Dům Svobodného přístavu – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2022-02-14 00:00:02

Dům Svobodného přístavu

Jak možná víte, Svoboda učení provozovala od roku 2018 projekt SvobodUm – centrum sebeřízeného vzdělávání umístěné v Jindřichovicích pod Smrkem; v rámci něj SU pořádala pobyty pro příznivce svobodného vzdělávání, z nichž někteří začali kolem Svobodomu tvořit komunitu. Po pár letech jsme se bohužel uvnitř Svobody učení nedokázali shodnout na dalším směřování projektu.

Jelikož se přes opakované pokusy a jednání nepodařilo najít shodu, rozhodli jsme se spolu s Michalem Kandlerem (jedním z členů SU) SvobodUm od SU koupit a provozovat jej coby Dům Svobodného přístavu. Dům Svobodného přístavu bude i nadále centrem sebeřízeného a komunitního vzdělávání, kolem kterého roste společenství dětí a rodičů, kteří do něj pravidelně dojíždějí nebo v něm bydlí.

Budeme pořádat pobyty a setkání příznivců sebeřízeného vzdělávání a respektující výchovy z ČR i celého světa, abychom sdíleli osobní zkušenosti a spoluvytvářeli nové vzdělávací příležitosti a projekty spolupráce. První takový bude spojen s Worldschooling meetingem a bude se konat letos v létě (23. – 30. července). Zájemci se mohou registrovat zde. Můžete se zúčastnit i křtu a slavnostního otevření; to proběhne o víkendu 6. – 8. května. Kdo se chce ubytovat, nechť napíše na mail michal@svobodum.cz; přijet v sobotu 7. května od 10 hodin můžete i bez registrace.

Abychom byli schopni Dům provozovat bez dotací či jiných státních příspěvků, nabízíme jeho komerční pronájem, kterého můžete také využít (více informací na našich stránkách). V neposlední řadě děkujeme sponzorovi, díky kterému mohl Svobodný přístav nemovitost koupit; dotyčný si však přeje zůstat v anonymitě, takže ho nebudeme jmenovat.
Přečtení: 4324

Reagujete na tento komentář:
Autor: Vojtech Čas: 2022-02-14 08:52:38
Malá hnidopyšská korektura: Asi mělo v textu být zůčastnit "křtu" ?
Autor: Urza Čas: 2022-02-14 10:55:06 [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ano, vypadlo mi "t"; díky, upraveno.
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.
logo Urza.cz
kapky