Jak fízl střílel lidi – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2015-10-29 00:00:02

Jak fízl střílel lidi

Před Vánoci roku 2014 vpadl ožralý strážník Pavel Koblížek na diskotéku, kde začal mávat průkazkou městapa a domáhat se vstupu zdarma pro sebe a dva kamarády; takový incident krásně ukazuje, jak uniformované opice samy sebe vnímají – jako nadlidi, kterým ostatní musejí vyjít vstříc a zdarma je bavit, protože jsou to drábové státu. Gorily v klubu se však z fízla neposraly, vynesly ho v zubech a odkázaly do patřičných mezí; dotyčný si to však nenechal líbit, protože co si to poddaní dovolují odporovat poskokům mocipánů, takže se tam ono policejní agresivní hovado znovu vetřelo a vystříkalo to tam slzným plynem.

Ochranku klubu to pochopitelně rozezlilo a rozhodli se dát fízlovi na budku; začali jej tedy pronásledovat, což vyvrcholilo tím, za na ně dotyčný začal střílet, jednoho z nich zabil, druhého zranil, třetí raději utekl. A zde se výpovědi začínají rozcházet, neboť zatímco ochranka tvrdí, že pronásledovaný se prostě otočil a začal střílet, fízl si stojí za tím, že střílel až poté, co došlo k fyzickému napadení – prý jej gorily povalily na zem, zaklekly a začaly škrtit, v důsledku čehož se on bál o život, takže střílel v ohrožení života. Inu, že se výpovědi rozcházejí, až tak překvapivé není.

Fízl se však vytasil se svědkem; ten napřed dosvědčil, že ochranka z diskotéky Koblížka dostihla a mlátila, leč na přímou otázku, zda to viděl, odpověděl: „Podle mě ano, přece když někoho honí, tak na něj i skočí, ne?“ Přesvědčivé, což? Každopádně daleko zajímavější než svědecká výpověď mi připadá fakt, že na rukou goril se nenašla žádná DNA fízla a na těle vraha se nenašla žádná DNA nikoho z obětí; jak je to možné, když na něm údajně klečel a škrtil jej? Další pozoruhodnou skutečností jest, že ač městapák střílel pravou rukou někoho, kdo na něm údajně klečel a škrtil jej, zasáhl dotyčného z druhé strany (tedy do pravého boku oběti, což by odpovídalo levé ruce střelce).

Zde by mě velmi zajímala motivace svědka vypovídat tak, jak vypovídal; vážně si myslí, že viděl to, co prý viděl? A co ta podivná formulace o tom, že když někdo někoho honí, tak na něj i skočí? Chápu, že byla tma, zmatek, člověk se těžko orientuje, výpovědi se logicky rozcházejí. Nebo došlo k nějakému ovlivňování na fízlárně ve prospěch kolegy? Těžko říci. DNA je však DNA a střelit někoho jednou rukou do druhého boku lze jen těžko. I kdyby tomu tak však nebylo, co ten aspekt ožralého fízla, jenž vpadne na diskotéku a na základě nějaké fízlkarty se dožaduje vstupu zdarma?
Přečtení: 18234

Autor: PeTaX Čas: 2015-10-29 10:34:51
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Už někdy dříve jsem konstatoval, že lidé (velmi často s poškozeným egem) inklinují k militantním, agresivním a hierarchicky členěným strukturám. Obvykle v tomto pořadí: armáda, pokud nevyhoví kritériím, pak policie, pokud nevyhoví, tak městápo a pokud ani tam, pak poslední štací je bachař — bengo pravé. Otázkou je, kde by v té škále ležela politická moc.
Autor: Urza Čas: 2015-10-29 10:46:05 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Cover72 (předpokládám, že ho znáte) jednou někde psal, že vyslechl následující rozhovor někde v busu (dva mladí týpci):
První: Tak už ses rozhodl, jestli policie, nebo armáda?
Druhý: Jojo, půjdu k policii.
První: A proč? Vždyť armáda má mnohem lepší hračky.
Druhý: To má, ale policie....
První: Co policie?
Druhý: Víš co.... ta moc! Jako policajt jseš někdo a máš moc nad lidmi kolem. Kam se na to hrabou armádní hračky.
Autor: PeTaX Čas: 2015-10-29 11:14:24 Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Znám texty Cover72. A myslím, že ten rozhovor je signifikantní.
Autor: Urza Čas: 2015-10-29 11:26:57 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Já mu to rozhodně věřím; a umím si to velice dobře představit. Protože co jiného by chodili k bengům.
Jo, vlastně ještě znám jednu motivaci: Člověk se nemůže uchytit na trhu práce, nikde ho nechtějí, tak jde dělat strážníka.
Autor: nannuck Čas: 2015-10-29 11:57:13 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: lukasliebzeit v doméně gmail.com
kdyby radsi sli do mekace..., nesmyslna narizeni a buzerace tam jsou taky :-D
Autor: Urza Čas: 2015-10-29 12:03:08 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Jenže ta moc!! xD
Autor: nannuck Čas: 2015-10-29 12:54:33 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: lukasliebzeit v doméně gmail.com
to mas pravdu, v mekaci by meli moc jen nad par jedincema :D
Autor: Urza Čas: 2015-10-29 12:57:31 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
A i na to už by museli povýšit xD
Autor: Tomáš Macháček (neregistrovaný) Čas: 2015-10-29 13:20:32
Já vím, že GIBS statečně zametá fízlí svinstva a švestky taky nejsou úplně na hlavu padlý, když přijde na PR, ale když každých pár dnů čtu na idnes, novinkách, prostě na úplně mainstreamových webech, co zase ti frustráti vyvedli za sviňárny/zločiny, tak se skoro divím, že proti nim není větší bugr. Proti imigrantům se celkem intenzivně protestuje, politici taky občas schytají nějaký ten protest (když už nic jiného), ale proti pendrekářům se nikdo moc nevymezuje (návštěvníky dfens-cz.com nepočítám).
Autor: Urza Čas: 2015-10-29 13:30:39 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ono je to dáno mimo jiné i tím, že mainstreamové weby jsou na jejich straně (občas informují o tom největším svinstvu, když musejí, ale jinak píší i pozitivní zprávy o každé kravině).... krom toho je zajímavé, jak funguje generalizace v mozcích většiny lidí:
Uprchlíky do jednoho pytle házej, ačkoliv principiálně existuje mnohem méně důvodů, proč je házet do jednoho pytle, než do něj házet benga.
Autor: Kajka Čas: 2015-10-29 13:32:55
Web: neuveden Mail: neuveden
Co se týká motivace, tak třeba Domkův bratr chtěl k armádě, protože se mu nechtělo moc makat a rád běhal po lese:) Když ho nevzali, tak šel k policii (kde ho tuším vyrazili ve zkušebce :)
Autor: Urza Čas: 2015-10-29 13:48:01 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ty vole xD
Autor: Bender Rodriguez Čas: 2015-10-29 17:48:36 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To je divne, lebo v armade sa predsa maka az az. Plus buzeracia, co mu drbe?
Autor: Urza Čas: 2015-10-29 18:11:47 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ta buzerace především....
Autor: Urza Čas: 2015-10-29 21:13:40 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
xD
Autor: Urza Čas: 2015-10-29 21:56:33 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Jojo, řízek xD
Autor: LWG (neregistrovaný) Čas: 2015-10-31 21:52:01 Titulek: Lidi jsou mizerní svědci
Kdyby chtěl lhát, tak to prostě potvrdil. Takto znehodnoti svou svědeckou výpověď. Jinak lidé si domýšlejí rádi, často a nevědomky.

Třeba když se potopila Queen Mary (1916, bitva u Jutska), tak řada svědků popsala po explozi rozlomení trupu, oddělení jeho části, atd.. Po nálezu vraku (tuším devadesátá léta) bylo zjištěno, že trup se nerozlomil, je kompletní, byť v místě exploze deformovaný. Přesto svědci neměli motivaci zánik lodě popisovat jinak - že došlo k explozi munice a v podstatě okamžitému potopení nebylo nijak sporné.

Zajímavostí je, že v mezičase našel trup někdo jiný a zmizely dva velké lodní šrouby, které někdo evidentně prodal jako kov.
Autor: Urza Čas: 2015-10-31 22:34:34 Titulek: Re: Lidi jsou mizerní svědci [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
To je pravda, děkuji za dobrou připomínku; navíc Vám věřím, že o podobných věcech víte své vzhledem ke své profesi, určitě jste takové věci již viděl.
S tou Queen Mary je to zajímavé, hlavně ty lodní šrouby prodané na kov; jen úplně nechápu, jak se může něco takového ekonomicky vyplatit – jste si jist, že peníze, které za to kdo mohl dostat, převýší částku, kterou je třeba investovat na vyzvednutí těch šroubů? Nemluvě o tom, že je z té lodě musel nějak demontovat....
Autor: cerno (neregistrovaný) Čas: 2015-10-31 22:47:50 Titulek: Re: Lidi jsou mizerní svědci [↑]
Co se těch šroubů týče, viděl bych to spíš na sběratele, ti občas platí částky zcela nezávislé na aktuálních cenách ve sběrných surovinách. :-)
Znáte Ocean X team (http://www.oceanexplorer.se/)? Mám zato, že tihle (nebo podobní) by mohli být schopni za patřičný "poplatek" vyzvednutí trosek zajistit...
Autor: Urza Čas: 2015-10-31 23:01:38 Titulek: Re: Lidi jsou mizerní svědci [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ano, to už mi smysl dává.
Autor: Urza Čas: 2015-11-01 21:20:21 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
To je pořád docela hodně....
logo Urza.cz
kapky