Demokracie je cesta socialismu k bankrotu – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Čas: 2023-10-27 00:00:02

Demokracie je cesta socialismu k bankrotu

Demokracie je proces, kdy společnost rozhoduje o vlastnických právech všech – i o právech toho, kdo s tím nedal souhlas. A zde nastává takzvaná tragédie obecní pastviny, která často končí krachem, protože většina nemá takovou motivaci se o společné starat jako o své. Kapitalismus je naopak systém, ve kterém má právo rozhodovat o vlastnictví každý jedinec sám – a to pouze o tom svém. Bez souhlasu druhých o jejich vlastnictví nemůže rozhodovat.
Přečtení: 3660

Autor: hefo Čas: 2023-10-27 09:56:48
Web: neuveden Mail: schován
Stokrát opakovaný blábol sa múdrosťou nestane. Keby niekedy existovala zhoda na tom, čo je koho vlastníctvo, svet by bol krásnym, slnkom zaliatym priestorom, a neboli by nijaké vojny!
Web: neuveden Mail: schován
To je až druhý krok. Prvně by musela nastat shoda na tom,co to vlastnictví vlastně je.
Autor: hefo Čas: 2023-10-27 11:32:29 [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Pravda.
Web: neuveden Mail: schován
Jistotou vsak je, ze demokraticky stat neuznava soukrome vlastnictvi a dokonce i sebevlastnictvi. Proto demokracie je zlo z definice.
Web: neuveden Mail: schován
Jistě. Neuznává vlastnictví podle tvých definic. Takže klidně může být podle tvých definic i zlo.
Web: neuveden Mail: schován
Jaka je tedy podle tebe definice vlastnictvi nebo sebevlastnictvi?
Web: neuveden Mail: schován
To je podle mě nesmyslná otázka. Definice pojmů máme od toho aby bylo jasné o čem se bavíme. A dají se pochopitelně upravovat podle toho aby nám to nějak vyhovovalo, že. Nemám nějaký extra problém používat "Urzovské" definice ani ty "standardní".
Web: neuveden Mail: schován
Podle mne to nesmyslne neni. Jen se ptam, jakou definici preferujes. A jiste, muzeme si cokoli nedifnovat jakkoli. :-D Podle mne vsak soucasna demokracie (demokraticky stat) z definice nerepektuje zadnou z mnoziny definic vlastnictvi.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky