Dobrovolnost proti donucení – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Čas: 2024-02-21 00:00:02

Dobrovolnost proti donucení

Jedině dobrovolná směna je dlouhodobě udržitelný koncept. Je totiž flexibilní a neustále se podle situace optimalizuje. Všude, kde dochází k donucení, se mu lidé snaží vyhnout, a časem přijde selhání, protože nezohledňuje potřeby lidí. To pak nahradí opět dobrovolná směna, což je pouze otázkou času.
Přečtení: 4214

Reagujete na tento komentář:
Autor: Hrosik1 Čas: 2024-05-24 07:58:08
ovsem rozdil je v tom, ze socialismus je opravdu nedobrovolny v tom smyslu, ze je neco zazakano a prikazano statem, v ankapu, pokud hodne primhouurim oko, by mohla byt nedobrovolna ta svoboda. ale lze to? kdyz da pan svemu otrokovi svobodu a ten otrok rekne, ze ji nechce a ze chce u pana zustat, to se z toho ale stava dobrovolnost ne? naopak, ten pan potom prece nema povinnost otroka zivit proti sve vuli... kdyby ano, tak se ta nedobrovolnost akorát otočila...

nikdo netvrdí že ankap bude pro vsetkych vyhodny! nebo dobre, nebavme se o ankapu, protoze to zrejme nejste schopny pochopit, ale o svobode. podle vás tedy může být svoboda nedobrovolná?
Autor: Hrosik1 Čas: 2024-05-17 08:44:40
Web: neuveden Mail: schován
opravdu? není to spíše tak, že dobrovolná směna selhala už někdy v pravěku, protože prostě přišel někdo s větším klackem?
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky