Zrušme policii! – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: morbid
Čas: 2020-06-15 00:00:02

Zrušme policii!

Mnozí o mně určitě vědí, že policii nemám v lásce. Nikdy jsem se netajil názorem, že by neměla existovat. Teď v USA chtějí některá města policii rušit a já říkám, že to povede ke spoustě lidských tragédií a že je velkou chybou něco takového udělat. Pro mnohé to vypadá jako protimluv a nekonzistentní postoj. Připadá jim to tak, protože nevidí rozdíl mezi službou, kterou skrze policii stát poskytuje a mezi policií samotnou. Jsem přesvědčen, že služba, kterou stát skrze policii poskytuje, je pro lidi nezbytná a nutně ji potřebují. Jenže poskytování té služby státem je naprosto neefektivní, chybné a neetické. A nakonec vede přesně k tomu, co dnes vidíme v USA. Je to naprosto přesný příklad, jak dopadne každá služba, kterou lidé potřebují a poskytuje ji stát – naprostou katastrofou. A že tržní řešení teď nemáme? Samozřejmě, že nemáme. Protože službu poskytuje stát. A nevzdá se jí – je v tom celá jeho moc.
Přečtení: 6878

Autor: Duce (neregistrovaný) Čas: 2020-06-15 14:28:11 Titulek: Re: [↑]
Etatizmus presvedčil ovce o nevyhnutnosti služby, ktorú poskytuje sám, a práve preto treba pseudoslužbu spolu s poskytovateľom zavrhnúť a nie navrhovať pseudotrhové riešenia, premenovať fasádu a pokračovať v inej forme.
Autor: Duce (neregistrovaný) Čas: 2020-06-15 14:42:16 Titulek: Re: [↑]
Nech si kúpia trezor, búchačky, strážnych psov, vyhýbajú sa hriešnikom, aby sa potom už po čine nemuseli zúfalo obracať na pseudotrhových ozbrojencov.
Autor: Duce (neregistrovaný) Čas: 2020-06-15 14:53:55 Titulek: Re: [↑]
Etatisti sami sú tragédmi, čo predstierajú byť obeťami, ale oni sú komplicami vlády a preto ich tragédie mňa nijako nezaujímajú, ale podotýkam, že sú naliehavé, pretože možno aspoň niekto z nich pochopí akých zločinov sa neustále dopúšťajú a že žiaden z nich nezostáva bez následkov.
Autor: Duce (neregistrovaný) Čas: 2020-06-15 15:21:45 Titulek: Re: [↑]
Paranoidná bojazlivosť znamená utlmovanie potlačeného pokánia a ľútosti nad vlastnými vinami, sami pociťujú, ale odmietajú počúvať svedomie.
Čo keby sa obnovila inkvizícia? A začali sa vyšetrovať všetky zločiny proti pravému Bohu a Jeho svätej Cirkvi, každé rúhanie, blasfémia, odpadlíctvo a necnosti, všetky nemorálnosti a sodomia a potraty. Isteže by sa nič z toho etatistom nepáčilo, im vyhovuje polícia, čo sa vyhráža, zastrašuje a zabíja a kaličí každého, koho chce sama alebo jej vrchný šéf, pretože má masy obdivovateľov, čo budú v prípade aféry obviňovať zavraždených a povzbudzovať k opakovaniu. Etatisti sú zbabelcami, a preto sa radujú, keď vláda vraždí namiesto nich.
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Vzhľadom k tomu že podobné excesy aké sa dejú v USA sa v iných vyspelých štátoch nestávajú tak je otázka že či je príčinou existencia štátnej polície a nie skôr 2. dodatok US ústavy.
Autor: enemy (neregistrovaný) Čas: 2020-06-15 08:28:33 Titulek: Re: [↑]
To že o žádných takový případech nevíš protože tvůj rozhled začíná na ČT1 a končí na tv nova, ještě neznamená že se to nikde jinde neděje... Jen ti to prostě v televizi neřekli...
Autor: norbertsnv Čas: 2020-06-15 08:34:43 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Môj rozhľad začína u STV a končí pri Markíze :-DDD
Autor: velkej Ká Čas: 2020-06-15 09:23:10 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Joj, to není moc velký rozhled :D
Autor: enemy (neregistrovaný) Čas: 2020-06-17 06:37:40 Titulek: Re: [↑]
Já myslel že na slovenské televize nikdo nekouká, ani Slováci
Autor: Vostál Petr Čas: 2020-06-17 07:05:20 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Tak to máte pravdu,

ale na druhou stranu ty jejich programy vcelku spolehlivě zabíjejí ten Covid 19 takže na tom byli vo hodně lépe než češi, ten náš Barrandov zabije tak maximálně mouchu...
Autor: norbertsnv Čas: 2020-06-17 08:06:00 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Jeden myslel a vymyslel fúrik. A potom ho musel tlačiť :-DDD.
Autor: Adam Čas: 2020-06-15 09:13:00 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
v USA se to deje jen poslednich rakneme 50 let, kdy se na 2. dodatek sere.
A co Britanie? Ta 2.dodatek nema a stejne tam je celkem dost vrazd
Autor: norbertsnv Čas: 2020-06-15 09:32:32 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Nemýľte si vraždy všeobecne a zabitie policajtom. Veď v GB donedávna väčšina policajtov ani nenosila strelné zbrane.
Autor: Glande Čas: 2020-06-15 11:14:33 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jen se nemylte. Zabít člověka lze i pepřákem a už se to policajtům podařilo (ne, neutloukli ho kanystrem od pepřáku :-) )
Autor: velkej Ká Čas: 2020-06-15 09:18:09 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Stávají se i tady, jen ne tak často. Tady policie ještě nečeká automaticky palebný souboj a není vychovávána k nepřátelství. V USA mají párměsíční výcvik, šikanu na policejních školách, a hlavně tzv. killology. Že prej sex s manželkou je nejlepší ten večer poté, co jste někoho ve službě zastřelili. V USA mají civil asset forfeiture, tedy můžou Vám cokoliv sebrat (tzv. zabavit), a jde to mimo soudy. V USA mají no-knock raid, tj. můžou bez ohlášení (ani neřeknou, že jsou policie) vniknout do domu a tam si zastřílet. Ano, může to být špatný dům a můžou zastřelit nevinné lidi, ale to je prostě smůla, že. V USA mají qualified immunity; cokoliv policajt provede, není trestný čin, protože policajt nemusí dodržovat zákony (takhle nějak to chápu, když tak mě opravte).

Policie v USA je ve válce, podle toho také funguje, a kvůli tomu je také většina průserů. Jednou je to válka proti drogám, podruhé je to válka proti terorismu. Jakmile vyhlásíte nějakou takovouhle válku, tak se chováte jako hovado. V USA policie válčí proti vlastním občanům, a celkem logicky jsou z toho mrtvoly a zničené životy. Tak je potřeba to celé vnímat.

Šlo by to řešit jinak, ale pořádně se nad tím nikdo nezamyslel. Bohužel pro všechny milovníky státu je zdá se nejlepším řešením paralelní vývoj služby "policie" mnoha různými jedinci (kteří mají svoje nápady, o čem by policie mohla být), čemuž se říká trh.
Autor: Glande Čas: 2020-06-15 11:23:52
Web: neuveden Mail: neuveden
Problém je s policajtama v tom, jak se jim nechá volná ruka. Je to jako s úředníkem. Není otázky jestli a ani kdy začnou pravomoc zneužívat. Oni prostě začnou. Ale to je přirozená lidská vlastnost. Akorát, že v rámci policejní činnosti to stojí životy. A oni jsou v prvé řade povinováni systému. Jsou to lidé, kteří mají za úkol poslouchat rozkazy. Dělají taky dobré činnosti, jako třeba chytat skutečné lumpy. Ale to není nic, co by nezvládly soukr. agentury. Jen je jim dáno zbytečně moc pravomocí, takže mají tendenci se chovat jako sloni v porcelánu - vždyť můžou spolu se soudy a prokurátory zavřít člověka na půl roku do vyšetřovačky a zničit mu tak život (a dostane 5000,- za měsíc jako odškodnění) a pak se nic neprokáže a ani se neomluví.

Osobně si na základě mých známostí z řad poldů myslím, že většina z nich je celkem slušnejch.Procento mocichtivejch psychopatů je tam samozřejmě vzhledem k charakteru práce a právnímu postavení vyšší,ale např. u měštáků a exekutorů bude asi ještě vyšší (nižší požadavky na psychický profil neúměrná ochrana, pravomoce a výhody soukromých podnikatelů vylobovanných exekuční komorou).

Postupný přechod na volnotržní mechanismy by byl řešním pro lepší (ne ideální stav) stav.
Autor: Stanislav Šimek (neregistrovaný) Čas: 2020-06-15 15:10:57 Titulek: Tragédie
Nerozumím tomu, k jaké tragédii by se zrušením policie kdekoliv došlo. Začali by se lidé zabíjet a okrádat? Nedělají to už dnes? Dělali by to snad víc než dnes?

Neměli by se anarchisté radovat, když stát přestane poskytovat nějakou službu, na kterou má dnes monopol? Nepřijde v tu chvíli na trh soukromá společnost, která tu službu, pokud je opravdu potřeba, začne poskytovat v lepší kvalitě?
Autor: norbertsnv Čas: 2020-06-15 15:34:05 Titulek: Re: Tragédie [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Uhádol ste, nepríde. Namiesto súkromnej bezpečnostnej agentúry prídu gangy, mafie a iné zločinecké organizované skupiny a začnú poskytovať vydieranie, vypaľovanie, nájomné vraždy a inú záslužnú činnosť :-DDD
Autor: velkej Ká Čas: 2020-06-15 15:40:06 Titulek: Re: Tragédie [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Zatímco když existuje policie, tak se takové věci nedějí... aha.
Autor: norbertsnv Čas: 2020-06-15 16:41:54 Titulek: Re: Tragédie [↑]
Web: neuveden Mail: norbertsnv v doméně gmail.com
Nulovú kriminalitu nesľubuje ani Urza v hypotetickom ankapistane so súkromnými bezpečnostnými agentúrami.
Autor: Glande Čas: 2020-06-15 19:21:29 Titulek: Re: Tragédie [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To sice ano, ale ne za veřejné peníze a s horší kvalitou.
Autor: velkej Ká Čas: 2020-06-15 15:41:11 Titulek: Re: Tragédie [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Zatím to vypadá, že si v CHAZ sestavili "svoji" vládu. Jsem tedy velice obezřetný, co se bude dít.
logo Urza.cz
kapky