Election pride! – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2017-11-06 00:00:02

Election pride!

Pravicoví konzervativci rádi mluví o údajném zvýhodňování homosexuálů v naší společnosti; já osobně tyhle řeči nemám rád. Jednak to dle mého názoru ani není pravda, ale především v tom spatřuji jediný cíl, kterým je uvolnění antipatií v umělém konfliktu o ničem. Paradoxně jim vadí, že homosexuál svým coming outem získá pozornost, ačkoliv kdyby nikdo homosexualitu neřešil a každému to bylo jedno, žádnou pozornost by to nepřitahovalo. Většina normálních homosexuálů pochopitelně nic takového neřeší, avšak existují výjimky; kupříkladu Matěj Stropnický zkusil použít svou sexuální orientaci jako předvolební trumf. Výsledek Zelených naznačuje, že homosexualita společensky asi nebude takové terno; fakt, že to dotyčný zkusil, pak ukazuje jednak jeho zoufalství a ideovou vyprázdněnost, ale také to, jak vážně to myslí s tím bojem za menšiny: Přináší-li to politické body, je velkým bojovníkem; jde-li však o hlasy, není problém dobře načasovaným coming outem dát do ruky klacek na homosexuály každému frustrátovi.
Přečtení: 4104

Web: neuveden Mail: neuveden
Politici se snaží strhávat na sebe pozornost neustále. Tak to holt Matěj zkusil, doufal, že dostane 4 %, dostal jich míň; zjevně ani mezi homosexuály není moc voličů Zelených. A homosexuálové? Pozornost budí ledacos a ledaskdo, i heterosexuálové; viz líbající se páry na veřejnosti. Dělá se z toho mnoho povyku pro nic.
Autor: Szaszián Čas: 2017-11-06 05:47:57 Titulek: Konzervativci žvaní
Web: neuveden Mail: neuveden
Konzervativci rádi mluví o zvýhodňování homosexuálů – tzv. homosexualismu – které neexistuje, ale nikdy nemluví o tom, že gayové svá práva museli vybojovat – a nejen práva, vůbec dobrou pověst – nikdo jim nic nedal.
Ostatně proto jsem navrhl, když jste šel diskutovat o Prague Pride, abyste zmínil téma psychiatrizace a depsychiatrizace homosexuality. Myslím, že jsem tehdy neuvedl jednu důležitou věc, tak ji uvedu teď: Když se gayové zorganizovali, tak PRVNÍ co požadovali bylo, aby homosexualita přestala být duševní nemocí. Čehož dosáhli. Jde o to, že Vy nejste gay, takže tomu asi nerozumíte (já taky ne, ale já tomu rozumím), ale gayové asi věděli, proč to dělají, proč to požadují, proč je to důležité.

Něco z historie: specific protests by gay rights activists against the American Psychiatric Association began in 1970, when the organization held its convention in San Francisco. The activists disrupted the conference by interrupting speakers and shouting down and ridiculing psychiatrists who viewed homosexuality as a mental disorder. In 1971, gay rights activist Frank Kameny worked with the Gay Liberation Front collective to demonstrate against the APA's convention. At the 1971 conference, Kameny grabbed the microphone and yelled: "Psychiatry is the enemy incarnate. Psychiatry has waged a relentless war of extermination against us. You may take this as a declaration of war against you.

- A do dvou let dosáhli svého: Psychiatři se posrali – protože kdyby trvali na svém, mohli by dopadnout jo špatně – a odvolali: homosexualita samozřejmě není nemoc, Evelyn Hookerová to přece dokázala…
A opakuju: Kdyby to gay aktivisté nepovažovali za důležité, tak by to přece nedělali.
logo Urza.cz
kapky