Alexandrovci… – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2016-12-27 00:00:02

Alexandrovci…

Pětadvacátého prosince ráno se zřítilo do Černého moře ruské letadlo Tu-154, na jehož palubě cestoval Alexandrovův soubor písní a tanců; všech 92 lidí našlo ve vlnách svou smrt, ze zpěváků souboru přežili jen tři sólisté, již osudného dne neletěli. Alexandrovci byli vojáci, kteří zrovna mířili do války (byť ne zabíjet, ale zpívat) na ruskou základnu v Sýrii; můj názor na vojáky (obecně, nejen ruské), jejich tažení, financování a vůbec státní armády je asi každému znám, takže jej zde nebudu nijak zvlášť rozebírat. A ačkoliv těžko najdete někoho, kdo by takové věci schvaloval méně, osobně se ze smrti těch lidí rozhodně neraduji a připadá mi smutné, kolik lidí na Internetu tak činí; ano, byli to vojáci placení z násilně vybraných peněz (daní), někteří z nich sloužili ještě Sovětskému svazu, takže nemohu říci, že bych je nějak respektoval, leč oslavovat jejich smrt rezolutně odmítám.
Přečtení: 4425

Web: neuveden Mail: neuveden
Je fakt, že kdyby to byla nějaká delegace nejmocnějších potentátů EU, tak by to bylo mnohem zajímavější (jako se možná kdysi radovalo hodně Poláků). Alexandrovci, byť to jsou vojáci (= vraždící stroje), přeci jen nějakou oblibu mezi lidmi mají (protože je jejich páníček nepoužívá na vraždění).

(Tipuju, že jsem v závorkách shrnul i Urzův názor na vojáky.)
Autor: rolf Čas: 2016-12-27 10:25:51
Web: neuveden Mail: neuveden
Pokud bych si musel už vybrat, komu v globálním konfliktu států budu více stranit, tak to bude Rusko. Všechny důkazy ukazují, že ruský stát je menší vnější provokatér a agresor. Důvod vidím v tom, že západní státy mají více zdrojů k provádění agresivní zahraniční politiky (vyšší relativní a absolutní zdanění populace) a druhý důvod je perverzní doktrína šíření demokracie po světě.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-12-27 12:04:59 Titulek: Re: [↑]
Putin s opicakem normalne vyjebal.Proto tak trojci.Jen v nadeji doufam,ze to byla jen technicka zavada staryho letadla!...
Autor: cerno (neregistrovaný) Čas: 2016-12-27 22:47:04 Titulek: Re: [↑]
Ahem.

Prvním a největším podezřelým v tomto případu je dle mojí mmaličkosti velmi zvláštní kapalina, s názvem na 5 písmen, první je V, poslední je A, a obsah je od nějakých 40 % nahoru.
Bohužel, toto velmi speciální palivo na pohánění lidských... strojů má na svědomí už tolik životů, že to nikdo už nespočítá. :-(
Autor: Zdenál (neregistrovaný) Čas: 2016-12-27 13:19:29
Já nevim, ale vojenská kapela vojáci? Formálně jo, ve služebním poměru jsou. Fakticky? Vystřelil si někdo z nich jindy než během základní služby? Vždyť to je normální tyjátr v uniformách. To je jako považovat za vojáka Sylvii Saint, protože natočila Sylvia on the base, kde prcá v khaki poprdě.
Autor: anonym (neregistrovaný) Čas: 2016-12-27 14:07:08 Titulek: Re: [↑]
Mohou to být to vojáci z povolání nebo civilní zaměstnanci, kteří používají uniformu jako kostým.
Podobně to bylo u nás:
existovala Ústřední hudba Čs. armády, kde byli jenom vojáci z povolání - důstojníci (těleso stále existuje)
a Armádní uměl. soubor Víta Nejedlého (zrušen 1995), jehož umělecké a provozní složky tvořili z 99 % civilní pracovníci (v letech 1991-1994 tam zpívala i Lucie Bílá).
Autor: Zdenál (neregistrovaný) Čas: 2016-12-27 19:26:58 Titulek: Re: [↑]
Já nepopírám že to byli z velké části vojáci ve služebním poměru. Ale poukazuju na to, že nikdo, oni sami, armáda pro kterou pracují atd. nepředpokládá a ani nikdy nepředpokládal že by reálně bojovali.

Stejně by šlo vpodstatě uvažovat o každém - a místní anarchisté to snad chápou - kdo je formálně zaměstnancem státu, nebo v extrému, kdo jen dobrovolně platí daně, protože ti všichni se tím přímo podílí na státní agresi vůči ostatním.

Pokud to člověk nevykládá tak " Robespierrovsky", tak snad chápe že to jsou prostě zpěváci v kostýmu. A to i v případě že ve služebním poměru jsou.
Autor: Lojza Čas: 2016-12-27 20:28:55 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ostatne, něco podobného tu mame i my na poli sportovnim - spousta sportovcu jsou oficialne "vojaci" (vcetne zen), ackoliv predpokladam, ze ani netusej, jak se drzi flinta. Akorat je armada nejak plati a oni pak jezdi po olympiadach a vyhravaji tam ruzne medaile a podobne :-)
Ostatne, mam-li byt uprimny: Pokud by cela nase armada financovana z nasich dani obsahovala jen same zpevaky a sportovce, tak bych byl asi i radsi, nez kdyz financuju i nejake bojove vyjezdy, kde se realne zabijeji lide (ackoliv na druhou stranu uznavam, ze nekdy je to v ramci "sebeobrany" vcelku ok, ale rozhodne ne vzdy, no debata o tom neni cilem meho textu :-))
logo Urza.cz
kapky