Fízlování za 300 mega – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2016-12-06 00:00:02

Fízlování za 300 mega

Poslanci projednávají novelu zákona, podle které by měla armádní rozvědka dostat tři sta mega na fízlování českých občanů, ale co hůř, ještě jednu fajnovou pravomoc: Všichni telefonní operátoři a poskytovatelé Internetu by byli povinni umožnit Vojenské tajné službě, aby na jejich linky dala svá zařízení pracující na principu man-in-the-middle, což v praxi znamená, že stát bude mít přístup k veškeré elektronické komunikaci všech občanů, kteří si to budou platit. Třešničkou na dortu pak je, že zákon příliš nespecifikuje, jak má být s daty nakládáno a kdo k nim má mít přístup; stát nás však ujišťuje, že odposlechy zpravodajci nevyužijí například ke čtení konkrétních e-mailů (kdo by tomu nevěřil) a přirovnává to k úsekovému měření rychlosti, kde radary také měří všechna auta, ale správní orgány se zabývají jen některými… toto je bohužel opět jedna z těch věcí, které by byly k smíchu, kdyby ovšem nebyly k pláči.
Přečtení: 4157

Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
To víte,

když chcete být jako bůh,
tak musíte taky vědět všechno jako bůh
a být i stejně všemocný...

Za dob Adama a Evy stačilo pro hraní si na boha jen vědět co je dobro a co zlo,
dnes, díky novým technologiím už můžete rozšířit své božské schopnosti...
Autor: Fotkyznovin (neregistrovaný) Čas: 2016-12-06 10:13:52 Titulek: VPN
Když už tu máme toto téma, určitě nebudu jediný koho by zajímalo nějaké komerční řešení VPN, nejlépe nějaký s dobrým poměrem bezpečnost/rychlost/cena. Ideálně multiplatformní (.Mac, ios, win)Případně otázka na toho kdo je znalý, jak moc jsou soukromé VPN společnosti ochotné práskat když jim zavolá zmr.D z PČR a požádá o spolupráci?případně další
Úskali? Díky všem
Autor: Zdenál (neregistrovaný) Čas: 2016-12-06 15:20:05 Titulek: Re: VPN [↑]
Mám dojem že šéf avastu někde říkal že obyčejná vpn je jejich komerčně nejúspěšnější produkt. Když si člověk vezme jak nákladnej a sofistikovanej produkt jsou antiviry, jakej to je nekonečnej boj... a nakonec "blbá" vpn jim dělává mnohem větší tržby.
Jenže - a to i on říkal - proč si lidi zaplatí vpn radši od avastu, než jinde, když vpn může provozovat kde kdo?

Je to trochu OT. Podle mě po schválení toho zákona minimálně společnosti v ČR a tedy konkrétně avast nebudou mít příliš na výběr.

Jinak "oficiální" firmy asi časem jako ochrana před státem budou muset kapitulovat. Na druhou stranu, zase časem nastoupi user friendly TORový řešení a poskytovatelé "protistátní bezpečnosti" zcela anonymní.
Autor: jeniceek Čas: 2016-12-06 21:11:36 Titulek: Re: VPNnebo [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Idealni reseni je vlastni server nekde v zahranici, pro ucely VPN staci i neco maleho, napr. Scaleway, na to nasadit SoftEther Server a nastavit nejvyssi zabezpeceni. Pouzivam ke sve spokojenosti jiz radu let, jak se rika, nikdy nevis kdo posloucha. Takhle mam alespon cast cesty pod kontrolou. Jako bonus to umi VPN pres DNS nebo ICMP, funguje to na nekterych hotspotech s captive portalem a napr. u mobilniho internetu to neuctuje data, ale je to zoufale pomale.
Autor: ocs Čas: 2016-12-07 03:09:41
Web: neuveden Mail: neuveden
Technická: MiM nehrozí těm, kdo si veřejné heslo (nebo aspoň jeho hash pro kontrolu) toho, s kým komunikují, získají osobně (nebo třeba ne osobně, ale přes bezpečný kanál).

Jistě, někdy je to technický problém; ale mnohdy to problém není, a je škoda na to obecně zapomínat.
logo Urza.cz
kapky