Chudák policajt! – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2015-10-19 00:00:02

Chudák policajt!

Policejní odborář (panečku, to je mi ale sousloví, vyložený dream job) Jiří Vítek obdržel dopis obsahující fňukání jakési uniformované opice, jež měla za úkol dělat bachaře v uprchlíckém táboře; téma fňuku kupodivu nespočívalo v tom, že se na sebe dotyčný kvůli své práci nemůže ani do zrcadla podívat, protože se stal takovou sviní, až se za to stydí, nýbrž chudáčka prý ponižuje hlídat uprchlíky, již se válejí v postelích a smějí se mu, zatímco on ubohý je musí hlídat venku v zimě a dokonce ani jídlo mu nikdo na fízlárnu nedonesl, což je, považte sami, vyložené bezpráví – nebohý policajt aby si ještě, když se někde ocitne bez jídla, objednával pizzu a klesl tím na úroveň běžného občana.

Zkrácený přepis fňuku:
[Bla, bla] otřesnou situaci, která se odehrává vůči občanům této země [bla, bla] uprchlíci přijíždí a přijedou do opravdu velmi slušně vybavených prostor [bla, bla] nové postele, stoly, skříně, lůžkoviny [bla, bla] se všemožně snaží vyhovět i nejmenším potřebám těchto migrantů [bla, bla] policista odslouží mezi ploty za 24 hodin 14 hodin při ostraze [bla, bla] jídlo nebylo zajištěno, v obci není obchod ani jiná možnost stravování, ve tři hodiny ráno mě ze spánku na židlích, přestože jsem byl oblečen, vzbudil chlad [bla, bla] u policie pracuji již dvacet let, nikdy jsem si nemyslel, že spolu s kolegy někdy budu prožívat takové ponížení nás všech, kdy my, jakožto občané této země, zmrzlí, vyčerpaní a polohladoví se špatným zázemím se díváme okny na lidi, kteří porušili zákony této země, na lidi, kteří si užívají až nadstandardní péče a pohostinnosti [bla, bla.]

Jeden by až zaplakal; a nejeden již v komentářích situace na Internetu nějakou tu virtuální slzu uronil. Jen mi tak trochu připadá, že tito lidé zapomínají, kdo je vlastně kdo a která skupina stojí na jaké straně toho plotu. Vzato kolem a kolem se na území ČR vyskytují ilegálové směřující do Německa, zůstávat tu povětšinou nechtějí, což je celkem vzájemné, neboť většina původních obyvatel je tu také nechce, takže by optimista možná zajásal, že došlo ke krásné shodě; leč chyba lávky – do věci se vložil stát, benga nechtěnce chytají a zavírají, čímž vzniká paradoxní situace, kdy jednu skupinu lidí, jež nechce být na nějakém území, jehož obyvatelé je tam typicky též nechtějí, na tomto území zadržuje jiná skupina lidí, která fňuká, že je vzniknuvší situace ponižuje. Neváhal bych to označit typicky státní řešení!

Určitě nejsem zastánce kvót ani povinného živení uprchlíků či jakéhokoliv typu „státní pomoci potřebným“ (kdo chce, ať pomáhá, ale na svém a za své); na druhou stranu však absolutně odmítám zadržování lidí kdekoliv jen za to, že nemají doklady a jsou tu ilegálně. Uniformovaná opice, která na tom všem participuje za podíl na výpalném zvaném daně, je u mě svině; a pokud u toho ještě fňuká, stěžuje si na příliš dobré podmínky vězňů, naříká u odborů a cítí se ponížena (leč onu práci nadále vykonává), jde navíc o svini zbabělou.
Přečtení: 17674

Autor: Urza Čas: 2015-10-19 10:42:21 Titulek: Re: pravda [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Kdo?
Autor: morbid Čas: 2015-10-20 08:44:17 Titulek: Re: reseni [↑]
Web: neuveden Mail: morbid v doméně post.cz
S imigranty stejně nakonec nikdo nic neudělá. Jediná šance je, že by se přizpůsobili našemu stylu života. Jenže to neziskovky nedovolí, stejně jako to nedovolili u cikánů.
Prostě řešení na tyto a podobné problémy je z mého problému stále stejné: Zrušit sociální stát.
Autor: Urza Čas: 2015-10-20 09:10:01 Titulek: Re: reseni [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Tak přizpůsobovali.... ono to není zas až tak úplně nutné ve všem.
Ať si dělají, co chtějí, dokud tím nenarušují cizí vlastnická práva.
Takže ano, považuji za důležité, aby nikdo nezavíral bary proto, že alkohol je hřích.
Na druhou stranu je úplně jedno, jestli bude sousedka chodit s hadrem na hlavě.
Autor: PeTaX Čas: 2015-10-20 09:13:43
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Vypíchnul bych z toho dvě důležité věci:
A) Jak to, že policie vůbec má něco takového, jako odbory. Mám poměrně pevný názor, že odbory (přes ten deklaratorní účel) jsou spíše škodlivou institucí. Je zajímavé, že když Baťovi ve Zlíně poprvé vznikly a začaly stávkovat, nekompromisně je z fabriky vyhnal a nabral jiné dělníky. Později už se s odbory smířil, ale sebral jim vítr z plachet. Ostatně první odbory byly určeny hlavně k ochraně zdraví dělníků při práci a nutily podnikatele garantovat hlavně tuto oblast. Druhotný účel byl v odborovém „pojištění“ proti nezaměstnanosti. Tedy spolkovou sociální solidaritu. (Plus to, že odbory hledaly volné pracovní příležitosti pro své členy.) Vydírat stávkami se naučily až později. Ale k věci: domnívám se, že státní zaměstnanci by neměli mít právo se odborově sdružovat. Vím, jak to funguje např. na MinFin. To je zakonzervovaný reálný socialismus.
B) Myslím, že hlavním sdělením toho článku je ale něco jiného. Že stát nadřazuje reálně zájmy těch uprchlíků nad zájmy svých vlastních občanů/zaměstnanců. A uvidíme to za krátký čas ještě markantněji, až Německo prosadí/nařídí, že přerozdělení uprchlíci budou mít nárok na takové sociální podmínky, jako by měli v Německu (aby neměli tendenci se chtít do Německa vracet). Tedy vysoko nad standard a možnosti našeho sociálního systému. (Který i v té dnešní šíři pokládám za zbytnělý a naddimenzovaný, protože potlačuje motivaci.)
Autor: Urza Čas: 2015-10-20 09:30:16 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
A/ Osobně se domnívám, že odbory samy o sobě jsou OK, dokud nemají oporu v zákonech. Odbory mají smysl v tom, že mohou se zaměstnancem komunikovat a dávat mu informace, které jsou jinak rozptýlené, například co zaměstnance trápí, co by rádi, co by naopak neradi, kde to ještě jde, kde už je fakt krize a podobně. Kolektivní vyjednávání je navíc zcela legitimní věc, dává to smysl z hlediska časových úspor a vůbec lepší organizace. Na druhou stranu v momentě, kdy to začínají regulovat zákony (a nejen odbory, ale třeba i právo na stávku a podobně), jde to celé do prdele. Ono vůbec právo na stávku – jistě, každý by ho měl mít, ale zas zaměstnavatel by měl mít právo dotyčné jen tak vyhodit a vůbec se s nimi nesrat.
B/ Upřímně řečeno, jsou-li zájmy uprchlíků řazeny nad zájmy POLICAJTŮ, tak jsem za to rád. Nad zájmy policajtů bych totiž řadil asi tak úplně všechno. Pochopitelně když se to policajtů netýká, je to trochu problém:
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2015101801
Autor: PeTaX Čas: 2015-10-20 09:46:27 Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Já chápu tu animozitu proti policajtům, ale asi je třeba to vnímat v širším komplexu a nenechat cloumat hněv svým majestátem.
Ad odbory: když jsem zmínil MinFin: pokud je předmětem kolektivní smlouvy, kolik budou stát obědy v panské jídelně, či kolikrát týdně bude součástí oběda moučník, je to maňáskové divadlo a ne odborová činnost. (Mimochodem: ministerští úředníci platí za oběd 30,-- a je ště se jim to zdá drahé. Zbytek jim platíme my.
A například vyhodit odborově organizovanou myčku nádobí, která si přijde do práce jen v úterý a v únoru je tak byrokraticky komplikované, že se o to ani nikdo nepokusí. Ve státem zřízených organizacích jsem pro nekompromisní zákaz politické činnosti i odborů.
Autor: Urza Čas: 2015-10-20 10:18:06 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Inu, právě v širším kontextu považuji policajty za daleko větší zlo než všechny imigranty.
Co se týče těch odborů, tak máte samozřejmě pravdu, ale opět záleží na tom, zda mají tyto odbory pozici ze zákona, nebo ne; když nemají, je to vlastně normální vyjednávání dvou svobodných lidí o podmínkách smlouvy, kterou spolu mají, což mi přijde žádoucí nebo minimálně OK.
Autor: PeTaX Čas: 2015-10-20 11:13:54 Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
No, já jsem asi k roli dnešních odborů podstatně skeptičtější. Pokládám je za pátou kolonu socialistů, jejich etablování v politice pokládám za škodlivé. Jinak řečeno: tam, kde by odbory měly mít nějaké místo a funkci, tam povětšinou nejsou příliš potřeba, protože dělnické podmínky tam nejsou primárně špatné. A naopak. (A prosím, aby to nebylo chápáno tak, že mám něco proti dělníkům! Naopak. Jen za účelnější považuji kooperaci, než politický, či třídní antagonismus, který v současnosti u odborů převažuje.)
Autor: Urza Čas: 2015-10-20 12:00:14 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ano, DNEŠNÍ odbory jsou přesně to, co popisujete; já jen říkám, že to není kvůli těm odborům samotným, ale kvůli tomu, že jsou jejich "práva" zakotvena v zákonech.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-10-20 14:07:17
Cetl jsem kousek akademicke diskuse na Mises pod Vasim clankem o minarchistech.Tohle moc babisvolicu nepresvedci:nedalo by se jednoduse,jednoznacne ceskymi slovy nezvratne dokazat ridici ho.vnocucu,ze monopol nasili je pro nej nevyhodny?Ja to neumim
Autor: Urza Čas: 2015-10-20 17:35:55 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Předpokládám, že by se to dalo, leč já to taky neumím.
Respektive kdyby mi ten řidič dal několik hodin času a bedlivě mě poslouchal a zajímal se o to.... jenže to je sci-fi.

Určitě je někdo, kdo umí zajmout i takovým vysvětlováním, ale já to bohužel nejsem.
Ostatně kdybych to uměl, už to dávno dělám.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-10-20 19:31:12 Titulek: Re: [↑]
Zkusim to zitra v hospode.Nadlouho to s nim nejde,protoze smrdi...musi se strucne,sobecky a najet treba na jejich zbran-zavist:"Hele Franto,neni lepsi, kdyz budes mit zbran(treba aspon na ty zasr..politiky,kdyz budou moc provokovat?) a muzes se spojit se svymi kamarady,kdyby slo do tuhyho?I na kanon byste se mohli slozit,kdyz ti zustane dalsi tretina platu.Kdyz nesmis mit zbran,tak te ta velka monopolni organizace muze kdykoliv znicit,kdykoliv si umini,protoze kdo bude hlidat jeji hlidace hlidacu?Kde vezmes ty andely?Zakony te ochrani?!nenech se vysmat,vzdyt ty zakony si udelaji oni...a pak ty predrazene NAKUPY zbrani u kamaradu zbrojaru Z CIZIHO(z tvych dani!)-to na tom celem drzi tu konzistenci,to to cele stmeluje nerozborne.I jeden jediny v podstate neuhlidatelny nakup timto zpusobem,boura veskere nazory ministatniku.
Jestli je neco uskutecnitelne je jedna vec a pravda je vec druha.Pokud se maximu lidi rekne pravda,tak pak se muzou rozhodnout.Vy pravdu rikate a dokazujete ji,jen trosku strucneji a vic" obycejnym "lidem by se hodilo
Autor: Urza Čas: 2015-10-20 19:39:13 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Zkuste to a napište, jak to dopadlo.
Co se mě týče, tak říkám věci tak, jak je vidím.... je pravda, že na mnoha lidí nedosáhnu (neřekl bych na "obyčejné", ale prostě na jiné než jsem já), ale domnívám se, že to by měli dělat jiní, prostě aby každý mluvil ke své krevní skupině. Já například nedokážu tak dobře zasáhnout lidi emocionální, ale lépe působím na lidi logické; ani moc nevím, jak bych oslovovat ty ostatní.... určitě by bylo fajn se to naučit, jen přesně nevím jak xD
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-10-20 21:57:44 Titulek: Re: [↑]
Tohle umel snad jen Vladimir Zelezny-pritahl k tv povl a po kapkach uvadel veci na Pravou miru.
Autor: Urza Čas: 2015-10-20 22:02:47 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Něco mi říká, že ten nám s tím nepomůže xD
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-10-20 23:08:00 Titulek: Re: [↑]
😏Mam z te veselesmutne odpovedi takovy smiseny pocity-jako kdyz se mi tchyne zabije v mem novem aute
Autor: Urza Čas: 2015-10-21 06:41:55 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Chápu xD
Co je to za znaky na začátku toho příspěvku? Předpokládám, že jste je tam takhle nenapsal, nebo jo?
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-10-21 11:12:49 Titulek: Re: [↑]
Smajlik z iphonu
Autor: Urza Čas: 2015-10-21 11:28:34 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ah, OK, už jsem se lekl, že tu mám nějaký bordel.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-10-21 11:33:29 Titulek: R [↑]
A jinak-Zeleznyho jsem zminil proto,ze me zajimalo,jestli byste ho vzal do party(?)
..a vubec,koho z rekneme medialne znamych lidi?ja napriklad miluju Mladka(Ivana ,ne toho druhyho!).Ten napr na setkani Svobodnych prohlasil:"proc jsem pravicak?protoze mam socialni citeni.Stat na podporovat schopne a ne neschopne,protoze ti vytvori vetsi bohatstvi a muze se pak vic pomoct tem skutecne slabym" a jine perly..

Jo a uz par dni u se tady neda pouzit na telefonu ctecka
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-10-21 11:37:42 Titulek: Re: R [↑]
....a kdyz se Mladka ptali na Klause-na doby,kdy spolu studovali ekonomku,tak rekl,ze si na nej nepamatuje
Autor: Urza Čas: 2015-10-21 12:43:37 Titulek: Re: R [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
No, třeba nebyl tak viditelný xD
Autor: Urza Čas: 2015-10-21 12:43:07 Titulek: Re: R [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Já osobně bych byl ochoten spolupracovat s kýmkoliv, kdo by šířil myšlenky, se kterými souhlasím.
logo Urza.cz
kapky