Autor: Thevar
Čas: 2022-02-11 00:00:02
Kam až může zajít protipotratová legislativa?
Polsko je známé, mimo jiné, i pro jednu z nejpřísnějších protipotratových legislativ na světě. V listopadu loňského roku nastal velice nešťastný případ, kdy se do nemocnice dostala těhotná paní ve velice vážném stavu ohrožující její život a lékaři jen pasivně přihlíželi: „Buď dítě zemře, nebo lékaři nezakročí a nepomohou jí.“ Lékaři odmítli provést interrupci a paní, bohužel, podlehla septickému šoku. Stále více jsem přesvědčen o tom, že legislativní zákazy jsou nezřídka kdy kontraproduktivní (nehledě na jejich až bizarně rychle zvyšující se počet) a v realitě vedou kupříkladu k utajeným interrupcím, které pochopitelně nesou vyšší zdravotní rizika, a můžeme být svědky podobně smutných příběhů. Až moc jsme si navykli řešit v podstatě jakoukoliv problematiku skrze státní legislativu, nicméně při pohledu vstříc realitě se tyto problémy často jen zhorší.
Přečtení: 10713
Komentáře
Komentář 77801
Komentář 77805
Komentář 77802
Pokiaľ viem, potrat ako nechcený vedľajší účinok pri záchrane matky nie je protiprávny ani v Poľsku (a BTW, aj katolícka cirkev ho v takomto prípade oficiálne akceptuje, ak nie sú iné možnosti).
Na ankapovom serveri by skôr bola zaujímavá otázka, odkedy je nenarodené dieťa vlastníkom samo seba (v momente pôrodu nenastáva nijaká kvalitatívna zmena, len sa dieťa presúva z maternice von) a či náhodou potrat ako taký (s výnimkou prípadu ohrozenia života matky samozrejme) nie je porušením NAPu...
Komentář 77808
Komentář 77804
A jen doplním, že a vždy je dobré se zamyslet, jestli to co má zákaz "řešit", je skutečně tak vážným problémem.
Komentář 77807
Nastavení zobrazení uživateli nechtěných a neschválených komentářů
Některé uživateli nechtěné či neschválené komentáře mohou být skryty; zobrazit je můžete po přihlášení.