KANÁL SVOBODNÉHO PŘÍSTAVU: Panelová diskuse „Stát versus práce“ – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2017-04-22 00:00:02

KANÁL SVOBODNÉHO PŘÍSTAVU: Panelová diskuse „Stát versus práce“

Přečtení: 10125

Autor: Kurwa (neregistrovaný) Čas: 2017-04-22 20:36:46
Nechci bejt za luditu, ale pan Urza, jako programátor (a zřejmě dost šikovnej), asi není tolik ohroženej tím, že mu práci ty ukrajincy přeberou, tj. on je v čistém plusu. My ale, který dělámu tu nekvalifikovanou práci tím už ohrožený jsme. Můj benefit jako člena společnosti z jednoho levnýho cizince těžko převýší moji ztrátu, kterou mi jako případný konkurent představuje.

Jinak, přijde mi, že vymezovat se vůči levnej Ukrajincům je hlavně strašný svinstvo - protože, překvapivě, Ukrajinci jsou taky lidi. (A zřejmě docela chudáci, protože jim stojí za to dělat moji špinavou práci za míň peněz a v horších podmínkách.)
Autor: pathy Čas: 2017-04-22 21:51:07 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tomu lacnému ukrajincovi môžeš byt vďačný, že ta zbaví tej tvojej špinavej prace a donúti pohnúť zadkom a začať robiť niečo menej špinavé. Život je pohyb. Stangnacia je smrť...
Autor: Urza Čas: 2017-04-22 22:01:17 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ano, mě osobně levná pracovní síla neohrožuje, ale to vůbec nic nemění na tom, co tam říkám; a proti levným Ukrajincům se vůbec nevymezuji, naopak.
Autor: Kurwa (neregistrovaný) Čas: 2017-04-23 04:57:47 Titulek: Re: [↑]
Urza: Já to vidím. Jen je je můj post výše trochu schizofrenní.

pathy: Kdybych chtěl dělat něco jinýho, už to dávno dělám. Nech si kázání.
Autor: Urza Čas: 2017-04-23 11:45:45 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Jo, SP často udeří hlavičkou o hřebíček xD
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2017-04-23 19:40:04 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Před 25 rokama lidi uvažovali stejně. Od té doby se rozvinul fenomén internetu. Ten kupodivu sebou nese obrovskou potřebu i méně kvalifikované práce (e-shopy - přepravy, překládky a rozvozy zboží, internet sám - údržba sítě, ...). Celý obor mobilních telefonů byl téměř ve stadiu "Star Tracku" a dneska zaměstnává celosvětově obrovskou škálu lidí.

Samozřejmě je pro jednotlivce složitá situace, když nějakou inovací přijde momentálně o práci. Tahle inovace však způsobí zvýšení poptávky (samozřejmě že primárně od podnikatelů, kteří inovací ušetří na nákladech). Zároveň snaha jiných podnikatelů ji uspokojit za účelem vlastního zisku je přiměje rozšiřovat svou nabídku tímto směrem. Se stávajícími technologickými i lidskými zdroji nebudou schopni tuto "více"poptávku uspokojit a budou potřebovat další zdroje - technologické i lidské. Nové pracovní příležitosti ve vší ne/kvalifikační škále budou neustále za/vznikat.
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Život je pohyb. Stangnacia je smrť...
.....................................

Já bych řek, že je to vobráceně,
já si připadám docela živej při tý stagnaci, zatímco při pohybu mně to přijde, že co nevidět budu z toho mrtvej...

logo Urza.cz
kapky