Znásilněná záškolačka? – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2016-02-09 00:00:02

Znásilněná záškolačka?

Třináctiletá Němka s ruskými kořeny jednoho dne nepřišla do školy, následně ani domů a objevila se až druhý den; a když se pak konečně vrátila, tvrdila, že ji znásilnili afričtí uprchlíci. Ruský ministr zahraničí dělal vyrvál, že se případ německá média prý pokusila ututlat; jenže Internet je mocný, takže se to stejně provalilo, islamobijci pořádali demonstrace, jitřili emoce a lidé s politickými ambicemi si trochu přihřáli svou polívčičku. Po několika dnech však dívka prý výpověď změnila a přiznala, že utekla kvůli problémům ve škole a sex byl údajně dobrovolný; reakce veřejnosti jsou celkem typické: Sluníčkáři napadají islamobijce z toho, že šíří hoaxy, zatímco mnozí z nich jsou přesvědčeni, že dívka skutečně znásilněna byla a změna výpovědi je prý jen krycí verzí, neboť policie dotyčnou zpracovala, protože znásilňující uprchlíci nezapadají do mediálního obrazu politické korektnosti.

V tomto textu nechci řešit, kde je pravda – aplikuji sice první pravidlo George Carlina: „I don’t believe anything the government tells me,“ což ale neznamená, že mám slepě věřit opaku, takže v zásadě připouštím, že pravda může být obojí (ač mi po důkladném prostudování dostupných informací jedna z verzí připadá pravděpodobnější); daleko zajímavější jsou však reakce veřejnosti na tento případ: Četl jsem názory velkých desítek islamobijců, kteří „naprosto jistě vědí“, že dotyčná byla znásilněna; ale též názory mnoha sluníčkářů, již úplně stejně „vědí“, že si to vymyslela. Háček je v tom, že z dostupných informací nelze s jistotou říci ani jedno; a smutné je, jak obrovské množství lidí tak činí jen proto, že jim to zapadá do jejich světonázoru – většina debat na toto téma bohužel ukazuje, že tu už vůbec nejde o nějakou logiku či argumenty, neboť diskuse o migraci jsou již vedeny téměř výhradně emocionálně.
Přečtení: 3970

Autor: Mario Čas: 2016-02-09 10:05:32 Titulek: PRMan
Web: neuveden Mail: schován
Je zvláštní sledovat, jak se o jeden PR manipulátor perou dvě strany. Dokud se ale jenom perou, je to ještě v pohodě. Jestli ale jedna z nich vyhraje, začne to nepěkně zapáchat dalším ukrajováním svobody...
Autor: Urza Čas: 2016-02-09 11:23:54 Titulek: Re: PRMan [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ono už to páchá škody teď; a to ještě žádná ze stran nevyhrála :o(
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-02-09 11:20:35
Nikdy nebyly narody tak nazorove rozdeleny(krasne pul na pul a nesmiritelne) jako dnes.To je sichr zamer na odvadeni pozornosti od zlodejin(zeleny svinstvo,kradeni uspor,...)a neschopnosti resit cokoliv.
Autor: Urza Čas: 2016-02-09 11:24:37 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Nemyslím, že je to půl na půl; islamobijců bude mnohem víc než sluníčkářů a mají podporu veřejnost; sluníčkáři zas mají spíše podporu politiků.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-02-09 11:52:59 Titulek: Re: [↑]
Ale snaha bude vyrovnat sily.
Autor: Urza Čas: 2016-02-09 11:56:22 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ta už tu také je – BPI; paradoxně mají momentální sílu ti, kdo jsou v menšině.
Web: neuveden Mail: neuveden
Skrze média se ke mně dostalo nějaké info ohledně toho sobotního cirkusu a měl jsem z toho opravdu špatný pocit. Uměle vyvolaná hysterie, policejní provokace, politicky motivované násilí. Jenom se ptám kdo tady tahá za nitky a co tím kdo sleduje. Ale hlavně mě děsí, jak snadno lze v lidech vzbudit naprosto dobytčí instinkty kvůli něčemu, co se jich vlastně bezprostředně netýká.
Autor: Urza Čas: 2016-02-09 15:11:29 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
K té policejní provokaci si osobně nemyslím, že VŠICHNI ti nácci tam byli fízlové; osobně bych řekl, že je to jako vždy: když se někde schází náckové, fízlové je infiltrují, teď se jich holt sešlo málo, tak tam fízlové tvořili značnou část.
Autor: Kurwa (neregistrovaný) Čas: 2016-02-10 10:09:44
Nemáte občas pocit, že jako anarchista se dopouštíte podobnýho selektivního vnímání? Kdykoli stát něco posere, tak "Jasně, stát posere na co šáhne". Já to na sobě občas pozoruju a je IMHO dobrý si na to dávat sakra majzla.
Autor: Urza Čas: 2016-02-10 10:33:04 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Myslím, že se selektivního vnímání dopouštím především jako člověk, neboť to je přirozené, nejen pro anarchisty.
Samozřejmě se snažím to minimalizovat, ale těžko tomu zabráním úplně, nad podvědomím kontrolu nemám.
logo Urza.cz
kapky