevíte, tak nemelte kraviny. Odkládejte na zítřek, co chcete. Nikdo Vás k ničemu nic nenutí. Všechno, co děláte, je Váš a jenom Váš plán.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-11-06 16:28:34 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
A váš plánn je váš plán,
tak nakupujte,
von si někdo ty od vás utžené peníze zřejmě docela dobře užije, když tomu věříte...

A vy může jen doufat, že cena půjde na horu,
tedy že do hry se zapojí další spekulanti
a že to případně někdo celý nesmázne,
což jde mnohem lépe než smáznout papírový prachy,
i když i u těch je to snadný...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-11-06 17:03:18 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tyhle blbosti jsou mi k smíchu. To nikdo smáznout nemůže, dokonce už dávno ani tvůrce. Je vidět, že o tom nemáte zbla tušení. Toje dobře. Já naopak potřebuju, aby se to zatím nijak moc nerozšiřovalo a aby většina wohnoutů o tom neměla tušení.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-11-06 17:26:15 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
No vždyt jsem vám přece dával ve své reakci vodkaz,
že to někdo smáznul či vytuneloval nebo bůhvíco...

Lidi nejsou blbci,
technologie se nerozvíjejí jen k všeobecnému blahu,
ale mnozí je používají i pro svůj záměr,
a víceméně všechno se dá vojebat,
možná že jednou vojebeme i samu smrt...

Ale vo to nejde, jde o to, že někdo si za vaše prachy pěkně užívá,
což už tak mezi chytrejma a blbejma bejvá,
kdyby jste chtěl třeba investovat do budoucnosti tak se stavte, já vám prodám kus Marsu, zatím je cena za metr čtvereční deset kaček, dostanete po internetu výpis z mého marsovního katastru i s mapkou...

Nebo narámek pro zdraví a štěstí, ten už tedy stojí dvě stovky...

Ve zkrácené verzi - vaše peníze jsou prostě jinými žádané,
kdyby tomu nebylo, nemusel by jste kupovat...
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-11-06 17:39:27 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Možná, že jsem starej vosel a nerozumím světu,
ale když bychom přecházeli na euro,
tak stát dozajista vám prodá nová eura za starý prachy,
ale ty starý peníze pak zničí,

o čemž vážně v tomto případě pochybuji,
že by ten kdo vám prodá tuto novou měnu udělal a nepoužil ji naopak pro svůj zisk...

Ostatně, není nad to držet bank aby vám tam nikdo neviděl,
to si pak sám sobě můžete přihrát klidně pár milionů,
a můžete si to i sám sobě zaplatit i těmi získanými penězmi od druhých,
když už chcete bejt pečlivka
a chcete sám sobě zaplatit....hahaha...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-11-06 17:57:08 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Proboha nežvaňte nesmysly. Kryptoměny, nebo lépe řečeno ten algoritmus, na kterém jsou postaveny, jsou samozřejmě dílo člověka, ne dílo Boží. A jako dílo člověka má své nedokonalosti a jaké každé dílo člověka není imunní vůči zločinému jednání. Buďto se na to vykašlete nebo si to pořádně naštudujte, jsou toho plné internety + nechte si to od nějakého ajťáka pořádně vysvětlit.

Já chápu překvapení lidí, kteří stojí tváří v tváře něčemu takovému, jako jsou kryptoměny. Je to v současnosti pro drtivou většinu lidí naprosto nepochopitelné, že elektronickému "nic" by mohli lidi přiřazovat nějakou hodnotu. Ve stejné situaci byli lidi někdy na sklonku starší doby kamenné, když se ve směně objevilo zlato.

Nedržím bank, do kterého není vidět. Naopak, tento bank je naprosto veřejný a každý do něj může nahlížet. Ale vůbec nestojím o to, Vám to tu vysvětlovat. Jak jsem napsal, plně mi vyhovuje situace, kdy kryptoměnami lidi zatím opovrhují a nezajímají se zatím o ně. Nedostatek poptávky totiž způsobuje velice nízkou hodnotu statku. A to mi právě v této době vyhovuje. To se týká nejen BTC, ale např. i investičních stříbrných mincí. Zatím se "tuzexové bony" rozdávají za půlzdarma. Kdo toho využije jen dobře pro něj. Kdo na to kašle, jeho věc. Setrvávejte dál na svém. Vyhovuje mi to.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-11-06 18:10:25 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Pokud bych měl být něčím fakt překvapenej,
tak jedině snad tím, že si někdo na tomto svém záměru nemůže pěkně namastit kapsu...

Ale vůbec nestojím o to, Vám to tu vysvětlovat.
..............................................

Tak to jo,
tak spánem bohem,
a nebojte se, já nakupovat nebudu,
což vás snad potěší, nebo že by ne ...no nevím....ted můžete kupovat levně ale když to nikdo kupovat nebude, tak to bude na hovno
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-11-06 18:17:24 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A co jste si myslel? Že je možný tady vyvracet ty Vaše příšerně nehorázné hlody? Já v tom ležel rok a pak jsem se o tom dokolečka bavil a dodneska bavím se "svým" ajťákem, aby to moje laická makovice pobrala a v nějaký mně přístupný formě poskládala do svýho laickýho "regálu" v mozku. Ale ono vůbec nejde o to, aby TO někdo kupoval. Ono to má šanci být tím, za CO se bude kupovat. To totiž nemá charakter tulipánových cibulek (jestli tušíte, na co narážím).
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-11-06 19:14:04 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
A co jste si myslel? Že je možný tady vyvracet ty Vaše příšerně nehorázné hlody?
...............................................................................

Jakýpak hlody, čéče,
vy jste fakt naivka, vy možná věříte tomu, že vám někdo něco naservíruje jen tak zadara
a sám si na tom netrhne...

Dvě stě lett se věřilo, že jedinej poctivej revolucionář byl Robespiere,
než se nakonec přišlo na to, že si vybíral koho popravit
a jeho majetek pak převáděl na rodinu svý snoubenky...
Dneska docela normální fígl,
ale tenkráte asi velká neznámá v podvodech...
Vo tom vám ale žádnej ajták nepoví,
vo tom nejspíše ví leda tak autor programu...

PS.
Jak jsem si nastudoval na Mises, je třeba si pamatovat nějaký přístupový kod,
což pro sklerotika je na hovno,
nebot jinak o vše přijdete,
já mám dvacet let kartu a furt si nejsem jistej tím debilním čtřmístním pinem,
a jediný heslo který si pamatuji je Kupředu levázpátky ni krok, což se mně pak plete Se sovětským svazem na věčný časy a nikdy jinak,
a jediný čísla co si fakt pamatuji je rodný číslo...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-11-06 19:46:56 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
"vy jste fakt naivka, vy možná věříte tomu, že vám někdo něco naservíruje jen tak zadara
a sám si na tom netrhne..."

Tohkle je jeden z těch neuvěřitelných hlodů, které ze sebe tlačíte. Takhle to vůbec s BTC nechodí.
Autor: Lojza Čas: 2016-11-06 20:11:34 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Mohl bych poprosit o jednu vec? Co kdyby toho ....vosla...prestali vsichni krmit?

Existuji totiz jen 2 moznosti: Bud to je to troll a jeho krmenim si ho tu jen prizivujeme, a nebo je to fakt takovej kokot, jak ze sebe dela, a pak fakt nema cenu s nim zkouset diskutovat...

Myslim, ze zrovna v teto debate se to ukazalo v plne nahote ...tuna pseudointelektualnich blabolu bez spetky smyslu ...

Autor: Vostál Petr Čas: 2016-11-06 22:16:23 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
tuna pseudointelektualnich blabolu bez spetky smyslu ...
......................................................
A já myslel že to co píšu chápe i malý dítě,
no neva,
třeba na to jednou přijdete,
ale ne pokud bude o druhých vytrubovat že to jsou oslové,
jen proto, protože se vám nelíbí co říkaj...

Jinak pro vaši informaci, jsem kokot,
to aby jste si s tím nemusel lámat svou hlavu
a u toho si ji nezlomil...


Autor: Vostál Petr Čas: 2016-11-07 00:34:13 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Neustále vás upozornuji na jednoduchý fakt,
že víte hovno,
a to se můžete dočíst i zde -

Lidé vlastní bitcoiny z několika důvodů:

Spekulanti. Zřejmě největší skupina. Cena Bitcoinu se rychle mění a je možné za krátkou dobu dosáhnout vysokých zisků. Burzy mají minimální marže v řádech desetin procent z objemu.

Early adopters. Kdysi dávno koupili za pakatel stovky nebo tisíce BTC s tím, že "co kdyby", dnes jsou bohatí a bitcoiny si nechávají, aby byli ještě bohatší. Těžko říci, kolik jich je, ale o jakých se bavíme částkách ilustruje jeden známý příběh z pizzou za deset milionů dolarů.

Příznivci svobody. Už dříve mohli mít uložené peníze v E-goldech či Liberty Reserve. Ty bohužel byly jako centralizované služby zakázány a zavřeny. Bitcoin je logickým dalším stupněm.

Ilegální činnost. Lidé, obchodující s ilegálním zbožím, ulévání nelegálně získaných peněz - na rozdíl od peněz na účtu jsou Bitcoiny anonymní a i pokud najdou vaši peněženku na disku, oproti milionům v krabici ji můžete mít zašifrovanou.

Koncoví uživatelé. Momentálně zřejmě nepočetná skupina, která Bitcoinu věří a používá ho pro své nákupy. Pokud se má bitcoin uchytit dlouhodobě, tato skupina se bude muset zvětšit.

http://blok.v0174.net/569:jak-zacit-s-bitcoinem-i-co-je-to-bitcoin

Prostě nevíte, kolik si tvůrci tohoto projektu ponechali pro sebe,
a já stále nevím, kam že se to podějí všechny peníze co za ty BTC zaplatíte,
no asi se jen tak nevypařej a někde asi skončej...

Proto si myslím, že to je hra podobná letadlu,
protože ty papírový doláče prostě někde a u někoho skončej,
a čím více lidí hraje, tím je cena BTC vyšší, jako u toho letadla..

No a navíc jsou zde i konkurenční programy
fungující na podobné myšlence
takže zítra může jít celý BTC do háje
a nebo taky ne...
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-11-06 22:10:27 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Takhle to vůbec s BTC nechodí.
...................................

Aha, takže ono to chodí jinak,
no já jen že se tak ženete honem nakupovat,

a několik reakcí zpětně jste předvedl jak je vám bližšší košile než kabát,
zatímco u jiných předpokládáte že jsou to voslové a maj to vobráceně nežli vy...

No to padám úctou před vaší genialitou...

Autor: cerno (neregistrovaný) Čas: 2016-11-06 18:37:01 Titulek: Re: [↑]
...jen tak běžím kolem, tak jen krátce: ne, že bych nějak hájil názory pana Vostála, ale smáznout kryptoměny lze mnoha způsoby: počínaje brutálními represemi vůči všem, kteří je používají, přes zničení duvěry (např. pomocí masivních hackerských útoků) až po elektromagnetický útok (thermonukleární detonace pár set km nad středem Evropy bohatě stačí; nebo snad máte -- Vy i Vaši potenciální obchodní partneři .. zařízení odolná vůči EMI?). To, že nic z toho není myslitelné dnes, neznamená, že se to nemůže za rok nebo za dva stát...
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-11-06 19:17:11 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
až po elektromagnetický útok
.............................

Tak ten se mně fakt líbí,
já mám tu elektrotechniku rád, páč jsem to studoval,
ale už všechno zapomněl, jen vím, že fáze je vlevo...

Nebo v pravo,
a sakra, no někde bude..
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-11-06 19:41:08 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
že bych nějak hájil názory pana Vostála,
.......................................

To už přece říkal Ježíš,
že si své poklady nemáme ukládat na zemi, kde je zničí mol a rez a termonukleární výbuch,
ale v nebi,
proto já mám všechna svá aktiva uložený v nebeský bance,
a pasiva pak mám naopak v bance pekelný...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-11-06 19:45:24 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tyhle možnosti tu opravdu jsou.
1) K represi vůči kryptoměnám se stát bude daleko spíš postupně stavět zhruba tak, jako se postupně stavěl k represi vůči západním valutám za socíku, které vlastnil protiprávně kdekdo = tahal je z lidí v Tuzexech, přesto, že legálně je držet mohlo cca 5 móóóžná 10% lidí. Spíš se bude snažit se těch "valut" nějak dobrat, protože jejich hodnota nebude na rozdíl od fiatu podléhat inflaci. Takže bude např. nabízet platbu daní (např. z nemovitostí, dědickou apod.) v BTC, ale plnit bude samozřejmě ve své fiat. Něco podobného existovalo na sklonku starého Říma, kdy stát požadoval platbu ve fyzickém zlatě, ale plnil ve svých pančovaných mincích. Stát nemá důvod něco hodnotného ničit. Spíš má touhu se k tomu dostat. Viz znárodňování (komouši např.), viz. vyvlastňování (demokrati např.), viz. zhabání privátně drženého zlata (nacisti např.), viz. výše starý Řím apod. Nevylučuju státní represe, ale aby stát efektivně zrepresoval něco, co je v podstatě nedohledatelné, decentralizované, rozlezlé nekontrolovatelně po celém světě, "hlídají" si to jako oko v hlavě ti nejlepší hackeři světa, kteří provozují pooly na těžbu BTC/LTC..., no pokusy budou, ale držím represantům palce, mám nohy zaťatý v pěst. :-)
2) Hacknout systém kryptoměn je možné. Musel byste však na to mít zařízení, které převyšuje výkon poloviny počítačů v každém okamžiku připojených k systému. To je však technicky téměř nemožné. Napadením jednoho dvou počítačů nikdo nic nezmůže. Mj. to vytváří ukrutné nároky na elektrickou distribuční síť. Dost možná by výkon takového zařízení nevydržel místní transformátor. Není to absolutně nemožné, to v žádném případě netvrdím. Je to ale strašně nákladné, čímž pádem až pitomé počínání, protože výsledkem vynaložení strašidelných nákladů by bylo jejich nezvratné zmaření a efekt nikde žádný. Daleko lepší je se na ten systém vykašlat, než se ho pokoušet ničit. Jo. Jednou dá se říct v počátcích, kdy lidí jedoucích v BTC bylo pramálo, se stalo, že někdo chvíli provozoval zařízení s výkonem těsně přes 50%. Co by z toho měl, kdyby systém "smáznul"? Na to zařízení a jeho provoz do toho okamžiku musel vynaložit ukrutné peníze. Tyhle náklady by tím "smáznutím" smáznul taky a výsledkem by byla pro něj ztráta jak kráva, rozhodopádně v desítkách, možná stovkách tisíc dolarů, nepočítaje dnešní (a spíš budoucí) hodnotu BTC, které v té době měl už vytěžené, a které by se tím smáznutím staly bezcennými nulami a jedničkami v jeho compu. Neudělal to právě proto, a na setrvání v systému vydělává dál a dneska už nikdo takový neexistuje. Mohl jsem být jeden z těchto prvních lidí, ale v roce 2010 jsem se o tom teprve dozvěděl a nešel jsem tehdy do něčeho, o čem jsem neměl ani páru.

Daleko větší "hrozbu" spatřuju v tom, že někdo na bázi toho algoritmu vytvoří systém, který bude poskytovat uživatelům nějakou výraznou výhodu oproti stávajícímu systému. To ovšem naráží na to, že stávající systém je dostatečně známý a vzhledem ke své charakteristice fungování je průběžně vylepšován. Tím získává na čím dál větší důvěře. Nevylučuje to "vylíhnutí" něčeho lepšího, ale zatím to vypadá, že stávající systém poskytuje uživatelům dostatečné vlastnosti, aby měli další a další lidi zájem do systému vstupovat. Ale tato "hrozba" je daleko pravděpodobnější, než že někdo stávající systém zničí. Přesto je její pravděpodobnost zatím malá. Pokud k tomu jednou v budoucnu dojde (a určitě dojde), bude mít tou dobou BTC asi takový význam, jako rakousko-uherský krejcar dneska, tudíž žádná výrazná škoda nikomu patrně nikomu nevznikne. Za škodu nepovažuju to, že někomu při té "měnové reformě" doma zbyde pár zapomenutých drobných "(sto)korun".
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-11-07 00:43:27 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Spíš se bude snažit se těch "valut" nějak dobrat, protože jejich hodnota nebude na rozdíl od fiatu podléhat inflaci. Takže bude např. nabízet platbu daní (např. z nemovitostí, dědickou apod.) v BTC, ale plnit bude samozřejmě ve své fiat. Něco podobného existovalo na sklonku starého Říma, kdy stát požadoval platbu ve fyzickém zlatě, ale plnil ve svých pančovaných mincích.
...................................................................

No vidíte to,
takže to nakonec může stát naopak posílit,
vona každá mince má dvě strany a ta BTC asi taky
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-11-07 01:08:11 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
A navíc )hahaha)

stát se může zvysoka vykašlat na zjištování vašich příjmů
a vcelku jednoduše zavede rovnou dan, tedy spíše dan na hlavu,
takže bez ohledu na své příjmy prostě zaplatíte povinně státu třeba deset tisíc ročně,
a kdo tak neučiní dopustí se trestního činu..

Samozřejmě bude to chtít i trošku levičáckého sociálna,
takže
děti vojsko polovic,
kurvy buzeranti vůbec nic...
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-11-05 22:26:07 Titulek: Re: [↑]
kolaps ale bude strasne bolet spoustu nevinnych lidi(kteri nemaji bohuzel dobrou hlavu,ale poctive cely zivot makali).Nebylo by lepsi tech silenosti,co ted ty eurokurvy delaji,vyuzit a popsat,vyclenit a odriznout od naseho spolecneho majetku ty velke zaby na prameni?Napr tim,ze se odstrani clanek,ktery velci zlodeji vyuzivaji k vysavani-tj statniho urednika?Zalozit napr stranu,ve ktere se spoji pod nejakou jednoznacnou(ale max obecnou),nerozbitnou myslenkou vsichni normali lidi...a nenechaji se rozhadat
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-11-06 02:01:57 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Zalozit napr stranu,ve ktere se spoji pod nejakou jednoznacnou(ale max obecnou),nerozbitnou myslenkou vsichni normali lidi...a nenechaji se rozhadat
................................................................................
Tak mě napadlo,
že to asi není moc reálné,
zatímco levičáci a katolický střed má poměrně silnou potřebu se spojovat na podkladě nějaké myšlenky,
tak pravičáci až po anarchisty jsou spíše skalní individualisté bez potřeby spojování,
nebot vědí, že by bylo všude perfektně uklizeno, kdyby si každý zametl před vlastním prahem a nenechávalo se to na státních službách,
tudíž si hledí spíše svého, než aby se nasrávali do druhých...

Proto je asi vždycky ta levice ve volbách úspěšnější,
nebot slaboši mají potřebu se spojovat,
zatímco silní obstojí v protivenství života sami se sebou...

Já jsem se nejradši spojoval s ženskejma na všeobecné myšlence sex, drogy a rokenrol,
ale poslední dobou mně i toto přijde úmorný
a tak se nejraději spojuji s nějakým dobrým jídlem a po jídle s mým oblíbeným gaučem,
a jsem rád, že mě nikdo neruší a já mohu z meditace zvolna přejít v sladký spánek...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-11-06 11:40:13 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Možná, že až ke kolapsu dojde, nebude příliš mnoho lidí, které to postihne, protože v té době už "dávno" většina lidí bude víc či míň fungovat v nějakých mimostátních P-P nebo černých strukturách. Těch pár blbců, kteří se do poslední chvíle zuby nehty budou držet státu jako klíště dopadnou jako blbci na Titanicu. Potopí se spolu s ním a mě jsou naprosto lhostejní. Já se pokouším postavit si svůj soukromý "záchnranný člun". Mám velkou pravděpodobnost že možná bude maličký, ale pro mě osobně dostatečný.

Takovéhle blbosti - v podstatě protistátní strana - jsou v současné etatistickou propagandou totálně zfetované společnosti minimálně neprůchodné. Daleko spíš existenčně nebezpečné. Já se radši budu podílet na nějakém podzemním nebo nějak nenápadném rozkládání státu. Stačí mu pomáhat v tom, co dělá doposud. Jsem natolik sobecký, že mi je opravdu zcela buřt, kdo na hroucení státu bude doplácet. Jeho blbost. Nikdo nemá zodpovědnost důležitější, než především sám k sobě. Domnívám se, že daleko víc bude lidí, kteří nejsou úplně pitomí a budou dělat něco pro sebe, ne pro nějaký stááát.
logo Urza.cz
kapky