Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Rastislav (strana 2)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Opakujem, neni. Neexistuje dôvod prečo by sme kôli tomu aby sme niekomu dali slobodu ju museli zobrať niekomu inému.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
A znovu citujete niečo s čím neúhlasím.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Alebo prejde manželstvo pre všetkých a necháme ľudi nech si na to kľudne nadávaju ked chcu.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Nie nemusime. Naopak musíme tu spoločnosť decentralizovať.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Ja toto predsa vôbec nepodporujem. Používate proti mne veci s ktorými nesúhlasím. Podporujem slobodu pre všetkých.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Koľko krát vám mám povedať že nie som liberál a nechcem to vymáhať štátom. Chcem iba zrušiť zbytočné zákazy ktoré štát presadzuje už som to povedal najmenej 3X.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Nie nevera bola tradične práve v "tradičních rodinách" pretože to boli častokrát dohodnute sobaše bez vzajomnej lásky manželov.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Ako obmedzi vašu slobodu to že sa zoberu dvaja ludia rovnakeho pohlavia? Veď ja vás nenutím ist na svadbu :)
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Deti sa historicki častokrát plodili aj mimo manželstvo.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
A prečo nemôžeme byť priatelia aj teraz, zhodnúť sa na tom že sa nezhodneme, usilovať o slobodu pre všetkých aj tých pri ktorých sa nám ich využitie slobody nepáči?
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Ale častokrát to bol zväzok viacerich ludi. Monogamia je pomerne nový vynalez z hladiska historie.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Super, a ja nemám záujem o to aby v škole niekto učil moje deti bludi o "tradičnej rodine" takže som rád že ankap je za decentralizovane školstvo
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Navyše manželstvo v historii vyzeralo všelijako ale nikdy to nebola ta "tradinčna rodina" ako si ju idealizuju konzervativci a nackovia,
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Mne je prednejšia sloboda než nejaké symboly. A vy ak ste anarchistka mala by ste s tým súhlasiť.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Rešpektujem vás ale pojem manželstvo vám nepatri. Takže ak chce manželstvo uzavrieť par rovnakeho pohlavia ma na to právo.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Ja vás rešpektujem. To vi nedokážete rešpektovať to že si niekto chce zobrať osobu rovnakého pohlavia. Alebo že dieťaťu nemusí neprekáža mať dvoch rodičov rovnakého pohlavia.
Ja vám nič skrz štát vnucovať nechcem. Ale vy odmietate zrušenie regulácii ktoré obmedzuje slobodu.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Akurát že my to nechceme vymáhať štátom, chceme len aby sa do toho štát nemontoval a nechal ľudi sa rozhodnuť.

Navyše čo je neetické na tom mať dieta skrz umele oplodnenie?

Najmä ked zoberieme do uvahi to že aj pri pare muž a žena bude pri umelom oplodneni biologickim rodičom tiež iba jeden rodič.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Chcem tým povedať že štát nevydá nove zákonný. Ale zredukuje staré zákony obmedzujúce osobnú slobodu.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Myslím že zrušenie zákazu adopcie deti homosexualmi by sa dalo urobiť aj zmiernením legislativi. A je to lepšia cesta než vydávať nove vyhláški.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Teraz sa rozprávame o adopcii deti z detských domovoch.

Ale keď sa stane ten príklad s umelou reprodukciou a druhí partner si potom tiež adoptuje to dieťa. Tak tam tiež neje nič nedobrovoľne. Ako som už povedal je to podobné ako s manželským párom ktorí sa skladá z muža a ženy a nemôžu mať spolu dieťa.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Áno a myslím že umožniť homosexuálom adopcie v tomto prípade znamená menej zákonov a viac vzájomnej dobrovoľnosti.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Dobre, ale myslím si že tu je najdôležitejšia ta dobrovoľnosť medzi dieťaťom a adoptívnym rodičom. Potom tie inštitúcie či už štátne alebo volnotržne sú už iba niečo navyše. A teda si myslím že by sme sa mali snažiť aby tieto inštitúcie umožnili dieťaťu a rodičovi čo najväčšiu vzájomnú dobrovoľnosť pri adopcii teda z výnimkou prípadu keď by dani rodič mohol danému dieťaťu závažne fyzickí alebo psychickí ublížiť.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
V podstate súhlasím.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
No, tym si niesom istý, Napríklad v ankape by sa tímto asi zaoberali jednotlive deteske domoví poprípade firmi prevadzkujuce detské domovi. A tie by mohli ponukať adopciu deti aj homosexuálom. A ak by tám bola dobrovolnosť od tých homosexuálnich párov, od detskích domovoch a dokonca aj od deti tak je to sloboda.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Ale ano je to sloboda ak si slobodu definujeme ako možnosť robiť čokoľvek čím neubližuejem ostatním, a ankap to konkretizuje na fyzické ubliženie.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Ale to ma len utvrdzuje v tom že by sme sa mali držať NAPu a keď LGBTQ+ komunita chce viac slobodý napríklad čo sa týka manželstva tak ju v tom podporujem.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Ako s tým školstvom by som aj súhlasil keby sa to dialo na báze volnotržních škôl. Ale myslím si že sexuálna orintácia nie je jediním dôvodom šikani n školách. Myslím že do veľkej mieri je to spôsobené autoritarskím prístupom učitelov ku žiakom.

Súhlasím s vami v tom že sa tiež obávam o slobodu slova. Je pravdou že členovia LGBTQ+ komuniti sú vystavovani väčšeimu množstvu rôznych utokov ale tám si myslím ovela viac pomôže osveta než tresti.

Navyše mi príde že je to všetko tak podívne nejasne čo v práve nieje dobre.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Tak ale moment ja predsa niesom liberal a netvrdím že máme obmedzovať slobodu slova alebo iné formi slobodi kôli LGBTQ+ a tu by som aj súhlasil s tým čo napísal Urza že takéto zákoni poškodzuju LGBTQ+ komunitu.

Ale ako anarchokapitalista zastávam názor že kedže tým že sa dvaja homosexuáli zoberu nikomu fyzicki neubližuju a neobmedzujú tým nikoho slobodu maju nato právo.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Ste anarchista a odvolávate sa na (štátni) občianski zákonník?

Navyše ta otázka či je pre dieťa lepši poznať svojich biologických rodičov sa iba ta LGBTQ+ komunity ale mohli by sme sa to opýtať napríklad aj pri pároch ktoré sa skladajú z muža a ženy ale nemôžu mať dieťa. Mali by takéto pári mať možnosť mať deti skrz umele oplodnenie?

A čo sa týka tej otázky manželstvo pre všetkých? Ja osobne sa držím NAPu a teda že človek môže robiť všetko čím fyzickí neútočí na majetok iného človeka (v rátane jeho tela)

Navyše myslím že pre deti ktoré by inak skončili v detských domovoch je lepšie ak budú mať dvoch rodičov rovnakého pohlavia než by nemali mať žiadnych.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Tím obhajuje to aby títo ľudia mohli mať pohlavní styk a dokonca deti. A myslím že ak už niekomu nevadí toto tak svadba mu taktiež nebude vadiť.
Mimochodom kľudne sa ho na to môžeš opýtať v komentároch pod jeho videami alebo na jeho stromoch.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Ale vyvracia to váš argument že LGBT+ komunita odsudzuje svadby príbuzných. Navyše už to že Tim povedal že takéto svadby by mali byť povolené čo je dosť odvážne najmä na Slovensku tak bojuje proti diskriminácii. A zábavnosť videa pri otázke čo si o tejto problematike myslia zástancovia LGBT+ nehraje rolu.
Web: neuveden Mail: rastislavlibert v doméně gmail.com
Súhlasím že nejaké potrestanie je adekvátne. Ale myslím že nenávisť by nás mohla doviesť pri trestaní k neprimeranej krutosti.
logo Urza.cz
kapky